Ohrievač kremeňaQuartz ohrievač – zaujímavá novinka na trhu vykurovacej techniky pre domácnosti a chalupy. Tieto ohrievače sú charakterizované veľkým počtom výhod, ktoré sa priaznivo líšia od ostatných typov vykurovacích zariadení.

Nedávno je takéto vykurovacie zariadenie veľmi populárne vzhľadom na vysokú úroveň požiarnej bezpečnosti a hospodárnosti. Toto zariadenie je prekvapivo jednoduché – pri návrhu a použití. Nemôže sa nazývať high-tech, pretože pozostáva konštruktívne z monolitickej dosky, do ktorej je umiestnený vykurovací prvok s obsahom chrómu a niklu. Monolitická doska je vyrobená z roztoku s prírodným kremenným pieskom.

Princíp činnosti kremenného ohrievača “TeplEko” (video)

Klady a zápory kremenných ohrievačov:

 • Odlišujú sa v požiarnej bezpečnosti, zohrievajú sa na vysokú teplotu;
 • Nepresahujte vzduch v miestnosti;
 • Po prevádzke tohto ohrievača zostáva vzduch čerstvý, pretože nespálenie prachu.
 • Ohrievače s kremenným pieskom majú odlišnú štruktúru. Výhodou je, že vzduch nemá prístup k vykurovaciemu prvku, čo vylučuje možnosť oxidácie zariadenia. Monolitická štruktúra predlžuje životnosť výrobku.
 • Ohrievač je charakterizovaný svojimi masívnymi rozmermi, ale skôr vyhradeným, čistým dizajnom. Výrobok má schopnosť udržiavať teplo a dlho ho dať do miestnosti – aj keď je zariadenie vypnuté.
 • Ohrievač kremenného typu sa rýchlo zohreje na požadovanú teplotu.
 • Kremenné zariadenia sú pre obyvateľov domu bezpečné a sú šetrné k životnému prostrediu.
 • Môžete si zvoliť spôsob ovládania ohrievača: zariadenie môže byť ovládané ručne alebo v automatickom režime. Automatizácia umožňuje udržiavať teplotu v miestnosti na určitej úrovni. Ak miestnosť ochladí vzduch, automatika zapne ohrievač a začne otepľovať miestnosť. Po dosiahnutí určitej teploty sa ohrievač vypne. Automatizácia prináša ešte jednu výhodu – ekonomickú spotrebu energie.
 • Vďaka kremennej doske sa miestnosť rovnomerne ohrieva, nie je nebezpečenstvo prehriatia, požiaru, skratu.

Kremenné ohrievače sa vyznačujú hospodárnou spotrebou energie v porovnaní s inými typmi podobných zariadení.

ohrievač steny quartzJednou z hlavných funkcií prístroja je jeho všestrannosť. Monolitický kremenný ohrievač je možné použiť v dome, v byte, v chate, na vidieku a dokonca aj v aute. V druhom prípade potrebujete špeciálny stánok.

Použitie tohto typu ohrievača v dome:

 • Môže sa použiť ako pomocné vykurovacie zariadenie;
 • Môže byť použitý ako hlavné zariadenie na vykurovanie vnútorného vzduchu.

V závislosti od priestoru miestnosti je možné použiť jeden alebo viac ohrievačov. Pri veľkej miestnosti je nainštalovaný systém niekoľkých modulov s paralelným pripojením.

Ako pripevniť kremenný ohrievač?

 • Ohrievač je upevnený pomocou konzol. Kremenné ohrievače pre dom Teplako sú pohodlne namontované na stenu.
 • Ohrievače je možné inštalovať na špeciálny stojan na podlahe.

podlahové kúrenie quartzKremenné ohrievače Tepelné trúbky sa vyznačujú neobmedzenou životnosťou, nízkymi nákladmi, bezpečnosťou, širokou škálou aplikácií, jednoduchou obsluhou – ľahko sa montujú a nemusíte sa obávať nákladovej efektívnosti zariadení. Tieto ohrievače budú vynikajúcou možnosťou použitia v krajine, v chate. Na ohrievači tohto typu môžete bezpečne zavesiť veci na sušenie – nie je to nebezpečné, nebude tam oheň. Táto vlastnosť pripomína možnosti, ktoré dávajú batérie ústredného kúrenia.

