Slepičí sliepky na statkuKurčatá v domácnosti moderných obyvateľov dedín a rekreačných dedín sú najobľúbenejším druhom hydiny. V hydinárni a na otvorenej pastvine dominovali nosnice, kladenie vajíčok plemeno ľahko zásobovať rodinu s čerstvých vajec, a mladí môžu vykrmit na mäso.

Začínajúci chovatelia hydiny sú vždy konfrontovaní s výberom kuracieho mäsa, aby sa dostal na farmu. Podľa štatistík najčastejšie preferencie sú na strane vajec a mäsových plemien. Takéto vtáky sú odlišné:

  • nenáročnosť;
  • väčšia odolnosť voči infekciám ako brojlery;
  • fitness pre voľný pohyb;
  • nezávislosť pri výrobe krmív na lokalite;
  • vysoká a stabilná výroba vajec.

Napriek tomu, že produkcia mäsa týchto kurčiat sa nedá označiť za vynikajúcu, pre domácu spotrebu je vhodný vták so živou hmotnosťou 2,5-3 kg. Okrem toho, že vtáky s miernou až stredne kosti vo veku 126-130 dni sú ochotní niesť, ale po nejakej dobe môže priniesť oplodnené vajcia a sedí na hniezde. Bez ohľadu na plemeno dostane sliepka slepačiek vajec ročne najmenej 250 vajec ročne. Takýto výkon sa nikdy nedosahuje väčším, zvyšujúcim sa na 5 kg živej hmotnosti, ale polovicu vajec udeľujú mäsité sliepky.

Kohút a kuraAko nájsť najlepšie plemená pre sliepky? Nie je prekvapujúce, že majitelia kureniec na svojich domácich pozemkoch chcú čo najskôr vidieť výsledky svojej práce a nie čakať na jeseň.

Aby sa dosiahlo kompromis, chovatelia vyviezli mäsité plemená kurčiat, ktoré sú len mierne nižšie vo výrobe vajec na vajcia. Ale môžu vážiť jeden a pol krát ľahkých “profesionálnych” vrstiev. Kureniec, ktorý jesť mäso, je pokojný, otužilý, je to dobrý sliepka a bez problémov sa pestuje v kureniech a na pastve. Avšak iba chovateľ hydiny si môže vybrať, ktoré sliepky sú lepšie a ktoré mladé plemená získať. K tomu je užitočné študovať vlastnosti rôznych plemien nosníc a porovnať ich medzi sebou.

Kurčatá Leggorn Biela

Kurčatá Leggorn BielaMedzi plemenami nosníc výhradne smerom vajec najznámejším a najbežnejším je biely Legormon. Pohyb, aktívne kŕmenie a skoré rastúce sliepky sú známe poľnohospodárom hydiny po celom svete po mnoho desaťročí, pretože sú rekordéry pre skorú produktivitu vajíčok. Prvé biele vajcia s hmotnosťou až 62 gramov vtákov sa prinesú do 4-5 mesiacov. V tomto prípade počet vajec v najlepších predstaviteľoch plemena dosahuje 250 kusov. Hmotnosť dospelého vtáka v porovnaní s odrodami mäsa je pomerne malá – iba 1,5-2,5 kg. Ale pri správnom kŕmení mladých zvierat môžete získať kvalitné mäso.

Pre malé farmy sú trpaslíkové Leggornové, ktoré majú aj špecializáciu na vajíčka, ideálne. Hmotnosť týchto kurčiat nepresahuje 1,7 kg s rovnakou kapacitou ako v prípade veľkého vtáka.

Holandské Haysex Brown slepice a Haisex White

Holandské Haysex Brown slepiceDnes sa toto plemeno kurčiat stalo východiskom pre získanie rôznych vysoko produktívnych odrôd vajec a mäsa. Príklad môže slúžiť ako krížové hayseks hnedej a bielej farby. Veľmi holandskej kurčiat nosníc nemôže súťažiť s hmotnosťou mäso vtákov, ale od tej doby štyri mesiace aktívne zametať, prináša väčšiu 65-gram vajcia. V roku pre kurčatá poskytuje rekordný objem produkcie – 300 vajec. Produktivita neklesá 2-3 roky.

