Kvitnúca bougainvilleaPriaznivé tropy obdarené mnohými ozdobnými rastlinami so severnými šírkami. Bez šetrného času a pracovnej sily, chovatelia majú tendenciu skrotiť exotiku k životu v extrémnych podmienkach. Rastúca bougainvillea a starostlivosť o ňu je vzrušujúca aktivita.

Klimatické podmienky pre rast bougainvilley

Dekorácia domu - bougainvilleaMalý strom, krík, liana s tŕňmi je opis bougainvilley. Doma v Brazílii kvitne rastlina 9 mesiacov ročne. Dekoratívne nie sú kvety, zákusky. Majú rôzne tvary, veľké, jasné, od fialovej až po bielu. Za nepokojmi farby, ako papier, sa dosky niekedy nevidia na listoch.

Z 18 existujúcich druhov bolo možné aklimatizovať a získať hybridy z niekoľkých odrôd bougainvilley:

  • krásny;
  • peruánsky;
  • nahý.

Bougainvillea kvitneRastlina miluje priestor, veľa svetla a tepla. Teplota je nižšia ako +5 C pre korene rastliny je neprípustné. Zníženie teploty na 0 dokonca aj na krátku dobu, pretože hosť z trópov je smrteľný. Kde v divočine vlasti môže rastlina prežiť v prírodných podmienkach? Iba v najjužnejších šírkach Krymu, na pobreží Čierneho mora.

Tam, v prírodných podmienkach, môžete obdivovať krásu liany a kríkov pestovania záhradnej záhrady a starostlivosti o krajinu. V iných regiónoch sa na registráciu používa kvetinácia s kvetinami, s letným obsahom na záhrade. Môžete vytvárať kompozície v zimných záhradách a skleníkoch. Ale toto je chránená pôda s regulovaným podnebím.

Bougainvillea v dizajne krajinyBougainvillea na predmestí vďačne prijíma premiestnenie na čerstvý vzduch, keď prechádza hrozba opakujúcich sa mrazov. Ale doba kvitnutia je krátka. V septembri musí byť rastlina ochladená znova. Ale divadlo kvitnúceho exotu zaplatí všetky zložitosti svojho obsahu. Niekedy je pochovaný hrniec s rastlinou a potom sa zdá, že strom vyrastie zo zeme.

Výsadba a ponechanie bougainvillea na severozápade sa vykonáva iba v zimných záhradách, skleníkoch. Upratovanie rastlín v záhrade je jediný spôsob, ako si vychutnať krásu tropických rastlín. V skleníkoch a zimných záhradách by mal bougainville obsadiť južnú stranu, bez preplnenia.

Požiadavky na rast a starostlivosť o rastliny

Rastúca rastlina BougainvilleaV závislosti od podmienok údržby môže liana zvýšiť o jeden rok na tri metre. Regulácia rastu a kvitnutia sa stáva dôležitým faktorom pri zdobení záhonovej záhrady pri výsadbe a ošetrovaní.

Related  Ako si vybrať kosačku na trávu?

Korunná formácia

Vytvorenie koruny kvetyPríslušné prerezávanie mladých a kostrových vetvičiek vám umožňuje vytvoriť požadovanú korunu. Tvar krídiel môže byť zvolený buď. Bez strihov sa počet bočných výhonkov znižuje, dekorativita rastliny klesá. Existujú tri typy prerezávanie bougainvillea:

  • na jeseň pred odchodom Bougainvillea sa letný zisk zníži o polovicu;
  • na jar sa vetvičky s lignifikovanými stonkami skracujú o 10-13 cm, čo spôsobuje bushiness;
  • Počas vegetácie sa odstráni slabý rast a vetvy, ktoré narušujú zloženie.

To isté platí pre rastliny v záhrade a skleníku.

