očkovanie hruškyHruška je kultúra z granátového jablka, preto je potrebné ju pestovať na príbuzných ovocných stromoch. S pomocou vakcíny môžete pestovať niekoľko odrôd hrušiek na jednom strome. Hruška je tiež vysadená na jablone, ale štep je lepšie prispôsobený ostatným druhom hrušiek.

Dve metódy naočkovania hrušky

Existujú dva spôsoby naočkovania ďalšej odrody hrušky na podnoží: očistenie a kopulácia. Oculizácia sa používa iba v škôlkach. Táto metóda spočíva v tom, že rastlina inej odrody je vysadená na vetve podnožky. Táto metóda si vyžaduje špeciálne nástroje a vedomosti, pretože ovocné puky odrody so štepením môžu byť nekompatibilné so zásobami. Preto záhradníci používajú metódu kopulácie. Táto metóda spočíva v štepení odrezkov inej odrody na strom. Existuje tiež spôsob zlepšenia kopulácie. Táto metóda zvyšuje mieru prežitia odrezkov a nemá žiadne nevýhody konvenčnej kopulácie.

Čas očkovať hrušky, ako najlepšie ukladať odrezky

Vyrábať lepšie mladé stromy, v ktorých ešte koruna nebola silne zahustená. Takéto stromy sa ľahšie vytvoria, sú intenzívnejšie mokrým tokom, čo zlepšuje mieru prežitia vakcíny. Štep sa robí skoro na jar, počas začiatku tavenia snehu. V tomto okamihu sa zatiaľ nezačal mokrý tok, ale po 1 až 1,5 mesiaci sa púčiky začínajú rozvíjať. Je možné pestovať hrušku na jeseň, keď listy spadnú zo stromu, ale potom bude vrúbľovaná vetva horšia na prežitie.

Pripravené stopky na očkovanie z pádu. Musia sa skladovať v chladničke pri teplote +2ach C – (+5ach C).

Ak ste nakrájame rezy na konci jesene, mali by byť umiestnené v taške a odišiel na zimu v snehu od posvätnej strany domu, aby lepšie zima. Táto metóda skladovania je veľmi výhodná, pretože odrezky nie sú vysušené.

Správne naočkovanie hrušky

Rastlinné odrezky na dolnej vrstve kmeňových ramien. Mladá hruška sa rýchlejšie zotavuje z rany, lebo strom môže byť naraz odštepovaný niekoľkými odrezkami naraz. Pre očkovanie vyberte vysoko rozvinutú vetvu. Odporúča sa vybrať miesto s dvomi paralelnými púčikmi a orezaním vetvy. Potom sa musí odrezať jedna z obličiek. Robte to jedným pohybom tak, aby bol plátok hladký. Rovnaký šikmý rez sa robí na odrezkoch. Potom rezu kambíka odrezky, aby sa stonka držala k pobočkám pevnejšie. Potom, čo je stonka pripevnená k ramenám, kĺb podpníkov a štepu je držaný spolu izolačnou páskou alebo špeciálnou záhradnou páskou. Ďalej sa stonka skráti na štyri púčiky a miesto rezu je ošetrené záhradným klincom.

Related  Uređaj vrtne staze od prirodnog kamena