Včelárske výrobkyPrírodné lieky nesú produkty včelárstva a ich používanie človekom je prevenciou a liečbou od dávnych čias. Moderná veda potvrdzuje iba použitie apitherapie založenej na pichania včelami, používaní prírodných produktov a prípravných liečebných foriem.

Čo sa pripisuje výrobkom včelárstva

Výsledok práce včielVšetko, čo produkuje rodina včiel, sa používa ako prírodné lieky. Úľ je výrobou, ktorá nie je odpadom. Dokonca aj mŕtve včely sa používajú ako náprava. Včelín dostane:

  • med, a jeho vlastnosti závisia od mnohých faktorov;
  • včelí vosk – stavebný materiál pre včely;
  • peľ – zbieranie pri lietaní;
  • pergolový peľ, konzervovaný v plástve s medom;
  • zabrus – produkt získaný odrezaním viečok zapečatených buniek;
  • propolis – včelí lepidlo na opravu úľa zvnútra;
  • royal želé je tajomstvo extrahované z čeľustí mladých včiel;
  • včelí jed;
  • včiel pollock.

Je potrebné vedieť, že med udržuje svoje liečivé vlastnosti pri zahrievaní nad 60 rokov S.

Použitie medu a iných apiátov na lekárske účely je možné po konzultácii s lekárom. Včelie výrobky a ich nekontrolované použitie človekom môže spôsobiť závažné alergické reakcie až po laryngálny edém.

Med a jeho použitie

Prírodný medNajznámejším produktom včelárstva je med, ktorý má jedinečné zloženie a aktivuje biologické procesy v tele. Ale s veľkou požiadavkou na med, veľká časť falšovania. Z včelára si môžete kúpiť zaručený prírodný med. Najlepšie sa považuje za zbierku kvetov, hôr a pohánky. Vychádzajúc z úľov na kvitnúcich masívoch, dostávajú rôzne druhy medu, pomenované pre rastlinu, z ktorej bol peľ zhromaždený.

Prírodný liečiteľ medu a včelích výrobkov, ktoré neprešli veterinárnou kontrolou bez certifikátu kvality, môže byť nebezpečný. Včelári môžu používať zakázané lieky alebo zbierať úplatky z chemicky ošetrených polí.

Med sa považuje za cenný energetický produkt, pretože 75% tvorí fruktóza a glukóza, ktoré sú priamo absorbované telom. Navyše, bohaté zloženie enzýmov, prítomnosť organických kyselín, vitamíny urýchľuje metabolizmus, zvyšuje imunitu a má priaznivý účinok na nervový systém a gastrointestinálny trakt.

Related  Ako dlho potrebujeme kačice rôznych plemien na to, aby sme sedeli von?

Ostatné produkty včelárstva používa osoba, berúc do úvahy ich špecifickosť a na odporúčanie lekára.

apiotherapy

včelí voskČo je včelí vosk a ako to funguje. Tieto pracovné voštiny produkujú stavebný materiál z medu pomocou vnútorných žliaz. Kilo vosku vyžaduje 3,5 kg medu. Vosk má komplexnú organickú kompozíciu, z ktorej 75% tvorí estery a 15% mastných kyselín. Svetlé zloženie je nerozpustné vo vode alebo v alkoholoch. Vosk sa používa na kožné ochorenia a kozmetiku. Na ošetrovanie včelárskych výrobkov sa pripravujú voskové náplasti aplikované na pokožku.

Zberaný peľ je produkt, ktorý nemá v jeho prospech žiadne analógy. Včely zbierajú peľ, vkladajú ho do guľôčky a donesú ho do úľu. Za jednu mušku jedna včelka prinesie 10 mg peľu. A neexistuje žiadny užitočnejší produkt pre oslabeného človeka. Po troch týždňoch užívania peľu s medom alebo v čistej forme pacient absolvuje apitherapiu. Trvanie lieku je predpísané lekárom.

Medzi výrobkami včelárstva zabrus a jeho používaním si vyžaduje osobitnú pozornosť. Po prvé, je možné zbierať čiapky z plástov iba počas čerpania medu. Po druhé, táto látka nespôsobuje alergické reakcie. Po tretie, je to jednoducho chutné a žúva s potešením deťmi. A šetrí z mnohých infekčných ochorení, zvyšuje imunitu a dokonca dáva silu oslabeným svalom. Celkove a 4 krát denne po dobu 10 minút na žuvanie lyžice lekárskeho prášku.

propolisPropolis je známy liečivý produkt. Včely ho vytvorili na opravu úlu a človek použil liek na liečbu kožných ochorení a vnútorných orgánov. Kompozícia obsahuje vosk, rastlinné živice a jedinečný balzam. Dokonca aj tuberkulóza môže byť v komplexnej terapii porazená propolisom.

Konzultácia s lekárom je potrebná pri liečbe materskej želé a pri používaní včelieho jedu. Sú to silné alergény a existujú kontraindikácie pre použitie.

Príjem materského mlieka sa uskutočňuje v kapsulách, ktoré sa rozpúšťajú pod jazykom. V žalúdku sa užitočná kompozícia rozkladá. Príjem kapsúl zvyšuje tón tela, aktivuje nervový systém, znižuje prejav angíny a astmy. Použitie včelieho jedu je obmedzené na množstvo kontraindikácií. V zásade sa lieky používajú na liečbu kĺbov a svalov. Je zrejmé, že včelári nemajú reumatizmus, ale žijú dlho. S najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvňuje komplexný účinok čerstvého vzduchu, zjednotenie s prírodou a používanie liekov včelárstva.

Výber produktov včelárstva – video