Kanados rožių nuotraukaKanados rožės yra laikomos nepretenzybiniu dekoratyviu parkų ir sodo zonų dekoravimu. Tai yra Kanados rožės, kurias patariama auginti pradedantiesiems augintojams. Pagrindiniai privalumai “kanadok” priskiriama aukšto atsparumą šalčiui, gebėjimą greitai atkurti krūmą po šalčio ir Padidintas atsparumas “rožinių” ligų – juoda vietoje ir miltligei.

Visos Kanados veislės veislės yra suskirstytos į dvi grupes, priklausomai nuo laboratorijos kūrėjo vietos:

 • Parkland Rose (Parkland) – puikus krūmas su išskirtinėmis įvairių spalvų spalvomis.
 • “Explorer Rose” (“Explorer”) – šakotieji ir laipiojantys krūmai su paprastesnės formos kvepiančiomis gėlėmis.

Mūsų tautiečiams Kanados rožė yra įdomi galimybė augti šiauriniuose regionuose, kur žiemos temperatūra nukrenta iki -30oC.

Rūpinimasis Kanados roze

Nepaisant nepakankamo Kanados rožių prikimšimo, du kartus per metus reikia gauti žiedų krūmą, reikia atkreipti dėmesį į šias nereikalingas sodo grožį ir organizuoti paprastą priežiūrą.

Kanados Rose Felix Leclerc nuotrauka

 • Genėjimas geriausiai atliekamas ankstyvą pavasarį, pašalinant sugadintus, užšalusius ir nudrusius ūglius. Kai rudens genėjimas roses gali “sumaišyti” sezonus ir augti lapkritį, jei nėra nuolatinių šalčių.
 • Kanados rožės jautriai reaguoja į tręšimą: azoto pavasarį ir fosfato-kalcio vasaros viduryje po pirmojo gausaus žydėjimo krūmo.
 • Nepaisant pasipriešinimo sausrai, “kanadiečiai” reikalauja laistyti karštomis ir sausiomis vasaros mėnesiais, taip pat gausiai laistyti tręšimo metu.

Gebėjimas toleruoti mažą žiemos temperatūrą atleidžia gėlių augintojus, rūpindamasi Kanados pietų regionų rozeliais, nuo kruopštaus metų darbo, skirto žiemą apsaugančioms krūmoms. Tačiau šiauriniuose regionuose (Leningrado, Novgorodo, Murmansko regionuose) žiemos prieglauda nebus nereikalinga. Kadangi krūmas, užšaldytas prie bazės, bus atstatytas iki vasaros vidurio ir nebus gausu žydėjimo.

Kanados rožių samerio dainos

Kad Kanados rožė pergyveno mažiausiai nuostolius, pakanka:

 • atlikti mulčiavimą su laisvuoju komposto dirvožemiu iš krūmo pagrindo (2-3 kibiras).
 • sulenkti ūgliai į žemę ir “prisegė” juos su mediniais sniegleniais.
 • nuolatinių šalčių pradžioje (-5-7oC) būtina iškirpti visus neišsivylusius pumpurus ir uždengti įdėklus su dangtelio medžiaga, nustatant apkrovos kraštus
 • jei įmanoma, žiemą pageidautina mesti sniego ant krūmų – tai pastebimai pagerins žiemą rože.
 • su spyruoklių atrama krūmų negalima atidėlioti, nes, esant lydytiems vandenims ir aukštai temperatūrai, gali būti įpūstos ūgliai, geriau atidaryti rožes kovo viduryje.

Related  Kaip išlaikyti chrizantemus vazoje – “antrą gyvenimą” gėlėms per kelias minutes

Atjauninanti pavasarį genėjimo Kanados rožės gali būti atliekami kartą per keletą metų, pjovimo senus lignified filialus be naujų augimo, kuris yra pleiskanojimas žievės. Jei jūs nežinote, kiek šalčio įgijo klasės Kanados rožių, geriau praleisti žiemos prieglobstį paprastas, nei išsaugoti save nuo nusivylimas.

Kanados rožių sodinimas

Kanados rožių sodinimo apžvalgaKanados rožės kaip saulėtos vietos, bet puikiai toleruoja ir dalinis atspalvis. Renkantis svetainę sodinti geriau likti ant gerai apšviestą vėdinamoje patalpoje, bet neturite krūmą pagal karštas spindulių vasaros saulės per dieną. Paruošta sodinti rožių krūmas Kanados nusileidimo duobę dydis ruošiamas iš anksto ir pilamas 70h70sm nonacidic dirvą su to humuso, durpių, medienos pelenų ir kompleksinių trąšų. Reikėtų supjaustyti įpjautą krūmą 5-10 cm, kad būtų galima sukurti galingą šaknų sistemą.

Sukurkite gyvą žydėjimo gyvatvę iš jūsų mėgstamos veislės gali būti kirtimai – tai ekonomiškiausias būdas:

 • auginiai, iškirpti iš galingų sveikų 20-25 cm ilgio ūglių;
 • visos lapo plokštės išimamos, išskyrus du viršutinius;
 • auginiai yra pasodinti į paruoštą tranšėją į nuolatinę vietą kampu, paslysti į pirmąjį lapą;
 • atstumas tarp kirtimų priklauso nuo ateities krūmų aukščio (nuo 40 iki 100 cm), kuris yra ½ suaugusio augalo aukščio;
 • po to, kai sodinami Kanados rožių dėmės, padengtos plastikiniais permatomais buteliukais, atspalvis su ryškia saulės šiaure ar žole ir paliekamas žiemai.

Kanados pavasarį įsišakniję auginiai sukėlė stipraus ūglių, po kurių jūs jau galite organizuoti įprastą priežiūrą.

Vaizdo įrašas: Kanados rožės priemiesčio zonoje