antrojo apipjaustymo grupės klamataiDideli pumpurai, paprastas arba fiksuotas, švelniomis ar spalvotomis spalvomis – kas tarp mūsų nepatinka gražus Clematis? Tarp šio krūmo veislių šliaužti vynmedžius verta paminėti, raganė genėjimas antrosios grupės, nuotrauka ir aprašymu veislių, kurios bus pateiktos žemiau didžiąja dalimi yra hibridai, o jų stebina formų ir spalvų. Koks yra jų populiarumo paslaptis, ir kokios jos yra, tai bus aptariama šiandien.

Grupės ypatybės

antrojo apipjaustymo grupės genėjimasSkiriamasis bruožas yra gebėjimas suformuoti raganė žiedpumpurių kaip ir pernai augimo, ir jaunas, kad rykštė, su daugeliu rūšių atskyrimo neturi įtakos žydėjimo kokybei, tačiau ji reikalauja specialaus požiūrio į krūmo formavimas. Tai ypač svarbu veislėms, kurioms būdingi du žydėjimo periodai: jiems pirmiausia atsirado pumpurai praėjusių metų šakose, o po to – su nedideliu pertrauka – jaunam augimui. Kai hibridai toks skirtumas laiku ir ne žydi nuolat, sklandų perėjimą nuo senosios prie metinių šakų, o kiti yra labiau ilgas ir gausiai žydinčių antrąjį perdavimą.

Norint išlaikyti tvarkingą augalo išvaizdą ir gėlių dydį, kasmet reikia atlikti lengvą genėjimo operaciją. Tai atliekama du kartus per sezoną:

 • Vasarą po pirmosios žydėjimo bangos išblukusi praėjusių metų šakų dalis nutraukiama arba visiškai iškirsta, jei krūmas yra per storas;
 • rudenį, po antros bangos žydėjimo, sutrumpinkite jauniausius plakti ¼, paliekant ne daugiau kaip 1,5 m.

Nereikia nė sakyti, kad visi serga, susukti ir augantys krūmo šakeliai privalomai visiškai pašalinami.

Iki šiol, yra tiek daug veislių Clematis antrosios grupės, o kartais padaryti pasirinkimą naudai iš vieno ar kito tipo yra labai sunku: viena hibridinių stebina savo dydžiu, antrasis “užima” kilpiniai pumpurai, o trečiasis – nuostabų spalvą. Mes bandėme jums surinkti gražiausių grybų veislių, kurios nusipelno pripažinimo ir meilės ne tik iš sodininkų, bet ir “profesionalios srities”, ir mes paspartinti jas pristatyti. Taigi, pradėkime.

Dvigubos veislės

Kas gali būti gražiau nei didžiulis įdaryti užuomazgų, susidedantis iš kelių skilčių, suapvalinta arba smailianosiai patarimai, tiesus ar banguoti, švelnus arba sočiųjų spalvų? Yra tarp kilpinio Clematis kaip ankstyvojo žydėjimo ir pabaigoje veislių. Įdomi funkcija šios grupės yra tai, kad kai kurios rūšys išlaikyti kilpinius formą gėlių visoje žydi ant tiek buvusių ir naujų ūglių, kiti iškamšos žiedai pražysta tik praėjusių metų augimo, o jauna plakti patiks maksimalus pusiau dvigubai, ir net paprastas gėlės. Pasigrožėti nuotraukų ir skaityti aprašymo pusiau dvigubo terry ir apkarpyti veislių Clematis antrą grupę.

Clematis Red Star

Clematis Red StarVienas iš ryškių frotē hibridų su dideliais žiedynų tamsiai raudonos spalvos, nors gali būti ir pusės raudonmedžio augalų variantai. Žiedlapiai šiek tiek banguotos, pažymėtos. Maksimalus krūmo aukštis yra 2 m, jis neauga labai greitai, boksai yra gerai pritvirtinti prie pjedestalo ir palei jį.

Veislė ankstyvą žydėjimą, o žydėjimas praeitais metais ir žingsnis po dviejų bangų žydi:

 • nuo gegužės vidurio iki birželio;
 • nuo rugpjūčio iki rugsėjo.

“Clematis” “Red Star” vis dar yra sodininkų naujokas, bet kiekvienais metais jis gauna vis daugiau gerbėjų dėl savo elegantiško žydėjimo ir gero atsparumo šalčiui.

