Alyvos šildytuvo taisymas savo rankomis

Alyvos šildytuvai dažnai nesugeba, nes jie yra patikimi klasikiniai prietaisai. Tačiau yra atvejų, kai patys turite atlikti operatyvinį alyvos šildytuvo remontą.

Paprastai alyvos aušintuvo gedimo pasireiškimas yra susijęs su pašalinių garsų atsiradimu korpuso viduje. Taip pat gali būti nedidelis aliejaus nutekėjimas ar apsauga, o šildytuvas tiesiog bus uždarytas.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra atjungti jį nuo maitinimo šaltinio. Jei yra galimybė, turite jį nuvežti į remonto paslaugų centrą, tačiau tai ne visada įmanoma. Todėl jūs turite pabandyti patys ją taisyti.

Iš pirmo žvilgsnio namuose galima remontuoti alyvos šildytuvą. Tačiau, kaip rodo praktika, 60 proc. Atvejų sugedimas gali būti pašalintas iš savo rankos. Tam reikia atidžiai suprasti nesėkmės priežastis.

Taisydami alyvos šildytuvą, būtina laikytis visų saugos priemonių ir laikytis prietaiso naudojimo instrukcijų bei naudojimo instrukcijų. Bet kurių daiktų pažeidimai gali būti sužaloti.

Naftos šildytuvų remontas ir pagrindiniai jų sugedimo tipai

Alyvos šildytuvo remonto procesas priklauso nuo gedimo ar veikimo sutrikimo.

Šildytuvo nuokrypyje yra trys labiausiai paplitusios kryptys:

  • Švilpimas, aštrūs garsai šildytuvo viduje.
  • Bimetalinių plokščių pažeidimai.
  • TEN gedimas.
  • Elektros dalies darbo nukrypimai.

atidarykite apsauginį dangtelįŠvilpuko atsiradimas gali reikšti, kad šildytuve nėra tinkamo alyvos lygio. Šiuo atveju būtina atidžiai peržiūrėti šildytuvą iš visų pusių dėl žalos. Be to, švilpėjimo priežastis dažnai tampa netinkamai įrengtu prietaisu. Jei alyvos šildytuvas dažnai perkeliamas iš vienos vietos į kitą arba nukrenta transportavimo metu, jo viduje gali būti oro žvakės.

Alyvos kaitinimo įtaisams nepatinka aštrus ir ilgas padėtis įlinkio būsenoje, todėl pageidautina jį transportuoti vertikaliai.

Bet jei taip nutiko, jums nereikia nieko daryti, tiesiog reikia įrenginį patalpinti ir leisti jam atsiskaityti maždaug valandą, kad aliejus priimtų darbo režimą. Tada prietaisas gali būti valdomas.

reguliatoriaus veikimo principasBimetalinių plokščių pažeidimai. Išardant šildytuvą, galima aptikti bimetalinių plokščių sugadinimą. Jie yra ant temperatūros reguliatoriaus rankenos. Norėdami ištaisyti šią struktūrinę alyvos šildytuvo dalį, būtina įjungti temperatūros reguliatoriaus rankenėlę minimalaus šildymo padėtyje. Tada, savo ruožtu, nuimami varžtai, fiksavimo veržlė, rėmas, spyruoklė ir pašalinama bimetalinė plokštė.

Jis nepašalinamas, bet pakeičiamas nauju. Ši reguliavimo dalis dažniausiai trunka ilgesnį laiką. Norėdami visiškai pakeisti bimetalinę plokštelę, būtina ištraukti jutiklio strypą ir magnetą. Termostatas surenkamas atvirkštine tvarka ir įdedamas į vietą.

ŠešėliaiTEN gedimas. Tengas yra vienas iš konstruktyvių elementų, kurį sunkiausia pakeisti, nes jis gali būti integruotas arba išimamas. Kaip šiuo atveju remontuoti alyvos šildytuvą? Jei dangtelis yra nuimamas, tai galite padaryti namuose, nuimdami tvirtinimo varžtus ir atjunkite jį nuo maitinimo laidų. Jei dangtelis yra įmontuotas, turite įjungti šildytuvą į aptarnavimo centrą.

Elektros dalies darbo nukrypimai. Dėl šildytuvo veikimo sutrikimo priežastis gali būti sąlytis dėl oksidacijos. Norėdami tai patikrinti, reikia nuimti šildytuvą nuo pagrindo ir atsukti tvirtinimo varžtus. Naudodamas atsuktuvą, reikia ištraukti sustojimą ir gretimus poveržles. Tada nuimamas inkaras, kuriame yra kontaktai. Jei matomi oksidacinio proceso požymiai, turite nuimti laidus, išvalyti juos ir nuvalyti kontaktus su alkoholiu. Atlikę remontą, būtina surinkti viską iš pradinės padėties ir patikrinti įrenginio veikimą.

Alyvos šildytuvo korpuso remontas

Įtrūkimai korpuse atsiranda dėl šildytuvo sienų korozijos ar išorės mechaninių pažeidimų. Šis sutrikimas bus matomas vizualiai. Prietaisas negali būti naudojamas tokiomis sąlygomis. Tie, kurie nusprendžia šildytuvą remontuoti savo rankomis, reikia išimti visą alyvą iš prietaiso ir nuplauti baką iš vidaus su alkoholiu. Norėdami remontuoti rezervuarą, turėtumėte naudoti šaldytuvų remonto įrangą, o kaip litrą turėsite pasirinkti vario-fosforo, žalvario ar sidabro litavimo priedą.

Radiatoriaus litavimasPrieš sumontuojant gaubtą, būtina išvalyti pažeistą plotą, uždengti jį korozijai, o po to išdžiovinti paviršių nutirpdinti alkoholiu. Kitas žingsnis bus pats litavimas. Dėl to, litavimas dedamas į žalos vietą ir šildomas degikliais pagal šaldymo įrangos hermetinio litavimo principą.

Reikia prisiminti, kad sintetinė alyva nesuderinama su mineraliniu produktu. Ne maišykite skirtingų rūšių aliejų. Todėl, jei nesate tikri, kokio tipo aliejus buvo pilamas, geriausia visiškai pakeisti alyvą. Jei aliejaus tipas yra žinomas, pagal paso duomenis jis tiesiog turi būti papildytas.

Po to, kai alyvos šildytuvas yra visiškai suremontuotas, reikia 90% talpos išpilti alyvą, paliekant 10% oro pagalvę (kai šildomas, alyvos savybė plėsti, o oras palengvins šį procesą). Jei korpuso viduje nėra oro pagalvės, dėl padidėjusio slėgio gali atsirasti plyšio.

Kai kūnas suremontuotas, turite patikrinti, ar jis netekęs nutekėjimo. Jei alyva neprasiskverbia net tada, kai šildytuvas yra visiškai paleistas, tada remontas atliekamas teisingai.

Alyvos šildytuvus vasaros gyventojai plačiai naudoja žiemą patalpoms šildyti. Jie yra veiksmingi ir nedegina deguonies, tačiau yra pavojus, kad jų kūnas yra labai karštas. Jei netinkamai naudojamasi, gali iškilti nemažai problemų, kurias sunku pašalinti.

Alyvos šildytuvo remontas – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector