Už dlho som sníval o begónii s dekoratívnymi listami. Naozaj ju chcem pestovať sám a tak som si kúpil semená. A potom sused priniesol kmeň z jej kvetu. Povedzte mi, ako násobí dekoratívne a listnaté begónie? Výsev semien alebo odrezkov?

Dekoratívna begónia láka pestovateľov kvetov s nezvyčajným vzhľadom. Elegantný bush s listami rôzneho tvaru a sfarbenie – čo ešte chcete zdobiť parapet? Tento druh begónie má tiež kvety, ale stratia svoju krásu k listom. Okrem toho, že rastlina rastie vo veľkom búši, odporúča sa, aby boli odrezané, keď begónia začne kvitnúť.

dekoratívne begónie

Vlastnosti dekoračných listnatých begónií

Ak chcete begoniya potešený svojimi farbami a tvarmi, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • keď rastliny vyberú pôdu s neutrálnou kyslosťou, na to pridá rašelina, piesok a humus;
  • Ako begónia rastie na šírku, kvetináč je plytký, ale dostatočne široký, takže kvetina je stabilnejšia a nevytvára hrniec, keď vyrastie;
  • napojená na stojatú vodu alebo varenú vodu, keď sa vrchná vrstva pôdy vysuší, neumožňuje stagnáciu vody v panve;
  • vylúčenie striekania listov a ponoru;
  • vložte hrniec na parapet s nepriamym slnečným svetlom, pretože nedostatok alebo nadmerné svetlo vedie k strate listov ich farby a pestrej farby;
  • transplantovanie begónií sa robí na jar, keď sa hrniec naplní koreňmi, potom by sa mali prerezávať príliš dlhé staré stonky.

Najjednoduchšie je tento druh begónií násobiť metódou listovej propagácie. Zložitejšou a trvalejšou cestou je zasiať semená. A dokonca aj s transplantáciou kvetov na jar môžete rozdeliť staré zarastené kefy na niekoľko nových.

Reprodukcia begónie rukami

Vystrihnite vytvorené zdravé listy begónie spolu s nohou a vložte do pohára s vodou, až kým sa nezobrazia korene. Bude to trvať týždeň alebo dva a ak zabudnete stonku vo vode po dobu jedného mesiaca, dostanete nové listy.

Related  Rašelina ako hnojivo pre jahody: ako a kedy sa aplikovať?

stonka s koreňmi

Zabudovaný list by mal byť zasadený do malého hrnca s povinnou drenážou a voľnou pôdou, aby sa rozrástol a rástol. Keď niekoľko mladých listov (niekedy za 2-3 mesiace), mladý begónia na transplantáciu na trvalé miesto vo väčšej hrnci.

vysadené odrezky

Najpriaznivejší čas pre odrezky je apríl a pre transplantáciu germplantátu – október.

Ako rozmnožiť okrasné begónie so semenami

Vo februári sa semená begónie vysádzajú v špeciálne pripravenej pôde, ale nie je potrebné ju naplniť zeminou. Veľmi vhodné je osievať také malé semená v rašelinových tabletách – každý s jedným semenom. Horný kryt s filmom. Pôda nie je vyliata z kanvice, len jednoduché postrekovanie. Dajte skleník na osvetlený okenný parapet.

očkovanie semien begónie

Po výskyte výhonkov sú vytvrdené, postupne sa zvyšuje doba zdržania s otvoreným vekom. Postupom času film úplne odstráňte. Keď klíčky budú mať 2-3 mladé listy, transplantujte ich do objemnejšej nádoby, zatiaľ čo keby boli vysadené na diaľku. Mesiac po dvoch mladých begóniách transplantovaných do samostatných hrncov a keď rastú dobre a sú silnejší – na trvalé miesto.

Použitie metódy rozdelenia puzdra

V priebehu času, dekoratívne-leavený begónia roste príliš hrubá koruna, rovnako ako koreňový systém. V tomto prípade, keď je kvetina transplantovaná na jar, je možné rozdeliť krík: odstráňte ju z kvetináča, starostlivo ju rozložte a ihneď nechajte nový krov na stále miesto.

Viac informácií o tejto metóde