jasné farby jesennej záhradyV tomto článku budeme zdieľať skúsenosti zahraničných záhradníkov a povieme, ako urobiť záhradu oslniť najjasnejšími jesennými farbami. Mnoho záhradníkov uprednostňuje jeseň na všetky ostatné obdobia. V čase, keď v lete teplo a vlhkosť von, otravné hmyz zmizne a listy veľa rastlín sú maľované krajiny odvážne ťahy červenej, žltej, oranžovej a purpurovej odtiene.

Kde začať?

rastliny pre jesennú záhraduPomocou kompetentného prístupu môžete vytvoriť ohromujúcu jesennú záhradu, ktorá ľahko konkuruje zeleným listom a farebným farbám na jar.

Ak chcete vybrať rastliny pre následné pestovanie, navštívte miestnu škôlku a vezmite si s nimi pero, papier a fotoaparát. Urobte si poznámky, obrázky a položte kľúčové otázky:

  • či má rastlina v zime farebné plody;
  • či bude priťahovať vtáky;
  • ako to vyzerá v iných ročných obdobiach.

Takže si môžete vybrať najlepšiu možnosť špeciálne pre vaše stránky.

Stromy pre jesennú záhradu

cukrový javor na jeseňPredstava, že svetlé farby listov, príde na myseľ, dub červený (Quercus rubra) a javor cukrový (Acer saccharum) so svojimi zmiešaných paliet šťavnaté žiariace farbami.

irga jesenný diamantAk nechcete mať miesto na týchto veľkých stromov, ktoré môžu rásť do výšky vyše 18 metrov, existuje mnoho menších, ktoré sú nemenej krásne. Irga Brilliant Autumn (Amelanchier x grandiflora grade) dosahuje až 6 a m sa líši jasne červené listy na jeseň. Na začiatku jari na ňom kvitnú biele kvety a neskôr sa objavujú sladké jedlé bobule.

Derhen pohovka na jeseňDeren Kouza (Cornus kousa) rastie až 8 metrov a je oblečená do červenkasto fialových jesenných šiat.Japonský javor v jesennej záhrade Štyrikmetrový japonský javor “Sherwood Flame” (Acer palmatum) je skutočným obrazom šarlátových kvetov.

Kroviny na jesennú záhradu

Sumak v jesennej záhradeKríky – to je základ pre expozíciu, pretože vyplňujú nižšiu vrstvu a sú farbené rôznymi farbami. Červený sumak (Rhus coriaria) je výbornou voľbou.

podzimné listy borovícKanadské čučoriedky (Vaccinium corymbosum) tiež vyzerá veľmi atraktívne, jeho koruna sa dvíha do výšky 4 m. Okrem vytrvalosti žiarivo červené jesenné lístie, budete mať svoje biele jarné kvety, maľované v ružovej farby a ohromujúce chutných šťavnatých plodov.

Related  Osem toxických rastlín, ktoré sa nemôžu používať v chove hydiny

inteligentné lístie v jesennej sezóneArónia sa vyznačuje jasne oranžovo-červenou jesennou lístiou. Na jar to tiež vyzerá atraktívne s bielymi kvetmi a v lete prináša červené ovocie.

úžasná krása ginkgaGinkgo je elegantná najstaršia odroda, ktorá je na jeseň namaľovaná zlatožltej farby.

čarodejnice na jeseňHáčik čarodejnice sa dá nazvať ideálnym jesenným kerom. Počas tohto obdobia sa vďaka sviežiu lístiu a pavúkovitým kvetom leskne žltosťou.

Farebná jesenná paleta nie je obmedzená na stromy a kríky. Mnoho druhov vínnej révy a možnosťou pôdokryvna rastlina, trvaliek a okrasných tráv – to všetko prispeje k sérii jedinečných textúr a farieb vašej záhrade sprisahania. Vytvorte jedinečnú jesennú záhradu nie je ťažké. Jednoducho strávite dostatok času na prípravu a plánovanie, a nechajte fantaziu túlať v plnej sile.