Nechajte meduZískanie medového mája v polovici mája je veľmi ťažké. Obtiažnosť spočíva v tom, že na začiatku jari sa včely neustále otriasajú. Roy letí z včelstva, oslabuje včelstvá.

Za dva týždne sa v úrade objaví nová maternica, ale včelár stráca veľa času a nebude schopný vyčerpať zrelého mája medu.

Pripravte dámy vopred. Zvyčajne sa v silných rodinách tvorí viac ako päť kráľovien, takže je možné ich vysadiť v úľoch s prázdnymi rámčekmi.

S cieľom znížiť straty z rojov, presuňte úľ s rodinou na iné miesto a na obvyklé miesto pre včely – inštalujte úľ s novou maternicou a niekoľkými prázdnymi rámami. Počas húpania sa niektoré včely vrátia do prázdneho úľa.

Existuje niekoľko pravidiel na prípravu rodiny včiel na jar:

  • každý rok inštalujte nový rámec do úľa;
  • tvoria silnú rodinu;
  • nechajte včely všetko jesenné med.

Pravidelná prevencia včelieho mora a nahradenie starého sushi pomôže získať med v máji.

Ročná náhrada rámca

Rámec musí byť každoročne nahradený alebo pridaný do úľa. To pomôže rodine včiel rozvíjať, počet včiel sa zvýši. V úrade sa nahradí hnedá rosa a maternicové rámy sa prenesú do prázdnych úľov, aby vytvorili novú rodinu.

Stojí za to nahradiť poškodené rámčeky a voštiny postihnuté voskom. Použite rámec prirodzeného vosku, potom budú včely menej choré.

Tvorba silnej rodiny

Každoročne rozširujte úľ a podajte včely s medom z minulého roka. Nepoužívajte cukrový sirup, pretože negatívne ovplyvňuje kvalitu medu v máji.

Rodina včiel potrebuje pravidelné prelety, a tak vydajte úľ v poli alebo v lese tak, aby včely zbierali nektár. Zakryte úľ jemnou sieťou na ochranu včiel pred dravcami.

Otvory v mriežke musia byť dostatočne veľké, aby mohli včely obísť.

Podzimný med

Nechajte všetok med z jesennej úrody na včely. Na vytvorenie lietajúcej včely z larvy musí byť živená medom. Prírodné jedlá umožnia chovným staniciam podať veľké množstvo mladých leteckých včiel, ktoré na jar zbierajú viac nektáru.

Related  Зашто не препелити и како побољшати ситуацију

Zber medu

Zber medu by sa mal uskutočniť, keď sa včely začnú zhromažďovať mimo úľ. To znamená, že zapečatili med a nie je priestor na nový nektár. Rámy naplnené medom sa umiestnia do medu, pred odrezaním voskových zátok s nožom.