Bonsai od JadeAko viete, tuk ľudia zvyčajne rastie do veľmi veľkých rozmerov, ale v podmienkach bytu nie je vždy možné udržiavať veľkých veľkých pekných mužov. Pomocou techniky bonsai, môžete nielen vytvoriť potrebnú a kompaktnú veľkosť rastliny, ale tiež dať jej pôvodný tvar.

Vytvorenie bonsajov z peňažného stromu má svoje vlastné zvláštnosti, a to:

  • výber vhodnej kapacity;
  • tvorba koruny.

Pri výbere rôznych tukov je potrebné vziať do úvahy, že pestré druhy vzhľadom na ich vlastnosti rastú oveľa pomalšie ako strom so zelenými listami.

V čom je lepšie pestovať tuk?

Zvyčajne v klasických bonsajach (napríklad borovica) sa používajú špeciálne jedlá – nízke, ale široké, v ktorých je vytvorený obmedzený priestor pre korene.

S stromom peňazí toto číslo nebude fungovať. Ak chcete získať krásny a hustý kmeň, rastlina by mala byť schopná rozvíjať sa. To znamená, že koreňový systém potrebuje viac priestoru: čím je väčší a rozvinutejší, tým väčší je kmeň a širšia koruna. V malej miske vykrmovaná žena nemá takú príležitosť, takže až do dosiahnutia požadovanej veľkosti stromu, musí rastúť v tréningovom kvetináči.

V počiatočnom štádiu pestovania bonsai z mastných by mali používať pravidelné kvetináč, ročne replanting rastliny.

Ako správne vytvoriť strom?

Podstatou tohto peniazového stromu je silný kmeň, najmä v dospelosti. Pri tvorbe bonsaju však treba vziať do úvahy jeden dôležitý bod: aby sa získal hustý kmeň, rastlina potrebuje rásť dlhé vetvy. Čím dlhšie sú výhonky, tým silnejšie budú na dne.

Tučný kmeň v tučnej žene sa dá rýchlo získať rastúcimi vrcholmi.

Make vrcholy je veľmi jednoduché: najprv sa pestuje dlhá vetva, a keď dosiahne dostatočnú hrúbku v základni, zvyšok sa odstráni na dĺžku. Miesto rezu sa uzdravuje časom a tvorí hrubý vrchol. Neskôr sa na nej objavia nové výstrely.

Pri pestovaní vrcholov nie je vetva rezaná, ale výhonky, ktoré sa vybrali ako hlavné, musia byť odrezané každý rok.

Okrem orezania by ste mali pravidelne prehliadať bonsai a starostlivo odstrániť príliš veľké listy, aby nezasahovali do prístupu svetla hlboko do koruny. Takisto sú odstránené letáky rastúce na dne kmeňa.

Video – ako vytvoriť bonsai z tučnej ženy

Related  Эти волшебные махровые ахименесы