Včasná vakcinácia ušetrí počet králikovStále viac záhradníkov, letní obyvatelia a poľnohospodári venujú pozornosť kultivácii králikov na domácich pozemkoch a predmestských oblastiach. Chov králikov nie je ľahká úloha, ale začiatočníci zvyčajne majú veľa otázok: čo kŕmiť a kde držať králiky? Čo a kedy očkovať králiky? Ako udržať a zvýšiť počet hospodárskych zvierat? Odpovede na tieto otázky sa dajú ľahko získať nezávisle, a potom chovné králiky poskytnú chovateľa králikov nielen cennú kožušinu. Starostlivosť pre králiky jednoduché, ale dlho-himalájsky hlodavcov -zveri výberového konania, a bohužiaľ začiatočníkov aj skúsených chovateľov, s výhradou niekoľkých veľmi nebezpečných chorôb, po ktorom mŕtve zvieratá môžu byť usporiadané iba. Ale všetko nie je tak zlé, ako sa to na prvý pohľad zdá. Veterinárne nie je stále a pozorný majiteľ neumožní smrť dobytka. Prvým asistentom je očkovanie králikov.

Očkovanie králikovTakže sú postavené klietky, nainštalované kŕmne žľaby a nápojové misy, obyvatelia uší očarujúca tráva a klasy, pravidelne sa reprodukujú. A teraz vzniká otázka: očkovanie králikov, kedy to urobiť? A či to vôbec urobiť?

Prečo sú očkovania potrebné?

Inokulujte králiky vo veku 45 dníKráliky, rovnako ako každý živý organizmus na Zemi, majú vlastnosť choroby. Chudobné prostredie, zlá kvalita potravín, epidémie môže byť pekne naštvaná začiatočník chovateľ, kto čítal online obchodný plán s nápisom “Kroliki- je nielen cennou srsť …”. Často neskúsení chovatelia investovať do chovu himalájsky veľa peňazí v snahe zabezpečiť seba a svoje rodiny, že najviac “ľahko stráviteľné mäso”. Najbežnejšie a nebezpečné ochorenie u králikov – to VGBK (vírusovej hemoragickej ochorenie králikov), myxomatózy, nádcha, kokcidióza, pasterilez a stomatitída. Očkovanie existuje len z niektorých chorôb, prevencia zvyšku bude musieť starostlivosť o chov králikov. A napriek tomu očkovanie ušľachtilých hlodavcov môže znížiť riziko smrti stád o 80%.

Očkovanie iba úplne zdravých zvierat.

Čo sú vakcíny?

Pridružená očkovacia látka pre králikyDomáci výrobcovia farmaceutických výrobkov vyrábajú len tri typy vakcín pre králiky:

  1. Monovaccin (monovalentný) z myxomatózy.
  2. Mononukleárna vakcína z VGBK (vírusová hemoragická králičia choroba).
  3. Pridružená očkovacia látka pre králiky z obidvoch ochorení súčasne (bivalentná).

Related  Je zaujímavé vedieť, ako včely robia med

Monovalentné vakcíny sú zvyčajne “silnejšie”, pridružené – vhodnejšie na použitie. Tieto vakcíny obsahujú mŕtve a oslabené patogény. Potom, čo v tele králika, nie sú schopní priviesť ho značnú škodu, maximálnej krátkodobej horúčku a letargiu, ale zviera telo naučia vytvárať protilátky, ktoré môžu účinne vzdorovať zdravé choroboplodné zárodky agentmi.

Pri nákupe vakcíny je dôležité mať na pamäti, že jej teplota pre skladovanie je medzi 2-4 stupňov, takže to je najlepšie kúpiť liek len vtedy, ak sa bude očkovať králiky a iba veterinárny lekárne, kde striktne dodržiavať nevyhnutné podmienky na uchovávanie.

Inokulácia injektoromPoradenstvo a poradenstvo skúsených (alebo nie) chovateľov králikov je dobré. Ale výrobcovia vakcín neustále pracujú na svojich výrobkoch a menia ich. A v prípade, že sused-chovateľ s istotou odporučiť použitie určitého vakcíny nejakým spôsobom s odkazom na skutočnosť, že sa používa, je možné, že výrobca sa zmenila, napríklad vek, v ktorom sa zviera začne očkovanie.

Pred použitím očkovacej látky si vždy prečítajte pokyny a striktne dodržiavajte všetky odporúčania

Jednoznačný názor o tom, ktorá vakcína je lepšia – mono alebo súvisiaca, nie. Veľa závisí od skúseností chovateľa králikov, podmienok chovu zvierat a kvality potravín, ktoré spotrebúvajú. A nie vždy v dostupnej veterinárnej lekárni, existujú obe verzie vakcíny. V každom prípade by sa mali vykonať očkovania králikov, preto očkovanie, čo je.

Koľko očkovaní potrebujú králiky?

Očkovanie sa vykonáva podľa špeciálne navrhnutých schémKeď sa rozhodnete očkovať králiky, dávajte pozor na odporúčané schémy. Existujú experimentálne vyvinuté a testované možnosti očkovania králikov. Najčastejšie sa používajú dva najbežnejšie vakcinačné režimy:

  1. Prvá schéma – králiky štyridsaťpäťdňovej doby sú očkované s príslušnou očkovacou látkou. Potom po 60-70 dňoch zopakujte opravu imunity. A v budúcnosti očkujeme každých šesť mesiacov na logický koniec života králika.
  2. Druhá schéma je komplikovanejšia. Je určený na použitie monovakcín. Po prvé, za 45 dní sa králikovi podá očkovanie z VGKB, od najnebezpečnejšej choroby. O dva týždne neskôr sme očkovaní myxomatózou. Po ďalších 14 dňoch sme opäť očkovaní z VGKB na opravu. A opäť za dva týždne fixujeme myxomatózu. V budúcnosti každých šesť mesiacov vakcinujeme buď súvisiacu očkovaciu látku, alebo monovakcínu s dvojtýždňovým intervalom.

Očkovanie by sa malo dodržiavať veľmi presne. Po vykonaní jednej očkovania a po vynechaní ďalšej, profylaxia bude musieť znova začať.

Zdravé králikySpolu s dobrou starostlivosťou a správnou výživou je očkovanie králikov veľmi dôležité. Umožní to ušetriť a rozmnožiť dospelé hospodárske zvieratá z ušatých, aby majitelia s dobrým prírastkom hmotnosti a vynikajúcimi kožkami, ktoré môžu byť použité pre rôzne aplikácie.

Related  Kakva oprema za pčelarstvo je potrebna za početnike pčelara

Video o očkovaní králikov – klady a zápory