Motoblokas su suodžių ir kalnųUniversalus pritaikymas – motoblokas, padeda sunkvežimių ūkininkui atlikti daugybę užduočių asmeniniame sklype daug greičiau ir efektyviau. Pagal sodo užduotį gali būti priskiriamas bulvių arimas, kalimas, sodinimas, ravėjimas ir derliaus nuėmimas su motoriniu bloku, daugiafunkcinis ir nepakeičiamas ūkio mašina.

Kaip padaryti bulvių sodinimą

Kailio formavimasYra keletas būdų bulvėms auginti su variklio bloku:

  • padedant kalnui, reguliuojant intervalą tarp sparnų;
  • naudokite pakabintą bulvytę.

Metodas Nr. 1.

Dvuhryadny okukchnik ant variklio blokoBulvių sodinimas variklio bloku su kalneliu atliekamas taip: mašina sumontuojama su gruntu atlaisvinančiais ratais ir kalviu. Tada nupjaukite vagas. Kuo jie bus sklandesni, tuo paprasčiau bus rūpintis bulvėmis. Šiuose indentuose šakniavaisiai yra išdėstyti rankiniu būdu. Pasibaigus fazei, žemės drebėjimo ratai pasikeičia guma, atitinkančia bėgių kelio plotį. Dėl guminių ratų, prietaisas nepažeidžia bulvių, bet užmiega su žeme ir ištemptas. Taigi, sodinamos šaknys.

2 metodas.

Darbas su bulvėmisJei bulvėms skirtos didelės teritorijos, patartina iškrauti motorizuotą vienetą su baldakimu. Pirmasis žingsnis – parengti dirvą:

  • ariama sodas;
  • agresyviai, kad ūgliai galėtų gauti reikiamą drėgmę ir deguonį;
  • dirvožemio drėkinimas (kai įmanoma).

Toliau iš anksto supjaustytos briaunos. Bulvių sodinukai turi vagą, prietaisą, skirtą šėrimo gumbams į paruoštus duobes ir disko kėlimo užpildyti bulves. Dėl šio “universalumo” galima vienu metu atlikti keletą operacijų – supjaustyti vagas, padengti gumbeles ir padengti juos. Darbo pradžioje ant mašinos sumontuojami grunto ratukai, o bulvių klojimo mašina dedama ant variklio bloko. Tolesniam darbui taikomi parametrai.

Jei norite gauti aukštą petnešą, įrenginio diskai priartėja vienas prie kito, vagos griovelis padidėja. Ir sumažinti – atliekama atvirkštinė procedūra, diskai atsiskiria, tuo pačiu sumažinant atakos kampą.

Bulvės dedamos į specialų skyrių, o variklio bloko judėjimo metu jis patenka į paruoštas vagas. Dažnumas gali būti valdomas rankiniu būdu arba visiškai patikimas pagal techniką. Po sodinimo, vagos uždarytos ir dirvožemis sutankinamas. Iš viršaus galite užpilti organinėmis trąšomis ir sudrėkinti dirvą.

Darbas su sodu su varikliu

Hiller motoblokuiTinkamas sodo su variklio bloku tvarkymas atliekamas specialiais vyriais ar pripučiamais įtaisais. Po šio veiksmo dirvožemis praturtintas deguonimi, pašalinamos visos piktžolės, o stiebagumbiai auga laisvai ir greičiau. Ši užduotis kiekvieno vasaros savininko dėka atliekama be didelių sunkumų. Svarbiausia prijungti priedus prie arimo, sureguliuokite plūgo rankenėlę (pasukite universalios movos rankeną). Jei viskas bus padaryta teisingai, motociklų laikymasis ir kryptis išilgai vagų bus lengvai atliekami.

Aro gylis turėtų būti 19-20 cm, po tokios procedūros dingsta dirvos ausis.

Variklio bloko įtaisui yra specialus plūgas, kuris tam tikru gyliu padaro vienodas vagas. Po to, rankiniu būdu arba naudojant bulvių krautuvą, bulvės yra išdėstytos vagose ir gumbavaisiai yra uždaryti su žeme.

Bulvių perdirbimas po daigumo

KopūstaiPo 2-3 savaičių, kai visi ūgliai jau pasirodė, prasideda kitas procesas, kuris taip pat gali būti atliekamas naudojant variklio bloką. Visa sodinimo zona yra padalinta į vagas, dirvožemis yra atlaisvinamas ir formuojamos takeliai, leidžiančios lengviau keliauti tarp eilučių. Gręžimas teigiamai veikia stiebų daigumą, pašalina piktžoles, išlaiko drėgmę dirvožemyje, puikiai apsaugo jaunus augalus nuo pirmųjų šalčių.

Šis procesas užtikrina specialų antgalį ant variklio bloko – vieną, dviejų ar trijų eilių kalvį. Užbaigus kultivavimą, trąšų dirvožemiui, kuris yra įdedamas į bulvių krautuvą, būtina pridėti trąšų.

Inter-row apdorojimas

Bulvių tepimasŽydėjimo metu bulvėms reikia specialaus dirvožemio atskleidimo tarp eilių, kuris leis šakniavaisius augti sparčiau, užtikrinant gerą derlių. Pirmą kartą piktžolių piktžolių piktžolėtina aštuonios dienos po sodinimo, tuo metu ant žemės susiduriama tankio plutos, kuri apsunkina stiebų augimą.

Ir toliau – kas 7 dienas, kol tarpas tarp eilučių tampa nepasiekiamas. Pjovimas gali būti atliekamas tiek rankiniu, tiek mechaniniu būdu. Svarbiausia yra laiku pašalinti piktžoles, kad nebūtų apsunkintas ūglių augimas ir nedarytų neigiamos įtakos šakniavaisių vystymuisi.

Pjovimas akėčiais

Grybų akėčių plūgimasTokia adaptacija dėvima ant motobloko. Tinklelių ląstelės yra apie 20 cm, esančios 45 laipsnių kampu. Grynosios akėčios yra veiksmingos dėl to, kad tuo pačiu metu yra didelis plotas, tačiau jų tarpus tarp eilių neįmanoma apdoroti “švariai”. Geriausias būdas pašalinti piktžoles – ištraukti juos su šaknimis. Tada bulvės bus švaresnės, o rečiau mes turime atlikti rauginimą. Na, tai visi, pagrindiniai sunkvežimių ūkininko uždaviniai yra įvykdyti. Būtina laukti tinkamo laiko ir jūs galite derliaus nuimti! Ir šiuo atveju motoblokas taps puikiu padėjėju!

Naminis bulvių krautuvas, skirtas motoblokui

Bulvių kombainas motocikluiDerliaus bulvės amatininkai padarė specialų įrenginį – bulvės motoblock. Įranga susideda iš suvirinto rėmo, drožlės, redakcijos, valymo būgno. Norėdami surinkti įrenginį, reikės tam tikrų įgūdžių ir išsamių brėžinių, kurie daugelyje pateikiami internete, tyrimai. Rezultatas yra greitas bulvių derlius, be žalos stiebagumbiams ir specialiam darbui.

Norint geriau suprasti informaciją, mes siūlome Nevos variklio bloko bulvių kalvių vaizdo įrašą.

Motoblokų Neva sodinti bulves – video