Tento rok som mal problémy s gladioli. Zatiaľ čo rastliny boli mladé, stoja vzpriamené, ale keď sa kĺby rozkvetli, takmer všetci padli. O krásne kvetinové lôžko museli zabudnúť a nakrájať kvety na vázu. Povedz mi, ako vysadiť gladioli tak, aby neklesli?

gladioly hľúzFanúšikovia gladiolov často čelia takému problému, že tieto hrdé rastliny začnú klesať a pretrhnúť sa počas kvitnutia. Po prvé, ovplyvňuje vzhľad kvetov a stráca ich dekoratívnosť. Okrem toho sa počas pádu hľúz môžu byť prijaté z pôdy, a ak je doba nevšimne v núdzovej situácii, kvetinu bez pôdy zmizne.

Aby sa takýto fenomén nepripustil na ich kvetinové záhony, je dôležité vedieť, ako vysádzať gladioli, aby neklesli. K tomu potrebujete:

  • vyzdvihnúť vhodné miesto pre gladioli na mieste;
  • správne rastlinné hľuzy;
  • organizovať kvalitnú starostlivosť o kvitnúce rastliny.

Kde je lepšie pestovať?mečíky

Gladiolus sú veľmi fotofilné rastliny, takže pre ich výsadbu je potrebné zaujať dobre osvetlené miesto na mieste. Kvetina vysadená v tieni bude rásť, ale rýchlo sa roztiahne a stane sa slabým. V tomto stave sa môže pretrhnúť ešte pred narodením stopky.

Okrem toho je dôležité vyhnúť sa oblastiam, ktoré nie sú chránené pred vetrom, pretože to je on, kto najčastejšie prelomí gladiolus.

Dobrou možnosťou pre rastliny bude kvetinová záhrada pozdĺž domu na južnej strane – tam je svetlo, a od vetra sa chráni múr.

Ako pestovať?vysadenie gladiolu

Mečíky corms by mali byť dobre upevnený v pôde, takže keď sa kvitnúce rastliny odolať nielen hmotnosť, ale aj silný hrot. Ak sa hľuza, ležiace na povrchu pôdy, len mierne pokryté zeminou, bude to pravdepodobne bude roztrhané pod ťarchou kvetu. Optimálna hĺbka výsadby vysokej gladioly so silnými stopkách nie je menšia ako 20 cm, nižšie rastliny môžu byť prehĺbil na 15 cm. Je to trochu pomalý sadenice vznik však pomáhajú kvet, aby sa “silnú” pozíciu.

K hľuzám, ktoré sú rýchlo zakorenené v pôde, sa odporúča predchádzať.

Vlastnosti starostlivosti o kvitnúce gladiolyviazané gladioly

Počas kvitnúce mečíky potrebujú bohatú zálievku a kŕmenie, jediný spôsob, ako pestovať silné a zdravé rastliny.

Related  Ako sa starať o mandarínkový strom?

Okrem toho väčšina pestovateľov praktizuje vytvorenie ďalšej podpory masívnych kvetov. K tomu sú viazané jeden po druhom na palice inštalované v blízkosti rastlín. Ak sú kvety pribúdajú, môžete druh, skupina, ochranná konštrukcia: po oboch stranách radu palíc na prízemí vysokou hokejkou (2 na každej strane) a vytiahnuť medzi dvoma farbami pozdĺž lana. Takže gladioli budú medzi dvomi lanami, ktoré ich podporia a nedovolia padať ani s vetrom. Môžete tiež vytiahnuť veľkú sieť zhora.

Vysádzanie gladiolov a starostlivosť o ne – video