lahodné polotovaryS príchodom jesene každá milenka hádam o tom, čo má zaobchádzať so svojimi príbuznými a priateľmi túto zimu. Nepoužívajte len kŕmenie, ale aj prekvapenie so sofistikovanosťou a zaujímavosťou jedla. Banány v rajčiakovej šťave, väčšina ľudí sa pokúšala v detstve, keď moja matka alebo babička otvorila pohár kulinárskeho majstrovského diela pred sviatkom. Spomínate si na túto jedinečnú chuť? Ale aj keby toto jedlo bolo pre novinára nového krídla, nenechá nikoho ľahostajným.

Ako si vybrať výrobky?

baklažánov a paradajokPre jedlo, ako sú baklažánky v paradajkovej šťave, budú potrebné kvalitné zložky. Ktoré z nich budú fungovať a ktoré z nich nebudú fungovať? Ako si vybrať správne výrobky?

Hlavnou úlohou v lahodnej jedálke hrá lachtánka. Tento produkt sa v ľuďoch nazýva aj “modrý”:

 1. Výrobok by mal vyzerať čerstvý. Kde to nie je? Výrobok musí mať prezentáciu. Žiadne škrabance, trhliny, škriatky a iné škody a ešte zrejmejšie známky poškodenia výrobku by nemali byť.
 2. Pevný na dotyk. Mäkký výrobok okamžite spôsobuje podozrenie – zhnité. Zároveň je dôležité, aby ste získali zrelú zeleninu. Nespešná modrá pokazí chuť a je slabo stráviteľná.
 3. Veľkosť nie je veľká. Príliš veľký produkt naznačuje, že kultivácia používa všetky druhy hnojív a chemických prísad.
 4. Čerstvé “chvost”. Hustý, mäkký a čerstvý “chvost” je prítomný v čerstvom, kvalitnom lístkovi. Ak je stonka suchá, znamená to, že modrá stalked a, s najväčšou pravdepodobnosťou, je pokazený. Neprítomnosť “chvosta” by mala zakázať nákup.
 5. Keď kliknete, stopa zmizne. Skúsení záhradníci odporúčajú skontrolovať kvalitu produktu takto: stlačte prst na baklažán. Ak stopa rýchlo zmizne, ovocie je čerstvé, vhodné.

Poklepte prstom do základne baklažánu. Ak to bolo dané s ťažkosťami – ovocie nie je zrelé. Ak je výrobok príliš mäkký – modrá je jasne rozmaznaná.

Pokiaľ ide o paradajky – zložky by mali byť čerstvé, bez poškodenia a nepríjemného zápachu.

Related  Kompot z brusníc

Pripravujeme zásoby na zimu

zloženie:

 • baklažán 3 kg;
 • rajčiny 3 kg;
 • cukor 3 – 5 lyžíc (podľa vkusu);
 • ocot (9%) 3 lyžice;
 • slnečnicový olej 250 g (1 sklo);
 • soľ 2 lyžice;
 • cesnak 4 hlavy;
 • sladká paprika 1 kg;
 • zelené na chuť;

Etapy prípravy

Recepty také jedlo ako baklažán v paradajkovej šťave, sú rôzne. Niekto miluje posla, niekto – ostrejší, niektorí si vyprážajú baklažány pred varením – touto chuťou.

Na začiatok je potrebné vyskúšať najjednoduchší a univerzálny recept, dobre a ďalej – plnú vôľu vašej fantázie!

príprava zeleninyPrvá vec, ktorú musíte urobiť, je zvládnuť modrú zeleninu. Výrobky dôkladne umyte (ako všetky ostatné prísady), oddeľte od stonky a nakrájajte akýmkoľvek vhodným spôsobom, napríklad kruhy alebo tyčinky.baklažán kocky

Nestriežte baklažán príliš jemne, v opačnom prípade bude výrobok vriec, keď sa zhasne. Odporúčaná hrúbka plátku je viac ako 1,5 cm

sme sekali baklažányDôkladne umyte korenie a tiež ju odstrihnite (znova nie jemne!) Vhodným spôsobom.

paradajková šťava cez odšťavovačVložili sme baktériu a papriku stranou, zaoberáme sa paradajkami. Dôkladne opláchnite a nakrájajte paradajky. Mimochodom, tu sú dve možnosti:

 1. V mixéri. Než dáte paradajky do misky mixéra, stojí za to ich vystrihnúť na štvrte a viac.
 2. V mlynčeku na mäso. Je dôležité mať na pamäti, že koža so zeleninou, ktorú chcete odstrániť, paradajkovú plátok a žiaduce mince 2 alebo viackrát, aby zmes čo najviac homogénna ako je to možné.

Na uvoľnenie rajčiakov z kože musíte na chvíľu nalievať produkty vriacou vodou a potom pár minút nechať paradajky v studenej vode. Teraz zbytočná koža ľahko zanechá zložku.