Related  Doznajemo što hranimo kokoši za nesilica

Non-chovateľov plemena Loman Brown

Non-chovateľov plemena Loman BrownPrijaté nemeckými chovateľmi založenými na predstaviteľoch kríža Plymouth Rock a Rhode Island cross Loman Brown sa odvoláva na odrodu vajcia. Loman Brown nesushki podľa názvu má hnedú farbu a pokoj, vhodný pre udržanie na súkromnom nádvorí charakteru. Tieto vtáky nie sú strašné, vytrvalé a vysoko produktívne.

Okrem týchto výhod nemôžeme zlyhať v ekonomike držania kurčiat tohto plemena. Konzumujú dostatok krmiva, ale už s 5,5 mesiacmi sú pripravené zamiesť. Vajcia váži v priemere 62-64 gramov, má silnú svetlohnedú škrupinu, charakteristickú pre tieto červené nosnice. Pre rok od ženy je možné získať až 320 vajec, čo má tiež pozitívny vplyv na výber plemena vrstiev.

Hens Rhode Island

Hens Rhode IslandPredkovia Lohman Brown sliepky – sliepka plemeno Rhode Island boli chované v Spojených štátoch cez zlúčenie niekoľkých úspešných plemien liniek pre silné myasoyaichnoy vtáky. Tieto červené sliepky nosnice a kohútiky s čiernymi a zelenými s krásnym chvostom silné nohy, malá krídla a žlté zobáky prilákať pozornosť majiteľov súkromných domácnostiach je nielen krásne vajíčko, ale aj hmotnosť mäsa jatočných tiel.

Telesná hmotnosť dospelého kohúta dosahuje 3,8 kg a kurence na kilogram sú ľahšie. Vták začína byť prepravovaný za sedem mesiacov a za rok môže priniesť až dve stovky vajec.

Kurčatá plemena Ruskej bielej

Kurčatá plemena Ruskej bielejPre mnohých chovateľov hydiny sa pôvod vtáka stáva rozhodujúcim faktorom ovplyvňujúcim výber plemena vrstiev. Tento prístup má zmysel, pretože miestne plemená sú vždy lepšie prispôsobené životným podmienkam, sú zvyknutí na použité potraviny a klímu. Plemeno vajcia smer ruskej bielej, ktorá bola chovaná v polovici minulého storočia, je potomkovia Biele leggornov a miestnych vtákov, ktoré sa stali väčšími a produktívnejší v procese výberu.

Po piatich mesiacoch vrstvy tohto plemena sliepok dávajú prvé biele vajcia s hmotnosťou až 58 gramov. Každý rok sa z jedného exemplára môže získať viac ako 200 vajec.

A rýchlosť znášania vajec neklesne ani pri nepriaznivých podmienkach, napríklad počas dlhých teplôt alebo nedostatku potravy.

Related  Inkubator Blitz – izbor iskusnih poljoprivrednika peradi

Plemeno strieborných sliepok Adler

Plemeno strieborných sliepok AdlerAdler strieborné sliepky sliepky sú krásne, silné domáce selekčné vtáky získané na Krasnodarskom území. Kurzy zamerané na mäso a mäso kombinujú vlastnosti mnohých známych plemien, ktoré chovatelia vybrali ako predkov netradičných fariem vtákov.

Pre vtáky tohto plemena je silná chrbtica, ktorá hovorí o správnom prírastku hmotnosti, prirodzenej prírode a závideniahodnej vytrvalosti. Stribrné sliepky nosníc nebudú opúšťať majiteľov bez vajec a mladým sa bude poskytovať výkrm na poskytnutie jemného stravovacieho mäsa.

