vario sulfatas sodininkystėjeBet kuris kaimo gyventojas nori augti ir rinkti stiprius, sveikus daržoves, vaisius ir vaisius, tačiau sąlygos lovose nėra tobulos. Vario vitriolis, kurio naudojimo sodininkystėje jau seniai įrodė savo veiksmingumą, yra vienas iš labiausiai žinomų fungicidų, kurie priešinasi patogeniškiems grybams.

Vario sulfato naudojimo sodininkystėje ir sodininkystėje patirtis yra daugiau nei šimtmetį. Per šį laiką atsirado kitų chemiškai aktyvių junginių, tačiau vario sulfatas šiandien yra populiarus. Dėl vario šis junginys ne tik apsaugo augalus nuo pavojingų ligų, bet ir daro teigiamą poveikį pasėlių kokybei.

Atsargumo priemonės, naudojant vario sulfatą sodininkystėje

saugos inžinerija

Neapgalvotas vario sulfatas gali sukelti vario kaupimosi derlingos sluoksnio dirvožemio ir vandens, nudegimų ir audinių pažeidimas kultūrinių augalų, taip pat nepageidaujamų pasekmių žmonių sveikatai.

Todėl svarbu laikytis:

 • Rekomenduojama medvilnams apibarstyti vario sulfato pavasarine doze;
 • tam tikrų sodo kultūrų perdirbimo sąlygos;
 • saugumas dirbant su chemikalais, ty naudoti asmenines apsaugos priemones.

Prieš dirbdami su vario vitrioliu, augintojas turėtų pasirūpinti akinių, respiratoriaus ar medvilnės marlės padažu, pirštinėmis, darbo drabužiais ir lengvai valomais batais. Tirpalas yra paruoštas atskirame konteineryje, kuriame nėra kontakto su maistu ir geriamais vandenimis.

Medžių su vario sulfatu pavasarį ar kitais fungicidų naudojimo būdais užtikrinkite, kad šalia nebūtų jokių žmonių ir gyvūnų. Siekiant išvengti pavojingo cheminio išgaravimo, jis naudojamas esant žemai + 30 ° C temperatūrai.

Apdorojimo sąlygos sodui su vario sulfatu

silpnas lapų apdorojimasGydymo variniais junginiais veiksmingumas priklauso nuo to, kaip laikomasi instrukcijų, pasirenkant dozę ir tinkamą vartojimo laiką. Kada purkšti medžius vario sulfatu, pavasarį, vasarą ar rudenį?

Vario sulfato tirpalas yra aktyvus cheminis skystis, kurio džiūvimas ir net deginimas. Purškimas su lapais ir jaunais ūgliais ne tik apsaugo nuo grybų, bet ir gali pakenkti augalams. Be to, sulfato varis veikia tik sporų, nepažeidžiant užauginto grybelio. Todėl vario sulfatas yra puiki prevencija ir vaistas sodo plantacijoms, kai atsirado pirmieji pralaimėjimo požymiai.

Vaistas turi būti vartojamas profilaktikai. Tai lengvina ankstyvą pavasarį sodo perdirbimas su vario sulfatu, kai lapai ant medžių ir krūmų dar nėra pasukę ar rudenį, kai jie nukrito.

Tuo pačiu metu, vario sulfatas drėkinti medžių kamienus, kurie padeda atsikratyti grybelio sporų, kad kaupiasi paviršiniame sluoksnyje dirvožemio ir vėjo ar vandens lašelių pervedant į gamyklą.

Žaliuose lapuose vario sulfatas ir jo pagrindu pagaminti preparatai yra tiksliai naudojami gydymui ir profilaktikai, kol sporos iš paveiktų kultūrų bus išsisklaidytos į sveikus augalus.

Vario sulfato naudojimo sodininkystėje metodai

ligos kontrolėNaudojimo instrukcijos vario sulfato sodininkystės aprašoma preparatą kristalinės miltelių mėlynos arba mėlyna spalva, kuri jos ilgalaikio sąlyčio su oru tampa mažiau intensyvus, bet yra grąžinamas, jei vario sulfatas, tirpalas kontaktuoja su drėgmės.

Dažniausiai naudojamos priemonės yra tokios:

 • prieinamas, veiksmingas antiseptikas;
 • fungicidas gumbavaisių, sėklų, medžių ir krūmų paruošimui prieš sodinimą;
 • preparatas, skirtas dirvožemio kokybei pagerinti, esant mažai humuso ir vario trūkumo koncentracijai.

Dėl dirvožemio su dideliu smėlio kiekiu durpynuose ir kituose vietovėse, kuriuose augalai kenčia nuo vario trūkumo, miltelių pavidalą galima naudoti ankstyvą pavasarį ir žiemą.

Vario vitriolis sunaudojamas 1 gramo kvadratiniam metrui, anksčiau sumaišytas su nedideliu substrato kiekiu. Dėl kultivuojamų dirvožemių, siekiant išvengti vario kaupimosi, priemonės įvedamos 4-5 metų intervalais, lygiagrečiai atliekant sėjomainą.

kenkėjų kontrolėVario sulfato naudojimas pavasarį sodininkystėje neapsiriboja milteliais. Dirvožemis dezaktyvuojamas tirpalu, kurio koncentracija yra 5 gramai medžiagos 10 litrų vandens. Ši priemonė padeda sutaupyti metines kultūras nuo fuzariozės, įvairių rūšių puvinio, juodos kojos.