Clematis Innocent Blasch

Clematis Innocent BlaschKrūmas gana kuklus (liana auga ne daugiau kaip 2 m aukščio), tačiau ši veislė garsėja gėlėmis. Jie yra labai dideli, iki 18 cm skersmens, yra retas tarp Clematis Spalva: šviesiai rožinė žiedlapių aplink krašto ir per vidurį nudažytas tamsesne, perlų rožinės spalvos. Klematizams būdingos dvi žiedynų formos:

 • dėl praėjusių metų augimo didžiausios dvigubos gėlės žydi, o jų žiedlapiai, kai jie artėja prie centro, tampa vis mažiau ir mažiau nei peonija;
 • ant jaunų šakų žydi jau mažesni ir paprasti žiedynai iš šešių šiek tiek banguotų žiedlapių.

Klematis žydi anksti, gegužę, o rudenį kartoja žydėjimą, bet ne taip gausiai.

Krūmas yra silpnas genėjimas, sutrupęs iki 75 cm ūglių pavasario. Tai nėra bloga žiema, tačiau ypač šaltoje žiemą be prieglaudos ji užšąla.

Related  Vidinės kamelijos priežiūra ir auginimas

Clematis Innocent Glans

Clematis Innocent GlansKitas macranthon anksti žydinčių įvairovė su mažo dydžio ir geros žiemos šalčiams vynmedžių. Taip pat įvairių Inocentas skaistalai, krūmas aukštis apie 2 m gegužės Senuoju šakos į savo didelių dvigubų žiedų žydi, o liepos naują augimo – tai paprasti ir pusiau dviviečiai gėlių žiedpumpuriai. Galbūt panašumas baigiasi lygiai:

 • priešingai nei Blasch šviesa, “Glans” yra labiau sočiųjų spalvų, tačiau ji lieka rausviems tonams su tamsesniu kraštu palei žiedlapių kraštą;
 • pačios žiedlapių formos yra elipsės su aštriais galais, o Blashe – apvalios.

Clematis Blue Explugience

Clematis Blue Explugene2011 m. Gauta viena nauja Lenkijos veislė (dar vadinama “Blue Blast”), kurią išskiria didžiulės mėlynos spalvos žiedynai, o žiedlapių antgaliai nudažyti rausva spalva. Anksti gegužės mėnesį senosiose šakose pradedama gėlių žiedų, vasarą jauni ūgliai – jau paprasti pumpurai.

Krūmas turi paramą ir gali pakilti iki 3 m aukščio. Hibernacija gerai, yra silpna genėjimo.

Clematis Blue Light

Clematis Blue LightVienodai veiksmingas kokybės mėlyna raganė, tačiau auga šiek tiek mažiau Eksplouzhena (iki 2 m aukščio), be to, jos žiedlapiai Podwójność skirtingai veislės pavadinimas palaikoma visą žydėjimo laikotarpį. Vynmedžio žydi anksti, du čiaupai (nuo gegužės iki birželio ir nuo rugpjūčio iki spalio), tiek jauni ir seni ant šakų, todėl genėjimo turėtų būti lengvas. Pumpurai patys yra dideli, iki 15 cm skersmens, su siaura, nurodė žiedlapių.

Clematis Piilu

Clematis PiiluEstijos hibridas Vititsella grupės patraukė didelis dydis ir subtilus spalvinimo gėlių dėmesį: jie rožinė-violetinė, tamsiai, beveik purpuras, juostelės palei Žiedlapis ir centro pumpuro stovėti Fluffy geltona kuokelių.

Žydi Clematis su dviem laikotarpiais, beveik be pertraukų:

 • gegužės mėnesį pirmieji atidarė praėjusių metų filialus;
 • Liepos pabaigoje paprastos, bet taip pat labai gražios ir didelės gėlės žydi jaunam augimui.

Klemačio Piyla apibūdinimas nebūtų baigtas, jei nenurodysite pačių Liana dydžių: didžiausias jo aukštis yra 1,5 m, dėl kurio augalas dažnai auginamas ant vazoninių balkonų.

Clematis Veronica Chois

Clematis Veronica ChoisAugalams iki 3 m aukščio krūmas, vasaros pradžioje senosiose šakose atsiranda didelių dvigubų gėlių, pasiūtų kompaktiškų, violetinės spalvos, spalvos pompoms. Tačiau rugpjūtį jauni gėlės žydi paprastomis gėlėmis, išlaikant originalią spalvą. Veislė yra atspari žemai temperatūrai, ji turi gana kompaktiškus matmenis – krūmo aukštis neviršija 2,5 m, jis gerai pritvirtintas prie laikiklio.

Clematis Kiri Te Ditch

Clematis Kiri Te DitchViena iš tų veislių, kurios per visą žydėjimo laikotarpį išlaiko žarnyno gausą. Žiedynai gana dideli, susidedantys iš tamsiai mėlynos žiedlapių su šiek tiek smailiu ir banguotu atspalviu, kontrastingos geltonos tuščiavidės aiškiai matomos centre.

Nepertraukiamas klimalių žydėjimas trunka mėnesį ir eina dviem bangomis:

 • Gegužė (praėjusių metų filialai);
 • Rugpjūtis (jauni ūgliai).

Ši veislė yra vertinama dėl galimybės naudoti gražius pumpurus pjovimui ir aukštą žiemos atsparumą.

Clematis Andromeda

Clematis AndromedaDidelė pakankamai liana gali tęstis iki 3 m, ji yra gerai apkabinta ant paramos, augimo tempai yra vidutiniai. Tai skiriasi dviejų spalvų žiedynų spalva ir dvi žydėjimo bangos:

 • gegužės mėnesį senosiose, pusiau dvigubose, didelėse (iki 16 cm skersmens) baltos spalvos žiedynų su plataus ryškios raudonos juostos išilgai žiedlapių ir geltonųjų svogūnėlių;
 • rugsėjo mėnesį, jauni augalai, paprastos gėlės žydi ta pačia spalva.

Augmeninis klementas yra geresnis pusrutulyje – saulėje greitai išsiskleidžia švelnus pumpurus, sutrumpėja žydėjimo laikas.

Clematis Kaiser

Clematis KaiserVienas iš labiausiai miniatiūrinių šikšnosparnių auga ne daugiau kaip 1,5 m aukščio. “Beretas” ne pagal dydį, bet žydėjimas: gana dideli žiedynai (14 cm skersmens) beveik visiškai padengia vynmedį, slepia lapiją žemiau. Dvigubos gėlės yra dažytos ryškiai rožinės violetinės spalvos, juose yra įdomios struktūros:

 • kraštutinė eilė susideda iš didelių pločių žiedlapių, suapvalintų ant galvų;
 • Vidiniai žiedlapiai yra siauri, o arčiau vidurio, tuo siauri adata.

Kaiseris žydi anksti, jau gegužės mėnesį, bet ne ilgai, tik du mėnesius, o šaltu pavasariu gėlių vidurys tampa žalios spalvos.

Clematis Asao

Clematis AsaoLiana iki 3 m aukščio yra tiesiog sukurta vertikaliai sodininkystei, ypač pusiau tamsiose vietose šalia namo sienos, tvoros ir sienoms, vienintelis dalykas, kad jis vidutiniškai auga. Tačiau tai nėra taip svarbu, nes klampis žydėja tiek jaunų, tiek senų šakų.

Related  Ryškios sodo spalvos pelkės pelkėje

Žydintis asao praeina dvi bangos:

 • pirmą gegužę, praėjusių metų augimas didžiuliai (iki 20 cm ilgio) pusiau raudonmedžio gėlių;
 • liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje yra mažesni ir jau paprasti žiedynai dėl dabartinio augimo.

Gėlių dažymas yra labai švelnus: rožinės pločio žiedlapių centre yra baltos spalvos juostos su rausva linija, o geltonos svogūnai užpildo efektyvią spalvų paletę.

Clematis Mazury

Clematis MasurisNedidelis, iki 3 m aukščio, krūmas nustebins labai didelis kilpinius žiedynai, dažytos mėlynai, su subtiliais žaliais dėmės ant išorinį ratą žiedlapių. Veislė yra palyginti naujas ir pozdnetsvetuschim: pumpurai su 20 cm skersmens žydi birželio mėnesį, tačiau papuošti gamyklą iki rugsėjo. Įdomu tai, kad pirmieji žiedlapiai yra sandariai surinkti, todėl gėlė atrodo protingas amatų origami, bet žydėjimo ir Withering žiedai žiedlapių atvira laiką ir gėlė tampa kaip laisvas.

Šiai veislei būdingas aukštas atsparumas šalčiui.

