odkvapkávacie zavlažovacie lôžkaV dnešnej dobe sa technológia radikálového kvapkajúceho zavlažovania stala veľmi obľúbenou medzi výrobcami nákladných automobilov, súkromnými pozemkami a veľkými poľnohospodársko-technickými farmami. Kvapkanie zavlažovaním Chrobák je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako zvýšiť výnosy plodín pri pestovaní plodín, tak v otvorenom teréne, ako aj v skleníkoch. Toto zariadenie je zvlášť vhodné na zavlažovanie skleníkových rastlín s pomerne slabým koreňovým systémom. Toto zariadenie bude ekonomicky zásobovať a kompetentne krmivo takmer akékoľvek záhradné plodiny, čím šetrí čas a peniaze majiteľa. V tomto článku sa budeme zaoberať typmi, zariadeniami, metódami a výhodami odkvapkávacieho systému zavlažovania pomocou súpravy Beetle.

Čo ponúka výrobca

odkvapkávaciu súpravu BeetleV súčasnej dobe na domácom trhu má širokú škálu systémov pre bazálnych zavlažovanie rastlín, z ktorých najpopulárnejšie medzi našimi spoluobčanmi je systém kvapkové zavlažovanie chrobáka z ruského výrobcu “cyklu”. Zariadenie získalo svoje meno vďaka umiestneniu mechanizmov dodávania tekutín do kultúr (kvapôčok), ktoré sú umiestnené v pároch na stranách napájacieho potrubia.

K dnešnému dňu vyrába výrobca dva typy zavlažovacích systémov Beetle:

 • pre skleníky;
 • pre skleníky.

Rozširujúca sada pre systém BeetlePre tých, ktorí chcú zvýšiť obsluhované zavlažovacie kvapkovej závlahy plochy Beetle, výrobca poskytuje sadu pokročilých, čo umožňuje zvýšiť zavlažovanie plochu o 20 plodín.

Rozšírená hadica nemá hlavnú hadicu. Musí sa zakúpiť samostatne.

Každý typ zariadenia má svoje vlastné zvláštnosti týkajúce sa stupňa automatizácie, počtu kvapiek a spôsobu dodávania vody do rastlín. Okrem toho sa podrobnejšie uvažuje o návrhu, konfigurácii a spôsobe použitia každého systému.

Návrhové prvky a princíp fungovania

časovač zavlažovacieho systému BeetlePrincíp systému zavlažovania koreňov je dávkovanie kvapaliny do koreňovej zóny rastlín. Na hlavnej hadici, ktorá je umiestnená v uličke, voda vstupuje do prívodných trubíc a už sa z nich privádza kvapkami priamo na korene plodín.

Doba zavlažovania sa nastavuje ručne, žeriavy sú dodávané so súpravou alebo časovač.

Časové zavlažovanie Chrobák je elektromechanické zariadenie, ktoré je nastavené na dobu zavlažovania od 1 do 120 minút s opakujúcim sa intervalom cyklov od 1 do 168 hodín. Toto zariadenie vám umožňuje plne automatizovať proces zavlažovania rastlín, čo je efektívne aj v najnáročnejšom období.odkvapkávacie zavlažovacie prvky

Na ruskom trhu sú korene chrobáka dodávané v hustých lepenkových škatuliach so zoznamom prvkov a montážnym pokynom.

V základnej konfigurácii je systém radikálneho odkvapkávania Beetle súborom, ktorý pozostáva z povinných prvkov:

 • hlavné a prívodné hadice;
 • Filter na čistenie jemnej vody z mechanických nečistôt;
 • žeriav;
 • mechanizmy prívodu vody na zem.

Okrem toho je potrebné vytvoriť potrebný počet príslušenstva (armatúry, armatúry, adaptéry atď.) Na vytvorenie okruhu a jeho pripojenie k vodovodnému systému alebo vodnej nádrži. Počet položiek zahrnutých v súprave závisí od účelu a spôsobu pripojenia systému.

Odkvapkávanie zavlažovania pre skleníky Chrobák je určený na zavlažovanie 60 rastlín na otvorenej ploche 18 m2 alebo štandardný skleník s rozmermi 6 x 3 metre pre 4-radové pristátie. Komplex skleníka obsahuje počet prvkov potrebných na zavlažovanie 30 plodín, vysadených v otvorenom teréne na ploche 6 m2 alebo štandardný skleník s rozmermi 6 x 1 metra pomocou dvojriadkového systému výsadby.

