Hustý trávnatý trávnik v blízkosti domu vždy vyvoláva obdiv a závistlivé pozretie okoloidúcich. Je možné dosiahnuť ideálny výsledok s minimálnymi nákladmi? Ako správne zasiať trávnik ručne bez buriny, kedy je optimálny čas na túto prácu?

trávnik výsev ručneVýsadba trávnika vlastnou rukou je dosť jednoduchý proces, ale na dosiahnutie optimálneho výsledku trvá veľa trpezlivosti. Práce by sa mali vykonávať postupne.

Plánujeme trávnik

Pred začatím práce by ste mali označiť územie pre budúci trávnik. V počiatočnom štádiu je dôležité premýšľať o prítomnosti ďalších rastlín v lokalite, pretože v budúcnosti to môže viesť k ťažkostiam pri odstraňovaní trávy. Ak existujú cesty na území, stojí za to vziať do úvahy vzdialenosť medzi trávou a hranicou. Vzdialenosť by mala dosiahnuť 1 meter, pre pohodlnú obsluhu kosačky.

Príprava plotu

Príprava nadácie je jedným z dôležitých krokov, ktoré zabezpečia čistú a krásnu trávnatú pokrývku bez buriny. Než začnete zasievať trávnik, musíte pripraviť pôdu.

Hlavné etapy prípravy pôdy:

 • odstránenie odpadu z územia budúceho trávnika – ide o kamene, nečistoty stavebných materiálov, kefou a iné cudzie predmety;
 • ak sú zvyšky koreňového systému alebo celé nepotrebné stromy, mali by byť vyradené z lokality a odstránené;
 • herbicídy – to je jedna z možností, ktorá vyrieši problém, ako správne zasiať trávnik ručne bez buriny;
 • vykopať pripravený pozemok, hnojiť zem;
 • Vytvorte drenážnu vrstvu – s touto funkciou môže sutina alebo zlomená tehla dokonale zvládnuť;
 • vytvárajú rovný povrch, bez nárazov a roklín, kompaktujú pôdu valčekom;
 • je potrebné obohatiť pôdu kyslíkom – uvoľniť zem s hrebeňmi;
 • opustiť miesto na chvíľu pod parou.

Vykonajte ošetrenie zeminy herbicídy. Nešetrujte na kvalitu drogy.

Výber osiva na trávnik

Pri výbere zmesi trávnika je dôležité zvážiť nasledujúce faktory:

 • klimatických podmienok regiónu;
 • charakteristiky pôdy;
 • prítomnosť slnečného žiarenia;
 • funkčný účel lokality.
 • odborníci vám odporučia optimálnu kompozíciu pre vaše stránky.

Related  Hnojivo z chleba pre vnútorné rastliny

Sejacie trávniky

Pre kvalitné pokrytie povrchu trávnika by ste si mali dôkladne prečítať informácie na obale. Výrobca udáva požadovaný počet semien na štvorcový meter pozemku. V priemere je 1 štvorcový. m. bude trvať asi 30-40 gr. semená.

Nestrácajte množstvo trávy. Prázdne miesta veľmi rýchlo zaberajú burinu.

Podmienečne rozdeľte materiál na očkovanie na rovnaké časti, čo zabezpečí rovnomerný tok. Mierne navlhčite zem, rovnomerne rozprašujte vodu.

Bezsvetové počasie je ideálnym dňom na siatie trávnikov.

Pre rovnomerné rozloženie rozšírite trávu trávniku najprv pozdĺž, potom naprieč. Jemne, jemne nalejte semená a kompaktujte zem pomocou valčeka alebo prechádzajte územím. Vykonajte zavlažovanie oblasti pomocou jemného rozprašovača.

Péče o trávnik

Miesto zasiate trávou by sa malo systematicky vysielať aspoň raz denne a dá sa urobiť viac. Zvlášť starostlivo monitorujte zvlhčenie pôdy v prvom mesiaci po očkovaní. V budúcnosti by frekvencia zavlažovania mala závisieť od množstva zrážok.

Kosenie trávy sa odporúča raz za týždeň. Dostatočne ostré nože poskytujú šťavnatú zelenú farbu trávy a časté kosenie podporuje tvorbu hustej trávy.

Potom, čo je trávnik skosený, skúsení záhradníci odporúčajú zalievanie trávy.

Z dôvodu dodržiavania jednoduchých rád sa stanete majiteľom bohatého a hustého trávnika, ktorý sa stane ozdobou letnej chaty alebo územia v blízkosti domu.

Video o výsadbe trávnika