Nechajte meduZískanie medového mája v polovici mája je veľmi ťažké. Obtiažnosť spočíva v tom, že na začiatku jari sa včely neustále otriasajú. Roy letí z včelstva, oslabuje včelstvá.

Za dva týždne sa v úrade objaví nová maternica, ale včelár stráca veľa času a nebude schopný vyčerpať zrelého mája medu.

Pripravte dámy vopred. Zvyčajne sa v silných rodinách tvorí viac ako päť kráľovien, takže je možné ich vysadiť v úľoch s prázdnymi rámčekmi.

S cieľom znížiť straty z rojov, presuňte úľ s rodinou na iné miesto a na obvyklé miesto pre včely – inštalujte úľ s novou maternicou a niekoľkými prázdnymi rámami. Počas húpania sa niektoré včely vrátia do prázdneho úľa.

Existuje niekoľko pravidiel na prípravu rodiny včiel na jar:

  • každý rok inštalujte nový rámec do úľa;
  • tvoria silnú rodinu;
  • nechajte včely všetko jesenné med.

Pravidelná prevencia včelieho mora a nahradenie starého sushi pomôže získať med v máji.

Ročná náhrada rámca

Rámec musí byť každoročne nahradený alebo pridaný do úľa. To pomôže rodine včiel rozvíjať, počet včiel sa zvýši. V úrade sa nahradí hnedá rosa a maternicové rámy sa prenesú do prázdnych úľov, aby vytvorili novú rodinu.

Stojí za to nahradiť poškodené rámčeky a voštiny postihnuté voskom. Použite rámec prirodzeného vosku, potom budú včely menej choré.

Tvorba silnej rodiny

Každoročne rozširujte úľ a podajte včely s medom z minulého roka. Nepoužívajte cukrový sirup, pretože negatívne ovplyvňuje kvalitu medu v máji.

Rodina včiel potrebuje pravidelné prelety, a tak vydajte úľ v poli alebo v lese tak, aby včely zbierali nektár. Zakryte úľ jemnou sieťou na ochranu včiel pred dravcami.

Otvory v mriežke musia byť dostatočne veľké, aby mohli včely obísť.

Podzimný med

Nechajte všetok med z jesennej úrody na včely. Na vytvorenie lietajúcej včely z larvy musí byť živená medom. Prírodné jedlá umožnia chovným staniciam podať veľké množstvo mladých leteckých včiel, ktoré na jar zbierajú viac nektáru.

Related  Kami membuat rumah hijau untuk katil panas dengan tomato

Zber medu

Zber medu by sa mal uskutočniť, keď sa včely začnú zhromažďovať mimo úľ. To znamená, že zapečatili med a nie je priestor na nový nektár. Rámy naplnené medom sa umiestnia do medu, pred odrezaním voskových zátok s nožom.