Clematis May Darling

Clematis May DarlingLenkijos veisėjų naujovė bus malonus su didelėmis dvigubomis gėlėmis iki 23 cm skersmens. Maksimalus griovys matomas pirmojo žydėjimo metu, kuris vėluojasi, birželio mėnesį antroji banga vasaros pabaigoje jau yra pusiau raudonmedžio. Tačiau žydėjimo metu išsaugoma ryški pumpurų spalva: jie yra raudonos violetinės spalvos, rožinės juostos išilgai žiedlapio ir nelygios, lengvesnės. Pomidorų forma primena “Innocent Blash” veislę – žiedlapiai tampa palaipsniui trumpesni ir mažesni link gėlių centro.

Krūmas yra gana kuklų, nuo 1,5 iki 2 m, todėl auga voniose ir konteineriuose.

Vynmedžių rūšys su paprasta žiedynų struktūra

Antrojo apipjaustymo grupės “Clematis” veislės, kurių aprašymas ir nuotraukos yra pateiktos žemiau, neturi tiek daug žiedlapių, kaip “Terry Clematis”. Daugeliui hibridų yra 6 arba 8 gabaliukai, tačiau jie yra labai dideli ir platus, todėl paprasti gumbavai yra ne mažiau veiksmingi, pavyzdžiui, kaip šios veislės.

Clematis ponia Chelmondeli

Clematis ponia ChelmondeliŠiai veislei būdingas ilgas ir gausus žydėjimas. Be to, jos žiedynai yra tik labai dideli, kurių skersmuo yra iki 25 cm, dažytas ryškiai mėlyna su šviesia priemaiša violetinės spalvos. Pati liana auga iki 3 m aukščio.

Žiedyno forma ir žydėjimo trukmė priklauso nuo apipjaustymo rūšies. Apskritai veislė priklauso antrajai genėjimo grupei ir gali sudaryti pumpurus tiek praėjusių metų, tiek ir dabartinio augimo metu. Jei nesugalvinsite vynuogių, tada gegužės mėnesį atidarysime pusę mėnesio ilgio pumpurus, o žydėjimas baigsis rugpjūtį. Su stipriomis genėjimo gėlėmis bus paprasta, bet didelė, o žydėjimas ateis tik liepos mėnesį ir tęsis iki rugsėjo.

Clematis Mermaid

Clematis litlme undinėJaponijos hibridas su unikaliu ir gana retos spalvos: didelis, apie 12 cm skersmens, žiedynai sudaryti iš plačių žiedlapių 8 lašišos spalvos (švarus, jokių dėmių ir juostelių pavidalo) su aksominio paviršiaus. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, geltonos spalvos purvini drabužiai atrodo labai gražiai. Kai spalva išnyksta, spalva palaipsniui išnyksta ir tampa šviesiai rausvos spalvos. Gėlės yra beveik tinkamos apvalios formos, o jau gegužės mėn. Jie žydi ant senų blakstienų. Vasaros pabaigoje įvyksta pakartotinė žydėjimo banga jaunam augimui. Praėjusių metų ūglių pumpurai gali turėti daugiau pumpurų, nes jie tampa pusiau dvigubai.

Veislė vis dar galima rasti pavadinimu “Mažoji undinėlė”.

Krūmas yra pakankamai kompaktiškas, jo aukštis neviršija 2 m. Jis puikiai išlaiko žiemą, bet augant vidurinėje juostoje geriau padengti liana.

Related  Viskas apie iškrovimą ir priežiūrą atvirame lauke už Liatrice

Clematis saulėlydis

Clematis saulėlydisVidutiniškai šakotas krūmas su stipriomis blakstemomis iki 3 m ilgio tvirtai prilaiko prie atramos su lapų petioles ir yra tiesiog sukurtas vertikaliai sodininkystei. Žiedynai dideli, vienos eilės, įdomios spalvos: tamsiai rožinės spalvos žiedlapiai išilgai centro turi raudoną pločio juostą, tamponus ta pati kontrastinga geltona spalva.

Antrasis veislės pavadinimas arba, tiksliau sakant, vertimas – Saulėlydis.

Gėlių gėlė įvyksta gegužės pradžioje ir tęsiasi iki rudens atvykimo. Pievos žydi tiek senose, tiek jaunose šakose, tačiau nekeičiant gėlės spalvos ir formos.

