BegoniaSkirtingai nuo kambario begonijų, jo sodo įvairovė puikiai tinka oro sąlygoms ir gerai auga soduose ir gėlių soduose.

Šio populiaraus augalo spalva gali būti labai įvairesnė – nuo baltos iki išskirtinės violetinės spalvos, o visas begonijos sodo veisles galima matyti nuotraukoje gėlių augintojų ir vaikų darželių kataloguose. Sodas begonija yra žinoma dėl krūmų, kurių aukštis ne didesnis kaip 25 cm, kompaktiškumo. Jei jums patinka šis augalas ir norite augti pats, jūs turite žinoti, kaip auginti ir rūpintis sodo begoniumi. Šis augalas yra įprotis ir netoleruoja klaidų.

Sodo begonijų sodinimas

Bet kokios veislės begonija yra lengva, bet sodinukų sodinimo metu reikia pasirinkti tamsesnes zonas. Tiesioginė saulės šviesa neigiamai veikia augalų vystymąsi, o ji žydėja dar blogiau.

Nustačiusi vietą žydinčiam augalui, laukiame birželio, nes tai sodo begonijų sodinimo mėnuo. Oras tampa šiltas ir pastovus, o šilumą mylinantis augalas yra labai svarbus, nes net nedidelės šaltos ar žemos temperatūros gali sugadinti sodo begoniją.

Sodinti atvirame lauke gali sodinukai begonija, iš anksto nupirkti specializuotoje parduotuvėje arba savarankiškai išauginti iš sėklų namuose.

Sėjamosios sėklos

Mums reikia:

  • Žemė;
  • Sodo begonijų sėklos;
  • Puodelis ar dėžutė sodinukams.

sėklosVasarį pasėtos aukštos kokybės sodo begonijų sėklos sodinamos su dirvožemiu. Tai atliekama atskirai, sumaišant durpių, smėlio ir lapų gruntą santykiu 1: 1: 2. Begonijos sėklos yra labai mažos, todėl jos nėra apibarstomos, bet tik šiek tiek valomos į drėgną dirvą.

Dėžutės su sėklomis padengtos stiklu ir įdedamos į šiltą vietą. Vanduo turėtų būti naudojamas, nes dirva išdžiūsta, tvarkingai, kitaip mažos sėklos gali būti nuplaunamos vandeniu. Per savaitę bus begonias, o nuo 2-3 savaičių jie turi būti neria į atskirą puodą. Sodo begonijų sodinukų sodinimas 2 cm atstumu vienas nuo kito. Praėjus mėnesiui begonijos sodinukai yra tinkami auginti atskiromis skaidrėmis.

Žiedo tokia begonija pirmaisiais metais. Tačiau, norint ankstyvą žydėjimą, reikia naudoti įsigytus sodinukus su atsiradusiais pumpurais.

Rūpinkitės sodo begoniumi

Kai sodo begonija pasodinama atvirame lauke, durys ir kompostas įpilami į skylę arba pakeičiamos bet kokiomis mineralinėmis trąšomis, kuriose yra kalio ir fosforo. Po sodinimo dirvą būtinai reikia išpilti su vandeniu, kuris pagreitins sodinukų įsišaknijimą.

Sodas begonijos priežiūra apima reguliarų dirvožemio atsiliejimą netoli plantacijų, kuris užtikrins šaknų sistemą su deguonimi. Augalas gerai auga tik drėgnoje dirvožemyje, todėl sodinamąjį vandenį kas tris dienas, priklausomai nuo oro sąlygų. Kilus sausam ir karštam orui, purškimo begonijos sodas dažnai, po drėkinimo būtinai atlaisvina dirvą. Neleisk vandeniui stagnuotis, nes tai sukelia augalo šaknų puvimą. Siekiant užkirsti kelią, sodindami skylės dugną, sumontuokite bet kokią drenažo medžiagą – išplovintą molio, didelį upių smėlį, žvyru ir kt.

Begonijos lapams nereikia papildomo purškimo, priešingai, vandens lašai sukelia jiems nepataisomą žalą, nes jie sukelia rudų dėmių atsiradimą. Rudenį, žiemojimo išvakarėse, laistymas sustabdomas.

Žiemos priežiūra

Gumbelių BegoniaSpalio pradžioje žiemą reikia iškasti sodo begonijų gumbus. Pirma, augalas supjausto stiebus, paliekant pjūklą iki 3 cm aukščio. Iškasti stiebagumbiai sodo begonijoje džiovinami kambaryje dvi savaites. Su stiebagumbiais pašalinkite dirvožemio ir stiebų liekanas, padėkite jas į sandėliavimo dėžę ir padengti smėliu.

 

Laikyti indą su gumbais vėsioje vietoje. Jei norite laikyti nedidelį kiekį gumbų, tinkamas šaldytuvas.

Begonijos sodo dauginimasis

Žiemos pabaigoje galite pradėti dygsta begonijų gumbus. Tai yra geras būdas padidinti sodinamosios medžiagos kiekį gėlių sodui. Supilkite drėgną smėlį į nedidelę dėžę ir auginkite begonijų gumbus. Kai atsiranda pirmieji ūgliai, gumbai yra supjaustyti, kad bent vienoje jų dalyje liktų bent vienas inkstas. Perpjaukus apibarstyti susmulkintomis medžio angomis, džiovinami keletą valandų, o tada sodinamos begonijos sodinamos vazonuose. Tokių sodinukų priežiūra yra panaši į tai, kada auga begonija iš sėklų.

Kiekvienais metais sodo begonijos augintojai auga. Maistinės medžiagos, tokios augalų kaupiasi daug, todėl kiekvienais metais ir gėlės tampa vis didesni.

Nepaisant to, kad sodo begonija auginama atvirame lauke, ji gali būti naudojama terasų apstatymui, palangių apdailai ir balkonams. Šio augalo, kaip puodelio kultūros, auginimas apskritai neturi įtakos žydėjimo spindesiui.

Vaizdo įrašas: kaip augti ir rūpintis begoniumi