Hrach v prímestskej oblastiZeleninový hrášok je obľúbenou zeleninou plodinou. Hrášok sa pestuje kvôli svojim priaznivým vlastnostiam. Kultúra obsahuje rastlinný proteín, ktorý sa ľahko štiepi. To sa skladá z 23 rôznych druhov minerálnych látok a stopových prvkov, a má antibakteriálne a anthelmintické vlastnosti pri zelené fazule. Pestovanie hrachu na otvorenom teréne je k dispozícii vo všetkých oblastiach poľnohospodárstva.

Požiadavky na pestovanie hrášku

Cukorový hrášok je dobrý v akejkoľvek formeHrášok je každoročná kultúra. Pestuje sa v krátkych stonkoch a ako kultúra s dlhou stonkou, ktorá si vyžaduje podporu. Ovocie je fazuľa, pričom semená vyvíjajú vo vnútri. Pôvod rastliny Ázia a Stredozemie. Hrach sa pestuje na všetkých kontinentoch.

Zber zo záhradnej náplastiOdrody hrášku sú rozdelené podľa účelu výroby. Takže existujú odrody určené na výrobu suchého zrna priemyselným spôsobom. Ostatné druhy zeleninových plodín sa používajú na konzerváciu alebo spotrebu v čerstvej forme. Preto existujú výbuchy, cukor a polosladké druhy tejto rastliny. Okrem toho sa stupne líšia a na základe ďalších dôvodov:

  • tvarom a hmotnosťou zrna;
  • miera dozrievania;
  • dĺžka stonky.

Cukorový hrášok v zelenej fazule nemá pevnú vrstvu a môže sa úplne recyklovať. Peeling odrôd hrášku sa používajú na zber zrelého zrna, majú pergamenovú vrstvu. Pre pestovanie dacha sú najlepšie odrody Sugar, Senátor, Gloriosa.

Podľa rýchlosti dozrievania sa skoré odrody berú do úvahy pri dozrievaní hrášku za 60-70 dní. Stredné zrenia odrody sú potrebné na plnenie do troch mesiacov, neskoré odrody majú dlhšie obdobie pestovania. Môžete zasiať na mieste hrachu s rôznymi obdobiami dozrievania a neustále jesť lahodný a užitočný produkt.

Podväzok vysokých odrôd hráškuAk je hrach vysoký, rozhoduje sa, ako sa viaže hrášok podľa situácie. Môže byť zasadený pozdĺž plotu z mriežky a podpora nie je potrebná. Starým a preukázaným spôsobom sú tyčinky z prútov do každej rastliny. Je rozumné roztiahnuť sieť pozdĺž radu.

Related  Odrody paradajok pre skleníky

Agrotechnika hrachu

Vysádzanie hrášku na otvorenom teréneRastlina je veľmi odolná voči chladu, semená klíčia pri nízkych plus teplotách. Mladé výhonky môžu vydržať zmrazenie až 7 stupňov, ale len krátke obdobie. Pre semenáči, semená potrebujú veľa vlhkosti, takže je optimálne na sejba hrachu čoskoro vo vlhkej pôde. Semená musia byť utesnené do hĺbky minimálne troch centimetrov, takže nie sú lepené vtáky.

Výsadba a starostlivosť o hrach na otvorenom teréne nie je ťažké. Samotná kultúra je nenáročná na pôdu, ale na úrodnej pôde s prídavkom superfosfátu a draselnej soli bude výťažok hrášku vyšší.

Samotná rastlina je zdrojom hnojiva. Baktérie fixujúce dusík na svojich koreňoch vytvárajú rezervu dusíka v uzlíkoch. Ak cítite túto kultúru, v kompostu obohacuje zmes s dusíkom v stráviteľnej forme.

Počas vegetačného obdobia pre rastlinu je dôležité, aby bola zem bez kôry a korene mohli dýchať. Počas rastu hrach vyžaduje vlhkosť. Zalievacia fazuľa a súčasne kvet na vysokých odrôd vyžadujú stálu vlhkosť a nebude vzdať minerálne obväz. Piesne Shtammovye dávajú zber v rovnakom čase. Zelené bôby sa odstránia, keď sa do nich naleje hrach a samotná podložka je stále svetlozelená. Zopakujte zber každé 3 až 4 dni.