Plemeno kurčiat Kotlyarevskaya

Plemeno kurčiat KotlyarevskayaĎalším vytrvalým, plemenným kaukazským pôvodom určeným na výrobu vajec a mäsa je plemeno Kotlyarevskaja. V priebehu roka môžu kurčatá dať až 240 vajíčok a s dobrou starostlivosťou a kŕmením produkcia vajec neklesá už niekoľko rokov. Plášť vajec s hmotnosťou do 63 gramov má atraktívny krémovo-hnedý odtieň. Kurčatá skoro, pomerne veľké. Nie sú to len starostlivé nosnice, ale aj dobré sliepky, čo ovplyvňuje aj výber najlepšieho plemena nosníc pre dom.

Plemeno kurčiat Zagorsk salmony

Plemeno kurčiat Zagorsk salmonyPodmoskovnye majstri chovu dostali zaujímavé plemená sliepok na usadlosti. Jedná sa o kuracie lososy z Zagorsk, ktoré boli pomenované kvôli ľahkému, krásnemu odtieňu dobrého mäsa. Hmotnosť kohúta tejto odrody dosahuje 3,6 kg a kura môže vážiť až 2,7 kg.

Počiatočným počtom chovateľov hydiny možno priťahovať skutočnosť, že samci a samice sú už od seba odlišné od ich denného veku. A až vyrastie, keď sa farba úplne utvorí, kohúty a kurčatá určite nebudú zmätené.

Docela veľké vrstvy za rok dávajú majiteľovi až 260 vajec vážiacich asi 60 gramov.

Plemeno kurčiat Pushkinskaya pruhované-motley

Plemeno kurčiat Pushkinskaya pruhované-motleyPushkinskaya pruhované, strakaté nosníc v kalendárnom roku je schopný poskytnúť až 270 vajíčok, samica váži asi 2 kg a kohúti vyrásť až 2,5 kg. S takýmito zaujímavými výrobnými charakteristikami nemožno spomenúť vonkajšie údaje o vtákoch. Kohútiky a kurčatá sú veľmi atraktívne. Na bielom pozadí peria sú čierne a hnedé škvrny zreteľne viditeľné v rôznych intenzitách. Nohy sú svetlé, zobák je silne ohnutý, hrebene a vousy sú jasne červené.

Na statku je toto plemeno nosníc dobré, pretože nemôže lietať a nevyžaduje výstavbu vážnych plôch.

Už od útleho veku sú kurčatá obdarené na vytrvalosť, ľahko si zvyknú chodiť na obsah, sami ochotne a úspešne hľadajú jedlo. Navyše, hydinové mäso má nádherný pohľad a chuť.

Related  Ako odstrániť kurčatá v inkubátore doma

Kurčatá jubilejného plemena Kuchinskej

Kurčatá jubilejného plemena KuchinskejNajlepšie vlastnosti vajec a mäsových plemien v jednom sú sliepky plemena Kuchinské jubileum. Nenáročné na podmienky zadržania, veľmi skoré a veľmi pekné vtáky sú pripravené dať majiteľovi až 180 vajec ročne. V tomto prípade nezabudnite na produkciu mäsa. Hmotnosť kohúta dosahuje 3,7 kg, kurčatá na kilogram sú ľahšie ako muži.

Kurčatá Dominantu

Staré, dobre zavedené plemená nie sú klesajúcej popularite vo veľkých farmách a súkromných farmách, kde sa zachováva len niekoľko vtákov. A napriek tomu život pokračuje, takže chovatelia neúnavne ponúkajú všetky nové kríže a plemená.

Kurčatá DominantuJednou takou novinkou sú dominantné kurčatá. Sú to vysoko produktívne kríže smeru vajec a mäsa, získané od najlepších predstaviteľov kuracieho sveta.

Kurčatá nosného plemena DominantVďaka šikovnej kombinácii krvných línií chovatelia dokážu získať zdravé a silné hospodárske zvieratá s vlastnosťami, ktoré sú dominantné v ich predkoch, to znamená s vysokou produkciou vajec a vynikajúcou produktivitou mäsa. V tomto prípade vrstvy nie sú rozmarné, chúlostivé a ľahko sa prispôsobia rôznym podmienkam zadržania.

Kurča Naysushki Hayseks a Loman Brown – video