Herbicíd pre zemiaky z burinyNeúnavne mučiace porušenie, keď jeseň pole zemiakov pripomína pustatinu, s labuťou a prasnicou, ktoré triumfujú nad zakrpateným kefom zemiakov. Našťastie pre výrobcov nákladných vozidiel vyvinula novú drogu – Lapis lazuli z buriny na zemiakoch. Recenzie o tom medzi farmármi sú najlepšie.

Vlastnosti Lazurite

Spracovanie zemiakového poľa pred výsadbouNový herbicíd so selektívnym účinkom je zameraný na ochranu zemiakov a rajčiakov pred burinami. Liečivo lapis lazuli je metribuzín. Jeho pôsobenie ako herbicíd pre zemiaky je zamerané na potlačenie rastu burinových tráv rastlinami, lístie a dokonca aj vývoja sadeníc. Potlačuje fotosyntézu burín, zbavuje ich slnečnej energie a poškodzuje koreňový systém. Hlavné typy burín sú náchylné na ich škodlivé účinky, vrátane malígnych trvalých burín.

Zo všetkého svojho pôsobenia Lazurite nepôsobí depresívne na rastlinách zemiakov a paradajok. To umožňuje používať herbicídy z buriny na zemiakoch bez poškodenia hlavnej plodiny.

Zároveň je dôležité aplikovať Lazurite na dátumy uvedené v návode, a to na vznik zemiakov a keď sa zdvihnú nie viac ako 5 cm od povrchu zeme. Nie je to droga, ktorá koná selektívne, ale zemiaky a paradajky sú rezistentné voči jej činnosti v počiatočnom štádiu vývoja. Preto je také dôležité, aby sa spracovanie uskutočnilo včas.

Účinok herbicídov na zemiaky začína po ich zavedení do pôdy. Je dôležité, aby po postreku v predpísaných dávkach nebola pôda prevrátená. Minulé zrážky pomôžu rýchlo preniknúť do pôdnych častíc hmoty, ale silné dažde ju umyjú v dolných vrstvách, kde je Lazurite neúčinný. Suchá perióda tiež znižuje aktivitu metribuzinu.

Je dôležité, aby sa:

 • Používajte Lapis lazuli v súlade s podmienkami použitia uvedenými v návode na použitie;
 • Neodstraňujte ošetrené zeminy;
 • spracovanie by sa malo vykonať v očakávaní dažďa;
 • Nemeňte odporúčanú dávku herbicídu pre zemiaky.

Pokyny na použitie lieku Lazurite

Ovládanie burinyAby sme nezostali bez plodiny pomocou lapisu lazuli, je potrebné pochopiť, že táto droga pomáha vozidlu zbaviť sa burín, ktoré berú potravu z zemiakov a potláčajú rast a vývoj. Nie je to však hnojivo. Ak v pôde nie je dostatok živín, potom zber nebude páčiť ani pri absencii buriny. Spracovanie zemiakov z buriny nie je hnojivo. Na piesčitých chudých pôdach tento prípravok neprináša viditeľný účinok.

Related  Aké choroby prebiehajú naše obľúbené melóny?

Ak chcete správne a efektívne používať herbicídy z buriny na zemiakoch, aby ste mali čisté pole, je dôležité dodržiavať pokyny na použitie lieku. Z manuálu na použitie je jasné:

 • čas spracovania;
 • koncentrácia použitého lieku;
 • spotreba liekov na jednorazové a dvojité liečenie;
 • čakacia doba na liečivo;
 • bezpečnostné opatrenia pri práci s chemikáliou a jej triede nebezpečnosti.

Zemiakové pole bez burinyOtázka, ako sa zbaviť buriny na zemiakovom poli, je vyriešená. Herbicíd, zavedený do pôdy v čase, ničí nielen prvú burinu, ale aj udržiava čistotu poľa na druhej vlne a potláča jej vývoj. V budúcnosti budú vrcholy na zemiakovom lôžku kombinované a ročné buriny nebudú mať čas na rozvoj. Minimálne dávky na pestovanie zemiakov z buriny sa odporúčajú pre skoré odrody koreňových plodín. Väčšina spotreby by mala byť na hustej hliny pri pestovaní neskorých zemiakov.

Vypočítaná spotreba zriedenej látky používanej striekaním je:

 • na zemiakoch 200 – 300 litrov na hektár;
 • na sadenice paradajok – 500 l / ha;
 • na paradajkách zo semien – 300 – 400 l / ha.

Nevyžaduje sa zriedenie matečného roztoku. Prípravok sa získava z nanočastíc, perfektne sa rozpúšťa vo vode za intenzívneho miešania. Roztok sa používa, rovnako ako všetky herbicídy z buriny na zemiakoch, v čerstvo pripravenej forme. Lazurite je jediný herbicíd povolený na použitie v dcérskych farmách a pre letných obyvateľov.

Maximálna koncentrácia pracovného roztoku by nemala presiahnuť 0,5% roztoku podľa účinnej látky.

Zemiakové plesneV dôsledku aplikácie lapis lazuli sa pôda dlhodobo uvoľňuje z buriny. Toto však nie je jedným z jeho užitočných krokov. Pri absencii chinoa v dôsledku spracovania zemiakov z buriny, pri ochladzovaní sú zemiakové púšte menej náchylné na ochorenie s neskorou plesňou, čo výrazne znižuje výnos a zhoršuje skladovanie koreňových plodín. Choroba sa začína rozvíjať na burinách.

Lehota na vstup do kultivovaného poľa pre poľnohospodársku prácu nie je skôr ako 3 dni.

Fytotoxicita lasuritu a bezpečnostné opatrenia

Práca s lapis lazuliLiečivo Lazurite je toxické pre včely. V oblasti spracovania tieto zberače nemôžu zostať 3-4 hodiny. V tomto prípade by úly z miesta spracovania mali byť vo vzdialenosti 2-3 km. Z dôvodu šírenia jedu nie je možné vykonať terénnu úpravu s vetrom nad 5 m / s, zatiaľ čo samotní pracovníci musia dodržiavať preventívne opatrenia:

 • nosiť ochranný oblek počas práce;
 • byť v okuliaroch a respirátoroch;
 • nefajčite a nejedzte až do konca práce.

Related  Cherry Tomatoes – pestovanie doma na parapete

Napriek skutočnosti, že trieda herbicídu pre zemiaky bola zaradená do tretej triedy, je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Spätná väzba od vďačních používateľov

Irina zo Serpukova píše, že nevedela, ako sa zbaviť buriny na zemiakoch, kým náhodou nepočula o Lazurite. Neverila a v prvom roku prísne podľa pokynov spracovala iba jedno lôžko. Aby sa zabezpečila bezpečnosť získaných hľúz, laboratórium na jeseň odovzdalo vzorky na analýzu. V získanej plodine neboli žiadne škodlivé látky, výroba bola bezpečná. Chuť zemiakov sa tiež nelíši od chuti, ktorá nebola spracovaná. Na záhrade však nebola žiadna burina. Už dva roky Irina používa herbicídy na výrobu zemiakov a vývojárov. Zemiaky na čistých posteliach sa rýchlo rozvíjajú, zdravia a dokonca aj večný nepriateľ drôtov sa stal oveľa menej.

Video “Používanie Lazurite”