obsah brojlerov v klietkachVýstavba klietok pre brojlery osobne znamená, v podstate šetriť náklady. Toto je bežná prax. Do takej miery, pred nákupom hydiny, mnoho podnikateľov rezort. Na to, aby sa bunky odviedli od výrobcu, je potrebné dodržiavať konkrétny plán.

Kľúčové momenty budovania klietky pre brojlery

komerčná klietka pre brojleryKonštrukcia stavieb zahŕňa použitie spoľahlivých materiálov, vyžaduje pozornosť kapitána, dostupnosť výkresov a schém. Bez obrysového obrazu budúcich výrobkov na papieri s jasnými čiarami, kolmými uhlami a rôznymi algebraickými výpočtami bude problém ťažko vyriešiť. Prečo mnohí robili klietky pre brojlery s vlastnými rukami v procese zneužívania porážky? Získané sú nepoužiteľné v dôsledku nesprávnej inštalácie vykurovacích systémov alebo ich neprítomnosti, vyčnievajúcich nechtov, z ktorých sú opakovane zranené vtáky. Faktory, ktoré by nemali byť, sú mnohé. Robia všetko podľa schémy, návrhy nebudú horšie ako v obchode.

Pri stavbe klietok pre brojlery budete potrebovať:

 1. Kov, stredne ťažké oko. Toto je hlavný materiál. Zabezpečuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu a príchod svetla.
 2. Preglejky. Viacvrstvový materiál na vytvorenie bočných stien.
 3. Kovové plechy. Zabezpečia dodávku vody a krmív.
 4. Klinec, skrutky. Pôsobia ako spojovacie časti.
 5. Zariadenie. Vykurovacia technika.

Sú to hlavné súčasti klietok pre brojlery, ktoré sa líšia v dostupnosti a jednoduchosti inštalácie. Sú lacné a ľahko sa inštalujú. Množstvo tohto alebo takéhoto materiálu závisí od rozsahu chovu hydiny. Človek, zmätený myšlienkou chovu vtákov na zisk, bude potrebovať najmenej desať vzorov s očakávaním, že každý bude mať 2-3 kurčatá.

Na interakciu s vtákmi bolo vhodné: kŕmiť sa, vyčistiť po nich, nechať sa chodiť, to bude trvať čo najviac voľného miesta. Bunky by mali byť umiestnené na veľkom krytom území. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že priestor je kľúčovou nevyhnutnosťou pri výstavbe komplexu.

výkresy

Čo je potrebné, aby ste získali kvalitnú klietku pre brojlery s vlastnými rukami? Kreslenie. Bez programov nemá zmysel sa dostať k podnikaniu.

výkres trojzložkovej klietky pre brojleryTu je niekoľko jednoduchých možností. Konštrukcia je trojstupňová a kombinuje niekoľko buniek naraz.kreslenie klietky s rozmermi

Obrázky zobrazujú: rám, steny, podlahu, strop, dvere. Vypočítajte, ako dlho a ako by mali byť, vzdialenosť medzi oddielmi.rozmery a detaily bunky

Robiť všetky tieto schémy, majster by mal dostať sem je vzorka alebo podobný model:hotová klietka z dreveného rámu

Mnohí robia pre dospelé sliepky a ich potomstvo rôzne bunky. Ak je to potrebné, izolačné vtáky od seba by sa nemali uchýliť k vybudovaniu ďalších možností. Robiť iné bunky pre kurčatá s vlastnými rukami nemá zmysel. Pre nich môžete vytvoriť rovnaké vzory ako pre dospelé kurčatá. Tento druh buniek je vhodný pre kurčatá a pre dospelých kotlov. To je len počet hospodárskych zvierat v klietke bude iný.

Čísla a výpočty

Pripravte drevené a kovové konštrukcie pre rám. Všimnite si, že dĺžka stojan musí byť väčšia ako 195 cm vzdialenosť od zeme k prvej vetve 35 cm do 75 cm šírky zobrazenie rámu -… až do 2 m medzi prvou a druhou v blízkosti vzdialenosť by nemala prekročiť 6 cm bunka je dobrá, v prípade, že nosič. bude 3,5 až 4 cm.

Prvý obrázok ukazuje, že predná stena mriežky je rozdelená na niekoľko sekcií a na druhej strane pôsobí ako jedna integrálna štruktúra. A to a táto možnosť je dobrá vlastným spôsobom. Záleží na pohodlí a osobných preferenciách každého. Stenu bez odpojovacích častí sa však dá ľahšie inštalovať. Nevyžaduje inštaláciu jednotlivých drevených rámov a iných častí. V procese výstavby nebude s ňou žiadne problémy. Ale v prevádzke je pohodlnejšie otvoriť niekoľko dverí naraz, aby ste nedali ruku ďaleko do klietky, ak potrebujete získať konkrétneho vtáka.

Predtým, než vytvoríte klietky pre brojlery sami, musíte získať kvalitné materiály. Použité drevené palety musia byť suché a bez chýb. Drevo, na ktorom budú mať systémy samotné, je lepšie pokryté špeciálnymi kompozíciami farieb a lakov. Takéto opatrenie je potrebné na zabránenie rozkladu a účinkom mikroorganizmov, hmyzu, malých hlodavcov.

Hodnoty samotných štruktúr

klietka pre malé kurčatá brojlerovAká by mala byť veľkosť buniek pre brojlery? Výkresy ukazujú, ktoré štandardy sú najlepšie dodržiavať.

klietka pre veľké brojleryOptimálny výkon:

 1. Výška článkových stropov je 30-59 cm.
 2. Dĺžka mriežky je 45 cm.
 3. Šírka siete je 20 cm.
 4. Dĺžka drevených priečok pre spodnú časť buniek je 50 cm.
 5. Ich šírka je 5 cm.
 6. Výška drevených priečok pre každú úroveň je 61 cm.
 7. Ich šírka je 3-4 cm.

Pracovný plán

Dodržujte jasne napísaný scenár:

 1. Spustite šesť regálov podľa rozmerov uvedených na vrchu.
 2. Pripojte hotové konštrukcie k rámu.
 3. Na deväť stien použite preglejku. Rozmery: 31 × 58 cm (šírka × výška).
 4. Ak chcete zbierať vajcia, ako na obr. 3, použite kovové palety.
 5. Vytvorte strechu z preglejky alebo plechu. Šírka je 70 cm, dĺžka je 141 cm.

Aby ste zabezpečili, že klietky pre kurčatá sú vhodné na použitie v zime, zakúpte vykurovacie systémy. Pri inštalácii by mali byť na každej strane každej vrstvy. V miestnosti v chlade by teplota vzduchu nemala byť nižšia ako 20 ° C.

Aby ste si nedali robiť svoje vlastné pitie a aby ste sa nehádali s klietkou, môžete si kúpiť hotové výrobky. Podávače sú držané s konzolami, ako na obrázkoch. Na rýchle zber odpadu použite palety. Ako spojovacie časti si vyberte klince, skrutky. Použite samorezné skrutky, skrutkovače.

Sieť, ktorú ste si kúpili pre klietky na brojlery, musí vydržať 25-30 kg. Pri výbere materiálu požiadajte predajcu o maximálne zaťaženie. Takisto by mala byť taká, aby sliepky cez ňu mohli položiť svoje hlavy na jesť krmivo alebo pitnú vodu. To je dôležité.

Pred umiestnením do klietok vtákov je potrebné skontrolovať, či nechty vyčnievajú, okraje plechov.

Video príklad výroby klietky pre brojlery vlastnými rukami