Chrobák na pripojenie vody

odkvapkávaciu súpravuTáto súprava je určená na pripojenie k vodovodnému systému. Možno ako “skleník”, pre 30 rastlín a “skleník” pre 60 krov, zväzovanie. Sada na zavlažovanie kvapalín Vodný chrobák je vybavený časovačom, ktorý riadi čas a frekvenciu zavlažovania. Táto sada je ideálna pre bazálnu zavlažovanie plodín, ktoré nie sú náročné na teplotu závlahovej vody:. Reďkovky, fazuľa, apod v stanovisku, voda nastaviť Beetle je najlepším riešením pre zavlažovanie kvetinových záhonov, “alpine”.

Systém zavlažovania kvapalín Chrobák na pripojenie z nádrže

odkvapkávací systém z nádržeTáto súprava je určená na pripojenie k samostatnému vodovodnému systému s nízkym tlakom. Zvláštnosťou tohto dizajnu je dostupnosť špeciálneho adaptéra, ktorý umožňuje pripojenie hlavnej hadice k nádrži s vodou. Súprava nemá časovač a môže byť vybavená 30 alebo 60 dávkovačmi vody. Odkvapkávanie Zavlažovač z nádrže je vhodný na zavlažovanie plodín, ktoré potrebujú teplá voda na efektívny rast.

Dnes sa na trhu objavila ďalšia verzia tohto systému s automatickým dodávaním kvapaliny z vodovodného potrubia do nádrže. Táto novinka bola vysoko ocenená používateľmi, ktorí teraz nemôžu kontrolovať proces plnenia nádrže a zalievanie rastlín na ich mieste. Tieto súpravy ponúka aj výrobca v rôznych konfiguráciách; na 30 a 60 puzdrách.

Hlavné výhody

schéma pripojenia kvapkového zavlažovacieho systémuVlastníci a špecialisti rozlišujú množstvo výhod Beetle pred systémami iných výrobcov, konkrétne:

 1. Prítomnosť filtra, vďaka čomu je voda zbavená mechanických nečistôt a nezakrýva dýzy kvapiek.
 2. V súprave dodal výrobca na správnu inštaláciu dodávacích potrubí v hlavnej hadici svorku vybavenú zátkou.
 3. Inovatívny dizajn kvapkadiel umožňuje zalievanie čo najjemnejšie a najdlhšie, čo neumožňuje kompaktovať pôdu v koreňovej zóne.
 4. Vďaka časovaču môže majiteľ jednoducho nastaviť frekvenciu a intenzitu zavlažovania.
 5. Súprava zahŕňa prítomnosť žeriavov, ktoré vám umožňujú dodávať iba tie potrebné lôžka, čo výrazne znižuje spotrebu kvapaliny.
 6. Konštrukcia elektroinštalačných prvkov zabraňuje ohybom a ohybom hadíc.

Posledným dôležitým faktorom sú nízke náklady, najmä v porovnaní so systémami zahraničných výrobcov.

Systém zavlažovania kvapôčok od korienkov Chrobák: montážny návod

Pred montážou a pripojením koreňového zavlažovacieho systému odporúčame starostlivo preštudovať pokyny dodávané s každou súpravou bez ohľadu na typ a možnosť pripojenia.

Ďalej budeme uvažovať o tom, ako sa zostaví a uvedie do prevádzky systém kvapkajúceho zavlažovania chrobáka pre 60 závodov. Obrázok znázorňuje schematický diagram štruktúry s názvami prvkov:

 1. Otvorte zostavu a odvzdušnite hlavnú hadicu. Potrebuje čas, aby si ľahol.
 2. Zostavte mechanizmus podávania. Inými slovami, vložte kvapky do jedného konca prívodných trubíc. Na druhej strane prívodných hadíc položte na odpaličky. Pre jednoduchšie pripojenie kvapiek a prívodných hadíc ohrejte ich konce do horúcej vody.
 3. Do odpaliska už namontovaného podávacieho mechanizmu pripojte druhú prívodnú hadicu klapkou, aby ste získali “nožičky chrobákov”.
 4. Pomocou šijacej nite, ktorá je dodávaná v súprave, otvorte hlavnú hadicu a vložte do nej voľný koniec odpruženia, ktorý už bol zostavený podávačom.
 5. Každá kvapkajte priamo do koreňovej zóny zavlažovaných plodín.
 6. Po montáži systému pripojte ho k filtru a zdroju prívodu vody (prívod vody alebo kapacita).

Pri montáži odkvapkávacieho systému Beetle z nádrže nezabudnite nainštalovať časť priehľadnej hadice, napríklad snímač hladiny vody v nádrži.

Proces montáže a pripojenia systému Beetle – video