V poslednej dobe sa objavil nový generátor vykurovacieho telesa – mikrotepelný ohrievač. To je dôležitá náhrada za konvenčné vykurovacie zariadenia.

Micathermic ohrievač: čo je to? Tento inovatívny ohrievač na základni jeho štruktúry má nekovové dosky, ktoré sú pokryté guľou sľudy. Samotná technológia dostala meno Micathermic (konceptuálna technológia, ktorá bola dlhodobo vyvinutá a úspešne zavedená v oblasti kozmonautiky a medicíny).

Princíp inovatívnych infračervených mikorotermických ohrievačov spočíva v tom, že vyžarujúce teplo z nich preniká najprv do objektov, ktoré sú v miestnosti a až potom sa z nich zahrieva vzduch.

Tento princíp je podobný konvekčnej metóde vykurovania. V dôsledku tohto efektu zostáva vzduch v miestnosti rovnaký, bez zníženia vlhkosti.

Podľa štúdií vykonaných autoritatívnymi laboratóriami je 80% tepelnej energie prenášaných žiarením a zvyšných 20% prostredníctvom vzduchu.

Pokiaľ ide o spotrebu elektrickej energie, priemerné mikatermicheskie zariadenia sú schopné vykurovať miestnosť o rozlohe 25-30 m2 , za približne tri hodiny, pričom sa používa iba 1,5 kW / h. Táto hodnota je výrazne menšia ako u klasických elektrických konvektorov alebo olejových chladičov, ktoré môžu spotrebovať až 5 kW / h.

Výhoda takýchto ohrievačov spočíva práve v lojalite k sušeniu kyslíka, čo sa nedá povedať o mnohých bežných domácich ohrievačoch. Nedostatok saturácie kyslíkom v miestnosti môže viesť k ochoreniu dýchacích ciest, exacerbácii chronických ochorení (bronchitída, astma). Mikatérske infračervené žiariče sú povolené a odporúčané na použitie v detských izbách.

Recenzie o mikromotorických ohrievačoch sú najpozitívnejšie. Mnohí si všimnú ich kompaktnosť a vysoký efekt prenosu tepla, ako aj veľkú výhodu oproti konkurenčným partnerom.

Micarothermic ohrievač Polaris

Polarizátor polarizátoraOchranná známka Polaris bola založená medzinárodnou holdingovou spoločnosťou (Izrael, Taliansko, Čína, Rusko). Hlavné smerovanie spoločnosti Polaris – domáce spotrebiče, klimatizačné zariadenia, klimatizačné zariadenia, laserové meracie prístroje, ohrievače vody a vykurovacie zariadenia. Domáce spotrebiče podniku nie sú nižšie ako také významné značky ako Panasonic, Philips, Redmond.

Jedným z najdostupnejších modelov pre krajiny je Polaris PCH 1071 Micathermic Heater.

Vďaka svojim vykurovacím vlastnostiam (výkon vykurovacieho telesa je 1 kW) je schopný vykurovať miestnosť s rozlohou 12 m2. Nový dizajn a ergonomické usporiadanie ovládacieho panela umožní jeho použitie v ľubovoľnej časti miestnosti av niekoľkých možnostiach inštalácie (na podlahe, stene alebo na strop).

Ohrievač Polaris má dva typy vykurovania:

  • Prirodzená konvekcia. Vyskytuje sa spontánne, prirodzene – spodné vrstvy vzduchu alebo objektov sa zahrievajú na začiatku, potom prenášajú teplo vyššie, pretože sa stávajú ľahšími. Súčasne horné studené vrstvy klesajú smerom nadol, kde môžu byť ovplyvnené lúčmi ohrievača. Proces prebieha nepretržite. Toto je základný princíp pôsobenia mikromotorického ohrievača.
  • Dodatočné tepelné vyžarovanie. To predstavuje 20% účinnosti (účinnosti) celého procesu vykurovania miestnosti.

Nedávno sa objavili nové modely micarothermických infračervených ohrievačov Polaris PMH 1596RCD a Polaris PMH 2097RCD. Majú elektronický displej (LED-displej), ktorý zobrazuje niektoré parametre prevádzkového stavu vykurovacieho zariadenia (teplota vykurovacej dosky a režim vykurovania).

Nové modely majú v každej z ich vykurovacích telies 4 dosky, čo im umožňuje efektívnejšie dodávať teplo bez spotreby veľkého množstva energie (1,5-2 kWh).

Inovatívny vývoj, ktorý sa sústreďuje na dizajn:

  • Funkcia “ovládanie klimatizácie” (vstavaný automatický termostat). Stačí nastaviť požadovaný režim teploty a zariadenie ju automaticky podporí.
  • Režim “Anti-mraz”. Ak v miestnosti nie sú ľudia dlhší čas, nedovolia, aby teplota klesla pod 7S.

Vďaka takémuto vývoju sa automaticky zachováva otázka zachovania pohodlného režimu v chate.

V roku 2015 sa plánuje uvoľniť ďalšiu novinku – Polaris PMH 1501HUM, ktorá sa stane spoľahlivým asistentom pri poskytovaní a udržovaní pohody v dome.

Prehliadka videa Polaris PMH 1501 HUM

Mikatermický ohrievač alebo konvektor – čo si vybrať?

Ak porovnáte konvenčný konvektor a mykotočný ohrievač, treba poznamenať, že princíp fungovania je prakticky rovnaký – primárne ohrieva predmety, potom vzduch bez toho, aby narušoval rovnováhu vlhkosti v miestnosti.

Stále existujú rozdiely. Konvektory zahrievajú len tie objekty, ktoré sú v tesnej blízkosti. Zatiaľ čo ohrievače s mikrovlnnou rúrou používajú dlhodobé infračervené žiarenie. Je to efektívnejšie. Mikrotermické ohrievače používajú omnoho menej elektrickej energie ako bežné konvektory.

Konvektory sú obvykle vybavené ventilátormi na cirkuláciu vzduchu cez zariadenie. Takíto ventilátory sa často rozpadajú, čo môže viesť k prehriatiu a zlyhaniu konvektora. Mikatérske ohrievače nemajú pohyblivé konštrukčné prvky, preto sú v tomto ohľade omnoho spoľahlivejšie a nevytvárajú ďalší hluk.

Na otázku, čo si vybrať – makertermicheskiy ohrievač alebo konvenčný konvektor, môžete dať jasnú odpoveď: konvektor trochu stráca v kvalite charakteristiky. Z tohto dôvodu, berúc do úvahy všetky plusy a mínusy mikrotemického ohrievača a konvektora, je potrebné vybrať ohrievač na vykurovanie chaty.

Prehliadka videa Mikatermického ohrievacieho prvku MK-2001