Ankstyvą pavasarį noriu pirkti dieninius kalakutus. Patirtis veisimui turi dar susipažinę ir bauginantis, kad viščiukai yra labai kaprizingas ir dažnai serga man papasakoti, kaip atrodo ir ką propaivat viščiukai kalakutus per pirmąsias gyvenimo dienas, siekiant apsaugoti juos nuo mirties?

Kaip ir kiti naminiai paukščiai, kukurūzai auga, reikalaujant dėmesio ir tinkamos priežiūros. Galų gale, vien tik pašarams ir vandeniui viščiukams nepakanka, būtina laiku užkirsti kelią ir gydyti ligas. Norėdami tai padaryti, kalakutai nuo pirmųjų dienų pradeda tirpinti specialiais preparatais.

Turkija

Pagrindiniai vidaus kalakutų veisimo reikalavimai yra šie:

  • tinkamų sulaikymo sąlygų teikimas;
  • teisingas maisto pasirinkimas;
  • Gėrimas ligų profilaktikai.

Turkijos laikymo sąlygos

auginami kalakutai

Maži viščiukai ypač jautrūs šalčiui, todėl namie kasdien kalakutai turėtų būti laikomi aptvaruose, kur grindys nebus šalti. Jei viščiukai nėra labai dideli (iki 2 dešimčių), geriau naudoti 1 m pločio dėžutę ir 1,5 m ilgio dėžę su aukšta, ne mažiau kaip 50 cm pusių. Dėžutės apačioje uždėkite polistirolo gabalėlį, o viršuje – kažką šilto. Naktį rekomenduokite šildytuvą įdėti į šiltą vandenį arba prijunkite šildytuvą.

Kad kalakutai pasiektų 7 dienų amžiaus, oro temperatūra gaubte turi būti bent 35 laipsnių Celsijaus. Nuo antrosios gyvenimo savaitės ji palaipsniui sumažinama iki 25 laipsnių. Kai viščiukai pasidaro beveik mėnesį, dienos temperatūra yra apie 22 laipsnių. Tačiau naktį svarbu arba įrengti grindų šildymą iš apačios, arba įjungti šviesą.

Pašarai kalakutijai

maži kalakutai

Maitinti mažus paukščių jauniklius tik su specialiu pašarų kalakutams ar broileriams, o ne sudrėkinti. Iš priedų naudokite žaliavinį prosenį, kuris padeda nustatyti skrandžio darbą. Naminis sūris įvedamas į dietą, kai vienos jauniklių kalakutams pasidaro 1 savaitė, bet ne daugiau kaip 3 g per dieną.

Nerekomenduojama paruošti kalakutienos kalakutienos.

Džiovinti kalakutiena

skiepijimo grafikas

Siekiant užkirsti kelią ligoms, kalakutai girta su specialiais preparatais pagal šią schemą:

  1. Per pirmąsias dvi dienas – askorbo rūgšties tirpalas, pagamintas litru vandens, 10 ml vaisto, taip pat saldaus vandens (1 šaukštas cukraus už litrą vandens). Vietoj cukraus, galite naudoti 8% gliukozės tirpalo.
  2. Nuo trečios dienos ir penktosios imtinai – antibiotikai, tokie kaip Flosan, Baytril ar Enroksil. Kartą per mėnesį kursas kartojamas tris dienas.
  3. Nuo 6 iki 9 dienų imtinai – kompleksiniai vitaminai (Chiktonik, Nutril, Trivit).
  4. 10-osios dienos – norint išsaugoti kokcidiozę, gėrimo kursą atlieka Baykox arba Coccidiovit, kuris pakartojamas po 4 savaičių.

Related  Ką reikia žinoti auginant rytinę šlovę namuose puodelyje

Pradedant nuo 20 dienų amžiaus, reikėtų užkirsti kelią infekcinėms ligoms, tokioms kaip histomonozė. Norėdami tai padaryti, naudokitės “Metranidazole” arba “Trichopol”. Tabletes (0,5 g) pjaustykite ir praskieskite 1 litru vandens arba sumaišykite su kilogramu pašaro. Nurodykite vaistą vandeniu ar maistu 10 dienų iš eilės, tada – pertraukite 10 dienų. Kursas kartojamas, kol kalakutai pasieks 3 mėnesius (šiuo metu jie yra ypač jautrūs histomonozei).

Augti stiprių sveikų kalakutų – video