Clematis Queen Yadviga

Clematis Queen YadwigaKrūmas auga ne daugiau kaip 2,5 m aukščio, jis gerai prilimpa prie atramos su lapeliais. Atsižvelgiant į tamsiai žalios spalvos lapus, kontrastingą dėmę, gražūs dideli balti žiedai siekia iki 16 cm skersmens. Iš karalienės Yadvig gėlių aprašymo ir nuotraukos matoma, kad jie yra plokšti, vienoje eilėje yra apvalios plačios žiedlapių, kraštai šiek tiek banguoti ir ryškiai ryškūs. Pačios tamsos yra baltos, o antgaliai yra raudonos. Gegužės pabaigoje pumpurai žydi ant senų ūglių, o rugpjūtį – jauniems, todėl genėjimas reikalingas silpnai.

Jei pavasaris šaltas, palei žiedlapių vidurį yra žalių juostų.

Clematis prezidentas

Clematis prezidentasGana kompaktiška “Patens” grupės veislė auga ne daugiau kaip 2,5 m, augimo greitis yra tinkamas – iki 10 cm per naktį. Atsparus žemai temperatūrai ir ligoms. Būdingas gausus žydėjimas senais ir jaunais šakelėmis su dviem bangomis:

 • nuo gegužės pabaigos iki birželio pabaigos;
 • liepos-rugsėjo mėn.

Žiedynai dideli (17 cm), dažyti sočiųjų, mėlyna-violetinė, spalva. Žiedlapiai platus, siaurėjantys prie galvų, centras yra tamsesnė ar lengvesnė juostelė, priklausomai nuo pagrindinio gėlių atspalvio. Tumelės taip pat tamsios, raudonos, bet sruogos yra rausvos.

Jos vardas buvo suteiktas Didžiosios Britanijos sodininkystės asociacijos prezidento garbei ir buvo įvesta XIX a. Pradžioje.

Clematis Westerplatte

Clematis wester mokestisElegantiška spalva, tauriųjų žiedynų spalva: jie yra tamsiai raudonos, švelni, plataus ir apvalios, vienoje eilėje žiedlapių ir tos pačios spalvos su tvarsčiais. Priklausomai nuo kultivavimo klimato, centre gali atsirasti lengvesnė juostelė.

Praėjusių metų filialai ankstyvą, birželio mėnesį žydi, po trumpo pertraukos pasukimo į jauną augimą ir maloniai mato jo išvaizdą iki rugpjūčio pabaigos. Pats krūmas yra kompaktiškas, ne didesnis kaip 2 m aukščio.

Clematis Tudor

Clematis tudorAbsoliučiai nepretenzinga veislė auga vienodai gerai ir žieduoja tiek saulėje, tiek pusiasalyje. Krūmas auga ne daugiau kaip 2 m aukščio, jis gerai išlygina palei pjedestalą. Žiedai nuo gegužės iki vasaros pabaigos su dviem komplektais, pirmiausia ant senų, tada ant jaunų blakstienų. Žiedynai sužavėjo savo paprastumu ir ryškių spalvų: 6 didelių plačių žiedlapių su gofruoto kraštų ir prisukama bukas patarimų dažomi violetinė spalva, tačiau kartu žiedlapių yra ryškus purpuras serija. Kiekvienos gėlės skersmuo yra apie 12 cm, o žiedynų forma ir dydis išlieka visą žydėjimą.

Clematis Solidarumas

Clematis SolidarumasLabai kompaktiškas “vaikas-raganė” iš Lenkijos selekcininko aukštis tik 1,5 m vertiname didelis ryškiai raudonos žiedyno iki 16 cm skersmens. Jie žiedlapiai tarsi aksomas, su vargu žiūrima vidurinės juostos, už lengvesnių atspalvių aikštelėje pora.

“Bloom Solidarity” anksti, jau gegužės mėnesį, žiemą šakose, bet iki rugsėjo žydėjimo metu žydi nepertraukiamai, pereinant prie jauno augimo.

Ši veislė gali būti pasodinta tiek saulėje, tiek pusiasalyje.

Kaip jau matėte, antroji “Clematis” grupė gali nustebinti net ir reikliausius sodininkus. Na, leiskite aplink alpinistines vynuoges dirbti šiek tiek, bet rezultatas yra vertas. Pasirinkite savo mėgstamas veisles ir paversk savo kiemą gėlių sodu. Sėkmės!

Clematis apipjaustymo taisyklės – video