Komentár k ohrievačom Quartz Teploeco hovorí o praktickosti a všestrannosti týchto výrobkov. Používatelia odporúčajú také ohrievače pre letné chaty, pretože umožňujú zohriať miestnosť a nezabezpečia veľa priestoru.

Čo je infračervený kruhový ohrievač?

IR kremeňový ohrievačPohodlným a úsporným zariadením na vykurovanie miestnosti je infračervený ohrievač. Tieto zariadenia majú svoje výhody a nevýhody. Nevýhody kremeňových ohrievačov tohto typu sú kompenzované ich výhodami:

 • Používajú sa všestranne;
 • Vyrobené z kvalitných materiálov;
 • Bezpečný pre obyvateľov domu;
 • Sú odolné a ekonomické.

Z hľadiska štruktúry je hlavným prvkom zariadenia špeciálny chladič – špirála v kremennej rúrke, ktorá smeruje tok infračervených lúčov na ohrev miestnosti. Ak chcete vykurovať miestnosť bola efektívna, použite reflektor. Toto zariadenie umožňuje správne rozvádzať teplo v miestnosti vďaka výrobnému materiálu – vysoko kvalitný kov s dobrou tepelnou odolnosťou a odrazom. Okrem toho reflektor chráni teleso ohrievača pred prehriatím. Recenzie kremenných ohrievačov potvrdzujú, že zariadenia tohto typu sú obľúbené – sú pohodlné a bezpečné na použitie.

Infračervené kremenné ohrievače umožňujú rozdeliť miestnosť na rôzne vykurovacie zóny. Mnohí to považujú za dôležitú výhodu ohrievačov tohto typu – je možné vybaviť miestny vykurovanie miestnosti. Napríklad miesta pre prácu alebo pre voľný čas. Súčasne je zvyšok miestnosti tiež zahrievaný, ale nie tak intenzívne.

Infračervené kremenné ohrievače umožňujú pohodlne vybaviť váš život a šetriť energiu. Takéto ohrievače sú rovnomerne zahrievané – bez výrazného rozdielu medzi teplotou v blízkosti podlahy a pod stropom. Ohrejú malú oblasť rýchlo. Vplyv sálavého tepla sa pociťuje takmer okamžite po zapnutí infračerveného ohrievača.

Nevýhody a obmedzenia infračervených kremenných ohrievačov:

 • Infračervené žiarenie prechádza v priamom smere, takže budú mať vplyv na objekty iba v priamom prístupe. Infračervené ohrievače majú prvok, ktorý vám teplo vyžaruje priamo. Ak je ohrievač nad vami napríklad a sedíte pri stole, nohy môžu byť zima.
 • Niekedy sa takéto ohrievače považujú za neestetické, ale pre dachu alebo chalupu sa táto možnosť považuje za úspešnú.
 • Je lepšie mať takéto ohrievače na miestach, ktoré sú pre deti nedostupné.
 • Takéto zariadenia sú vhodné pre malé miestnosti.

V každom prípade bude infračervený ohrievač trvať dlhšie a bezpečnejšie ako analógia oleja. Pomocou kremenného ohrievača infračerveného typu sa miestnosť môže rovnomerne zohriať.

Kremenné ohrievače sú najužitočnejšie, ak chcete zabezpečiť teplo pre jednu osobu alebo jednu izbu. Ohrievač pracuje bezhlučne, nevytvára vibrácie. Niektoré zariadenia sú vybavené časovačom, ktorý umožní regulovať prácu produktu. Poškodenie infračerveného ohrievača je minimálne.

Preskúmanie kremenných ohrievačov pre domácnosť umožnilo zistiť, že väčšina z nich sa vyznačuje výhodnými výhodami v porovnaní s inými typmi vykurovacích zariadení.

Infračervená technológia nevyžaduje žiadne chemikálie pre prácu, zariadenie neznečisťuje vzduch v miestnosti.

Ktoré kremenné vykurovanie je lepšie vybrať pre letné sídlo? V závislosti od želania si môžete vybrať možnosť infračerveného alebo konvenčného kremenného ohrievača.

Prehliadka videa z kremenného ohrievača