Mano šeimoje visiems patinka lankas kaip žaliosios plunksnos ir pati lemputė. Visada surinko gerą derlių, tačiau šiais metais svogūnai tapo geltoni ir beveik neišaugo. Pasakyk man, kodėl svogūnai sode tampa geltoni ir neauga, o ką su jais daryti?

Svogūnai yra labai populiarus augalas, kurį augina visi sunkvežimių ūkininkai. Net jei svetainė yra labai maža arba tai tik gėlių lova, lanko mylėtojai vis tiek ras vietą pora lanko eilučių. Ir šiuo atveju ypač svarbu gauti gerą derlių. Galų gale gana dažnai svogūnas sode pradeda geltonos spalvos ir neauga, todėl reikia žinoti, ką daryti, jei tai vyksta prieš derliaus nuėmimo sezoną.

Geltonųjų svogūnų priežastys

svogūnai buvo geltoni

Pagelsta svogūnas ant į vasaros viduryje lova grasina derliaus nuostolius, todėl, tinkamai spręsti šią problemą, pirmiausia turėtų nustatyti priežastis. Dėl šios priežasties svogūnų plunksnos gali pradėti pakeisti spalvą vasarą:

  1. Nugalėk nuo kenkėjų.
  2. Ligos.
  3. Klaidos priežiūros metu.
  4. Oras sąlygos.
  5. Azoto trūkumas.

Jei svogūnai nustoja augti arba jų derlius sumažėja, priežastis gali būti laistymo trūkumas.

Svogūnų gelbėjimas kenkėjų naikinimo atveju

svogūnai skristi

Tarp kenkėjų įvairovės svogūnų, šios rūšys nori valgyti:

  • svogūnai;
  • nematodas;
  • svogūnai;
  • slaptasis gyventojas;
  • Thrips.

Siekiant išvengti šių vabzdžių sumušimo, rekomenduojama juos kasmet sodinti į naują vietą. Galite grįžti į pirmąją lovą tik po ketverių metų.

Kad nebūtų skyrybų svogūnų skristi, svogūnai turėtų būti sodinami kuo anksčiau ir ne toli nuo morkų. Užpildykite eilutes su svogūnais su pipirų, medžio pelenų ir tabako dulkių mišiniu. Geriausias apsirengimas atliekamas tuo metu, kai žydi kiaulpienė. Norėdami kovoti su jau nusistovėjusiais mušamųjų svogūnėlių (bet ne plunksnomis ir lovomis), įpilkite druskos tirpalo 200 gramų viename kibiras vandens.

Related  Mes auginame švelnų grožio namuose – “Diffenbachia Camille”

Nuo atsiradusių svogūnų drebėjimų ir slaptųjų dykumų atsikratoma visiško pašalinimo iš viršutinių ūglių svogūnų ir giliųjų kasimo vietos iškart prieš užšalimą būdas.

Prieš obuolį 10 minučių apačioje karštu vandeniu nulupkite geltoną nematodo ir trripų pažeidimu.

Su savo kvapu išgąsdinti kenkėjai, sudegę tarp svogūnėlių riešutų eilių ir papuočių.

Sveikų ligų prevencija, dėl kurios ji pagelsta

sojos grybelinės ligos

Norėdami užkirsti kelią grybelinėms ligoms, sukeliančioms geltoną svogūnėlį, prieš ją pasodinkite 12 valandų, kad būtų galima pašildyti tiesioginių saulės spindulių. Sėjamasis svogūnus reikia išpilti iš vario chlorido tirpalo (1 šaukštas) ir skalbimo muilą (1 valgomasis šaukštas) už kibirą vandens.

Norėdami sodinti svogūnus, nepažeis dugno puvinys, žemutinėje dalyje negalima padaryti svogūnų.

Pataisymų, susijusių su svogūnų priežiūra, dėl kurių ji tapo geltona

vanduo drėkinimui

Kad išvengtumėte sijonų geltonumo dėl priežiūros klaidų, turėtumėte užtikrinti, kad jis būtų tinkamai laistytas. Norėdami drėkinti, naudokite tik pašildytą, nuolatinį vandenį, laistą griežtai po šaknies, išvengti dirvos išplovimo ant lemputės. Vanduo drėkinti galima pridėti mineralinių trąšų.

Praėjus vienam mėnesiui iki derliaus nuėmimo, laistymas turėtų būti sustabdytas.

Ką daryti, jei svogūnas per orą pasidaro geltonas?

Sausoje vasarą, kai kritulių nėra, dažniau laistyti svogūnus. Ir ilgintuose lietaus laikotarpiu geriau padengti šiltnamio sodus.

Kaip išvengti švirkštimo priemonės pageltimo iš azoto trūkumo?

virdulys

Tais atvejais, kai tiek laistymas yra teisingas, ir ligų su kenkėjais nėra, o svogūnai vis dar būna geltoni, priežastis gali būti azoto trūkumas. Šiuo atveju svogūnai turi būti papildyti azoto trąšomis (specialiais kompleksais arba humusu).

Kodėl svogūnai būna geltoni ir kaip su ja susidoroti – video