užitočné vlastnosti strukovínFazuľa rastliny sú veľmi časté v Ázii a Európe. Japonské pečivo koláča s fazuľovou pastou a anglicky jesť s fazuľkami v paradajkovej omáčke s miešanými vajcami a toastom. Pestovanie strukovín je veľmi jednoduché. Nemajú radi ťažké pôdy a stagnujúcu vodu, ale inak sú nenáročné. Prostredníctvom jednoduchej starostlivosti o strukoviny sa pestujú vo všetkých krajinách sveta. Obrovské množstvo jedál používa fazuľa a fazuľa. V 20. storočí boli zberané nové odrody strukovín. Bolo tam žltá špargľa, biela, červená a fialová fazuľa. Tiež produkovali nové veľké fazuľky. Tam boli čierne a žlté odrody.

Fazuľa je potrebné vylúčiť zo stravy, ak trpíte chorobami žalúdka a čriev, rovnako ako dnou. Spotreba fazule alebo fazule ovplyvňuje tvorbu plynu, takže sú ťažko stráviteľné. Aby ste sa vyhli tráveniu, pridajte kôpky alebo fenikel do riadu pomocou strukovín.

Druhy fazule a fazule

Vo svete sú fazule zvyčajne rozdelené na veľké a malé. Vlasť veľkých fazúľ je považovaná za Ameriku. Jemné bôby boli pestované v Číne.

V Európe sa fazuľu zvyčajne delia na špargľu a struky. Chřestové bôby sa používajú spolu so strukovinami v čerstvej alebo smaženej forme. Plody zelených bôbov sú varené a dusené. V čerstvom stave sa fazuľa zelených fazulí používa v štádiu zrelosti mlieka a pridáva sa do šalátov.

Je povolené deliť fazuľa podľa stupňov. Existujú odrody bielej, červenej, zelenej, žltej a fialovej fazule. Plody fialových odrôd fazule olivovej farby. Fialové bôby sú považované za najsladšie, okrem toho plody fialových bôbov nemajú pergamenovú vrstvu, takže sa môžu jesť čerstvé.

Fazuľa je zvyčajne rozdelená na veľkoplodé a málo ovocné. K dispozícii sú aj biele, červené a čierne fazuľky. V fazuľových luskoch sú 3 až 5 zŕn s priemerom 7 mm.

Strukoviny sú bohaté na bielkoviny, v červených bôboch sú lyzín a tryptofán – aminokyseliny, ktoré sa dajú získať len z mäsa. Ak nebudete jesť mäso, potom ho môžete nahradiť fazuľami a fazuľkami.

Žlté špargle sa používajú čerstvé, obsahuje prirodzenú náhradu cukru. Z tohto dôvodu ju môžu používať diabetici.

Diéty založené na strukovinách sa používajú na rýchlu stratu hmotnosti, pretože fazuľa, fazuľa a hrach obsahujú veľké množstvo hrubého vlákna, ktoré nie je trávené v tele a pôsobí ako sorbent.

Related  Apakah kegilaan Bell abutilone?