Vegetacijos, t.y. vasaros viduryje aukštis, jei yra požymių, chlorozės augalų ir slopinimo augimo, dirvožemio, esančiais po drėkinamas silpnas, maždaug 1 g vario sulfato už 10 litrų vandens tirpale.

Aukšta koncentracija. 100 gramų per 10 litrų vandens, vario sulfatas įveikia moniliosis patogenus, šašai klyasterosporioza, antraknozė ir miltligė, vyšnios lapų vietoje, ir kai Vytimas patchiness. Aktyvus skystis puikiai dezinfekuoja pažeistus plotus vaisių ir dekoratyvinių augalų ląsteles. Šiuo atveju vario sulfato taikymo sritis sodininkystėje apima:

 • kaulavaisiai, įskaitant slyvas ir vyšnias, abrikosus, erškėčius, vyšnias ir persikus;
 • kriaušių ir obuolių;
 • vaisių krūmai, pavyzdžiui, visos serbentų, aviečių ir agrastų veislės;
 • vynuogės.

Vėlyvą rudenį 50 gramų vario sulfato tirpalas 10 litrų vandens purškiamas rožėmis. Sėjinukai dezinfekuojami, kai panardinama šaknies sistema į skystį. Ta pati procedūra, bet dvigubai silpnesniu tirpalu, yra sodo braškių ir kitų žalių augalų sodinukai, o cheminė skysčio veikla sumažėja, papildant papildomas sudedamąsias dalis.

vario sulfatas rožėmsPrieš pradėdami gaminti vario sulfatą jo naudojimui sodininkystėje, turite pasirūpinti pakankamu lėšų kiekiu.

Vidutinis suaugusių medžių suvartojimas yra 10 litrų. Dėl nykštukų, jauni egzemplioriai ir aukšti krūmai reikalingi iki 2 litrų, o paprastiems krūmams – pusę litro skysčio. Atliekant augalų apdorojimą, stebima, ar tirpalas yra ne tik matomose kamienų ir šakų dalyse.

Kaip sodinti vario sulfatą

teisinga narkotikų koncentracijaVario sulfato tirpalas turi ribotą veikimo laiką, todėl jis yra paruošiamas prieš purškiant vaisių pasėlius, perdirbant sodinamąsias medžiagas arba žaliąsias augalus.

Kaip sodinti vario sulfatą purškiant medžius? Mėlyni milteliai ištirpinami nedideliu kiekiu vandens, o paskui skystis, sumaišant, yra pasiekiamas reikiamai koncentracijai. Gydymas turi būti nedelsiant pradėtas.

Geriausias purškimo laikas yra sausas, vėjuotas oras su vidutiniu debesimis, augalas užsidaro nuo tiesioginių saulės spindulių. Patogus gydyti anksti ryte ar vakare po saulėlydžio.

Kadangi vario sulfato ir jo pagrindu veikiančių preparatų poveikis trunka apie savaitę, norint pasiekti pageidaujamą efektą turėtų užtrukti mažiausiai 4 valandas. Jei pradiniame laikotarpyje augalai patenka po lietaus ar laistymo, vitriolio poveikis mažėja.

Turint naudingų vario sulfato savybių masę, šiam agentui būdingas rimtas trūkumas – padidėjęs rūgštingumas. Dėl jos tirpalo degina žaliąsias augalų dalis, jaunus ūglius ir šaknis, todėl vitriolio kiekis yra labai ribotas.

Kalkės padeda neutralizuoti vario sulfato toksiškumą. Toks mišinys, ištirpintas vandenyje, vadinamas Bordeaux skysčiu, turi visas antigrybelines vitriolio savybes, o vidutinis toksiškumo lygis nesudaro rimtos žalos sodo pasėliams. Tarp ligų, pateiktų prieš Bordeaux skysčio, šašas, vėlyvasis purumas, miltligė, antracenozė, rūdis ir kerpopozė.

 1. Kalkių ir vario sulfato pagrindu pagamintos medžiagos paruošimas sodininkystei naudojamoms cheminėms medžiagoms yra sumaišytas atskirai nuo plastiko ar stiklo taros. Metaliniai indai nėra tinkami dėl komponentų agresyvumo!
 2. Baltuos kalkių pienu palaipsniui, nuolat maišydami, supilkite mėlyną skysčio.
 3. Galiausiai tirpalas filtruojamas ir naudojamas kaip nurodyta.

1% gėlių tirpalasDėl “Bordeaux” skysčio pavasario naudojimo jo koncentracija gali būti didesnė nei vasarą. Medžių purškimas atliekamas 3-c tirpalu, o žalių rožių, braškių, daugiamečių gėlių ir krūmų apdirbimas sudaro vieną procentinę kompoziciją.

Šiek tiek mažiau veiksmingas yra skystis, pagamintas iš vario sulfato ir natrio kalkių. Bet tokį mišinį lengviau padaryti, išleisdami du anksčiau sukurtus sprendimus. Jos lašai ant lapų nepalieka jokių pėdsakų, o geresniam sukibimui su paviršiumi galite pridėti pieno, muilo ar stalių klijų.

Vasaros gyventojai gali naudoti daug vario vitriolio sodininkystėje. Svarbiausia – teisingai naudoti šį įrankį, nesukeliant žalos plantacijoms, dirvožemiui ar žmonėms.

Vaizdo įrašas apie vario sulfato savybes ir būdus