Mladý sladký hrášokAby bol počas leta užitočný produkt, hrášok môže byť zasietený do dvoch týždňov pred začiatkom júna. Vzhľadom k tomu, hrášok sa vyvíja zle pri vysokých letných teplotách, nemajú zasiať na vrchole leta. Môžete v júli pestovať hrášok, opýtajte sa záhradníkov. Áno, je zasiate v druhej polovici júla a potom nízka teplota blížiaceho sa jesene spĺňa jeho požiadavky. Zber zelených strukov sa odstráni v septembri.

Nevytvára ťažkosti pri zbere hrachu na semenách. Zvyčajne je pridelená samostatná oblasť, kde lopata nie je odstránená. Ale počas leta na tomto mieste sú ošetrenia proti škodcom a chorobám na odstránenie zdravých semien. Zozbierané lopatky dobre sa sušia na slnku a uložené v plátenom sáčku bez odlupovania na chladnom mieste.

Related  Foto a popis druhov a úžasných odrôd tekvice

Najlepšia obväz a kontrola škodcov

Hrášok je atraktívny pre mnoho škodcov, môže trpieť rôznymi plesňovými ochoreniami. Ak chcete pestovať hrášok ako produktívnu zdravú kultúru, musíte dávať pozor, aby nedošlo k vývoju problému. V prípade, že pôda je dobre naplnená hnojivá z pružiny, počas kvitnutia je potrebné venovať závlahovej vody 30 g nitrofosfátového 10 litrov vody. Rýchlosť zavlažovania je 5 litrov na meter štvorcový. Pôda pred hnojením musí byť mokrá

Na potlačenie škodcov po kvete nie je možné použiť chemické insekticídy. Obyčajné ľudové lieky infúzie cibuľa šupkou, lastovičník, cesnak infúziou pomôcť v skorých štádiách hmyzu usadiť sa. V extrémnych prípadoch je možné aplikovať fytoverme alebo biologické prípravky. Phytocide-P + je liek schválený na použitie v súkromných domácnostiach.Normalizácia prípravku na čistenie hrachu

Hlavným škodcom hrachu je:

  • hrachová mora, ktorá poškodzuje struky so stredným a neskorým dozrievaním;
  • hrachové semienko, zimovanie v semenách, takže musíte ošetriť semená vo fyziologickom roztoku;
  • akáciový oheň, ktorý sa pohybuje na hrášku, ktorý sa nachádza blízko pristátia.

Tieto škodcov je možné bojovať s prevenciou a rotáciou plodín. Harms hrachu a všadeprítomného melón vošky, ktoré zvládne len samému začiatku osídľovania kým organizoval obrovskú kolónií. Plesňové lézie hrášku môžu viesť k smrti rastliny. Listové platne a ovocie sú ovplyvnené Anthracosis a Ascochitis. Koreňová hniloba so zosilnenou výsadbou a podmáčaním pôdy bez uvoľnenia zničí rastlinu rýchlo. Falošná a múčnatka bude tiež viesť k smrti, ak s nimi nebudú bojovať na začiatku choroby.Porážka hrachu s hubami

Prevencia je mierou striedania plodín. Hrach na jednom mieste nie je možné pestovať dlhšie ako dva roky. Ak sa v priebehu vegetačného obdobia rastliny zožltne, stratil listy v komposte, ako stopky nemožno odoslať. Mali by byť zničené spálením, pretože stovky často chorôb v rastlinách sú bežné, sú prenášané iba spormi.

Je dôležité predbežne pripraviť prípravu pôdy a semien. Pred tým, ako sa fazuľa dá vysadiť, môžu byť rastliny ošetrené fungicídmi na báze medených prípravkov ako profylaxiu.

Related  Ako pestovať jablkový strom bez toho, aby ste robili chyby

Video o hrášku