Nedávno navštevovala priateľa, je závislá na kvetinových kvetoch. Ich celá letná plocha je pokrytá zavesenými kvetinovými záhonmi s petúniou. Na moju otázku, kde ich dostala, priateľ povedal, že kvetinový záhon bol vyrobený jej manželom. Nápad sa mi páčil. Povedzte mi, aké zavesené záhony môžem robiť vlastnými rukami?

Nedávno sa kvetinové záhony neobvyklého tvaru, vrátane závesných, stávajú čoraz obľúbenejšími. Takéto záhony pomôžu vyriešiť problém umiestnenia kvetov na malých miestach. Pôvodné zavesené záhonové záhony môžu byť vyrobené vlastnými rukami, pričom sa na tento účel používajú rôzne materiály, od plastových fliaš a končia s pozostatkami odlivu po letnej opravy. V týchto záhonov môžete pestovať nielen kvety, ale aj jahody a korenené zelené listy.

zavesené horizontálne kvetinové lôžko

Môžete si vytvoriť závesný záhon s vlastnými rukami:

  • z plastovej fľaše;
  • mimo odlivu;
  • z tašky;
  • z drôtu.

Závesné kvetinové lôžko z plastových fliaš

Samotná fľaša je hotová malá kvetinová záhrada. Zostáva len určiť, v akej pozícii bude visieť. Vychádzajúc z toho urobte potrebné otvory:

  1. Horizontálne zavesenie. Pre túto pozíciu musí fľaša rezať jednu stranu na vysadenie kvetu. Na opačnej strane prepichnite otvory na odvodnenie. Lano na zavesenie je upevnené zo strany krku a spodnej časti fľaše.
  2. Vertikálne zavesenie. Pre takéto kvetinové lôžko na fľaši môžete odrezať hornú alebo spodnú časť (približne polovicu výšky) alebo jemne prerezať otvory, aby bolo možné výsadbu vnútri rastlín.

pozastavené hrnce

lôžko prevrátených fliaš

Závesné kvetinové záhony mimo odlivu

Ak chcete vytvoriť takéto kvetinové záhony, urobí zbytočný kus odlivu. Na bokoch sú inštalované zástrčky. Pri odlive, nalejte do pôdy živiny a rastliny rastliny.

zavesené kvetinové záhony mimo odlivu

Suspendoval taký kvetinový záhon so silným drôtom alebo lanom. V tomto prípade môžete zavesiť ako jedno kvetinové lôžko a vytvoriť viacúrovňovú kompozíciu.

Závesné kvety z vrecka

posteľ vrecka

Ako kvetinový záhon môžete použiť starý (ale celý a hustý) sáčok pytlovina alebo vyrobiť z polyetylénu. Ďalším princípom je veľmi jednoduché – naplniť vrecko s pôdou, vytvoriť drenážne otvory zospodu a po stranách – otvory na výsadbu. Zhora do vrecka je potrebné pripevniť slučku na zavesenie.

Okrúhle záhonové kvetiny

kvetinové lôžko

Kvetinová guľa s rastúcou petúniou vyzerá veľmi šikovne a vy si môžete urobiť sami na základe drôtu s veľkými bunkami. Aby ste to urobili, z drôtu musíte vytvoriť guľový rám požadovaného objemu (ak je to žiaduce, základňa kvetinového záhonu môže byť skrútená vo forme valca). Vo vnútri je balón pokrytý filmom a pokrytý živnou pôdou. Aby bolo možné vykonávať zavlažovanie v strede kvetinového záhonu, vložte malú trubicu tak, aby bola zarovnaná s rámom.

V spodnej časti zaveseného kvetinového záhonu vytvorte niekoľko drenážnych otvorov, aby ste vypustili prebytočnú vodu.

Kvetinová záhonka je pripravená, zostáva kvapkať na petúnie: v každej bunke, nakrájajte fóliu v strede, prehĺbte zem a vysádzajte sadenice do otvoru. Kvetinový záhon môžete zavesiť pomocou reťaze.

Varianty zavesených kvetinových záhonov, video