Teplotné podmienky

Dokonca aj v najpriaznivejších klimatických podmienkach v Kalifornii a Madride sa udržuje riziko zamrznutia výbušniny počas rastu vonku. Požadovaná teplota:

  • v lete, počas kvitnutia 21-270 C;
  • začiatok vegetácie na jar pri teplote nad 10 ° C0 C;
  • minimálna teplota zemského kómu je +5 stupňov.

Ak je rastlina v zime udržovaná v teplejších podmienkach, nedochádza k odpočinku, ale letný kvitnutie bude slabší. Pre oblasti, v ktorých je rastlina vystavená na letné obdobie v kaskádach, je dôležité dodržiavať režim letného vzbura farby.

Faktory, ktoré je potrebné brať do úvahy pri pestovaní a starostlivosti o bougainvilu

Na zalievanie bukaviny používajte teplú vodu

Zariadenie potrebuje hojné zavlažovanie teplou mäkkou vodou. Zároveň nepoužívajte nádych. Surová pôda, najmä chladná, vedie k rozpadu koreňov a smrti rastliny.

V lete, zavlažovanie závisí od dennej teploty, je vykonávané v dopoludňajších hodinách nie viac ako dvakrát týždenne, keď rastúci bougainvillea na ulici. Striekanie zelených listov je užitočné pre rastlinu, ale záhony by mali zostať suché. V zime je zalievanie zriedkavé, iba kvôli malej konzervácii vlhkosti v kóme zeme. Nie je možné naplniť rastlinu.

Pestovanie bougainvillea v kontajnerochAk je bougainville na predmestí obsiahnutá v kontajneri, transplantácia sa uskutočňuje so znížením rastu, čo znamená, že korene nemajú dostatok výživy.

Kŕmenie rastlín počas vegetačného obdobia je nevyhnutné pre komplexné hnojenie, pretože od jari je efektívne používať mletie. Nadbytočné dusíkaté hnojivá môžu spôsobiť rast zelenej hmoty na úkor kvitnutia.

Related  Špeciálny kúzlo pridá do záhrady thuya Tini Tim

Rastlina potrebuje rozptýlené svetlo v zime a jasný dlhý deň v lete. Priame slnečné žiarenie je užitočná bougainvillea, jasné rozptýlené svetlo taky. Pre dobrý kvitnutie trvá najmenej 6 hodín priameho osvetlenia.

Pri výsadbe materskej školy je potrebné vziať do úvahy nielen osvetlenie, ale zvoliť pokojné miesto. Pri koncepte môže rastlina odhodiť listy. Musíte nainštalovať vaničku raz, nemôžete ani otočiť, meniť smer vetví. Zariadenie prestane bloomiť a listy zlikvidujte.

Ak sa počasie zhorší a predpokladá sa, že sa očakáva dlhá víchrica, mali by byť chránené proti zamoreniu všetkými dostupnými prostriedkami.

Vytváranie krásy človekom pomocou kytice

Jediný exemplár tropického kvetu môže od 1 do 10 rokov pochváliť v podmienkach kultúrneho pestovania. Maximálna dekorácia bougainvilleu dosahuje vo veku 4-5 rokov. Obzvlášť krásne kríky vysadené v skleníku na južnej strane. V lete sa premenia na lavíny kvetov. Obzvlášť krásne kompozície, ktoré obsahujú rôzne farby.

Viacfarebné kompozície z bougainvilleasExistuje iný spôsob využitia efektu samostatného kríža s rôznymi farbami. Spočiatku, jedna rastlina je vysadená niekoľkými rastlinami, ktoré tvoria kosoštvorec kmeňa niekoľkých liany a svieže viacfarebný Bush prerezávanie bougainvilleas.

Nezvyčajné a fascinujúce s tajomstvom, bonsaj z nahá bougainvillea. Táto odroda dokonale vyhovuje formácii stopky. Oblúky liany, pergoly, altány, ktoré len nevedia umelé ruky živého materiálu!

Ako pestovať bougainvillea – video