Po dokončení rajčiakov prejdite na cesnak. Koniec koncov, baklažánky v paradajkovej šťave s cesnakom sú oveľa pikantnejšie a zaujímavejšie pre chuť. Čistenie zubov a jemné rezanie.

nakrájajte cesnakTu opäť otázka vkusu – kto zazvoní who kocky, ale to, čo táto látka sa melie viac, čím rovnomernejšie a esteticky bude vyzerať hotového pokrmu.

Related  Úžasná kombinácia pikantnosti a jednoduchosti – židovské občerstvenie

Mimochodom, sekanie cesnaku je lepšie nôž, skôr než s cesnakom. V prvom prípade výrobok zostáva neporušený, čo znamená, že všetka šťava a veľa užitočných vitamínov zostanú v hotovom šaláte. Ak sa rozhodnete používať zeleninu v receptúre, potom by mala byť v tomto bode znížená.

Prejdite k ďalšej položke v príprave.

Pridajte korenie do baklažánovRozstrihané baklažánky rozložíme do hrnca, posypeme soľou a cukrom, potom vylejeme oct a slnečnicový olej. Dôkladne premiešajte.

nalejte paradajkovou šťavouVylijeme paradajkové pyré zhora. Dávame stredný oheň a premiešame. Po varení zmesi pridajte korenie a zeleninu, ak je vo vašom receptore prítomná ako zložka.

dusit baklažánĎalším krokom: znížime teplo a dusíme asi 10-15 minút, potom pridáme zostávajúci produkt – cesnak. Znova premiešajte lahodnú tvorbu a duste baklažán v paradajkovej šťave ďalších 15-25 minút.

Zatiaľ čo sa pripravuje jedlo …

Zatiaľ čo naše kulinárske majstrovské dielo žije na kachle, sterilizujeme plechovky. Keďže baklažán je náročný a rozmarný hosť, je dôležité zabezpečiť sterilitu nádoby na najvyššej úrovni. Budeme analyzovať dva spôsoby a je pre vás pohodlnejšie a praktickejšie rozhodnúť.

Parné čistenie

Stará babička spôsob, ako spracovať poháre na obrobky. Po prvé, a bude potrebovať panvicu mreža, alebo iný špeciálny držiak na takú metódu pre sterilizáciu plechoviek (vyzerá to, že priamym strednom krytu s otvorom pre hrdla skla). Je potrebná aj čistá žehlická látka.

Ak je všetko k dispozícii, postupujte takto:

 1. Je potrebné dbať na to, aby banky a ich krky boli celé, bez čipov a trhlín.
 2. Pokrytie je lepšie použiť nové. Ak nie sú žiadne, stojí za to uistiť sa, že nie sú ohnuté, celé.
 3. My sme umýva nádoby s čistou novou hubou s sódy, po vykonaní postupu netreba!
 4. Na oheň položíme hrniec vody a necháme ju vriec.
 5. Viečky umiestňujeme vo vode.
 6. Dvierka položíme hore dnom na gril / do otvoru stánku.
 7. Nechajte 7-12 minút. Hotová nádoba obsahuje veľké kvapky vody vo vnútri. Buďte opatrní, pokrmy sú horúce!
 8. Opatrne vyberte nádobu a položte ju hore nohami na čistú žehlenú handričku (uterák). Kryty vyberáme čistou vidličkou a položíme ich na rovnakú tkaninu.

Related  Ako správne zmraziť melón na zimu doma?

Spracovanie v elektrickej rúre

Druhá metóda nie je menej jednoduchá ako prvá. Bude to mať rovnakú žehlenú handričku a elektrickú rúru. Plyn nefunguje – nezachováva teplotu rovnomerne:

 1. Rovnako ako v prípade parnej sterilizácie kontrolujeme plechovky a kryty pre integritu a kvalitu.
 2. Dôkladne opláchnite sklo so sódu s novou čistou špongiou.
 3. Položíme poháre hore nohami v studenej rúre, položíme kryty vedľa seba.
 4. Nastavte teplotu na 120 stupňov, ponechajte 15 minút.
 5. Vyberáme poháre a veká, necháme ich na suchom, čistom handričku, ako v prvom prípade.

Polotovary sa vyrábajú v suchom stave. Ak je banka potrebná ihneď, je potrebné vyčistiť nádobu zvnútra čistou zátkou a čistou handričkou (nie rukami!).

odstránime banky na ukladanieMiska je pripravená, je čas rozprestrieť obrobky do plechoviek, pevne sa valiť a nechať ju preč nočnou nocou. Jednoduché, ale taký neobvyklý a chutný šalát v zime prekvapí nielen na majiteľa, ktoré práve začína ovládať kulinárske podnikania, ale tiež skúsenosti s prázdne miesta v domácnosti, po piklované alebo konzervovaného baklažánu v paradajkovej šťave na zimu – vždy dobrý nápad.

Recept na zadržanie jazyka “Teschchin” – video

Banány v horúcej omáčke – video

Baklažán Ogonek v paradajkovej šťave – video