didžiosios arbūzo uogosArbūzas yra termofilinis uogas. Jis labai mėgsta smėlingą derlingą dirvą ir netoleruoja aštrių temperatūros pokyčių. Todėl auginti buvo sunku, kol veisėjai nepateikė veislių, pritaikytų beveik bet kokioms klimato sąlygoms. Dabar galite auginti arbūzus bet kurioje pasaulio kampoje, svarbiausia pasirinkti tinkamą klasę.

Sėklų paruošimas

Arbūzas sėklos turi labai storą odą, jei augalas juos tiesiai į dirvą, kai sėklos negali išsirita. Auginant sodinukus, arbūzų sėklos turėtų būti mirkomos vandenyje. Kai jie atidaromi, galite juos iškrauti žemėje. Iš karto po sėjos sėklos turi būti užpiltos ant palangės, kad sodinukai gautų kuo daugiau saulės spindulių.

Sėjinukai turėtų sukurti išsivysčiusią šaknų sistemą, todėl sėklos turi būti auginamos dideliu pajėgumu.

Dirvožemis turi būti smėlėtas ir derlingas. Arbūzų auginimui idealiai tinka vienodais kiekiais smėlio ir humuso mišinys.

Transplantacija atidaryti žemę

Augalą reikės sodinti į dirvą, kai tik bus suformuotas pirmasis lapelis. Būtina iškasti skylę į konteinerio dydį su sodinukais ir persodinti į jį arbūzą.

Kai persodinti, būkite labai atsargūs, kad nepažeistumėte pagrindinės daigyno šaknies. Jei netyčia nuplėšti dalį pagrindinės šaknies, daigai negali sudaryti didelį uogų ir nudžiūvo tam tikru etapu augimo.

Po transplantacijos, jums reikia suformuoti aplink mažą daigai “, medžių kamienai” ratą su 1 m skersmens, kad visi vandens akimirksniu atėjo prie šaknų. Po to jis turi būti sugedęs.

Tuo auginti arbūzas sėklos, šakniavaisiai augalai pasiekia 2 m, o kai išaugo iš arbūzas sodinukų šaknų – tik 50 cm, todėl daigus reikia gausiai laistyti du kartus per dieną šiltu vandeniu, kad nebūtų sulankstyti lapus.

Viršutinis apsirengimas ir apdulkinimas

Po gausios laistymo savaitės arbūzas pradės sparčiai augti ir reikės maistinių medžiagų. Šiuo metu turite pradėti naudoti trąšas. Ideali virimo padaisa yra vaistažolių infuzija ar mielių tirpalas. Jūs turite valgyti kas 10-15 dienų.

Jei norite surinkti kuo anksčiau, turėsite apdulkinti gėles rankiniu būdu. Siekiant užtikrinti kiaušidžių kvapą, viena moteriškoji gėlė turi būti apdulkinta trimis vyrų.

Uogų formavimas

Kai susiformuos uogos ir jų intensyvus augimas, turės būti gerai išvalytas melionas. Kai tik arbūzas sustabdys savo augimą, laistymas turėtų būti sustabdytas, kitaip uogos bus nesaldintos. Šiame etape, šeriant, reikia pridėti medienos pelenų, kurie padės uogai rinkti saldumynus. Uogose yra “ausies” ir “tendril”, jie yra po blakstiena. Kai jie išdžiūvo, tai reiškia, kad arbūzas yra prinokęs.

Related  Mes gaminame ikrą akvariumo inkubatorius