baltos kalos puokštėJei pasirinkote tokią estetiškai patrauklią ir rafinuotą gėlę kaip kala, namų priežiūra reiškia, kad laikomasi tam tikrų taisyklių. Pagrindiniai veiksniai, turintys teigiamą poveikį augalų augimui, yra lengvas, šiluma ir tinkamai parinktas puodas. Auginimo procese vis dar gali būti daugybė sunkumų, kuriuos galima apeiti, jei jie yra “ginkluoti”, turintys pakankamai žinių.

Calla į puodą: priežiūros namuose

auga kala į puodąNepaisant to, kad elegantiško augalo tėvynė yra švelni Afrika, ji dažnai naudojama kaip daugelio interjero ornamentas visame pasaulyje. Europos šalyse ši gėlė auginama tik uždarose patalpose, kur yra sukurtos visos būtinos sąlygos. Net jei neturite tinkamos patirties, kad augintumėte kallą, namų priežiūra gali būti gana paprasta.

Namų kopijos yra gana nepretenzios, jiems reikia minimalios priežiūros. Norėdami išgirsti malonią išvaizdą, pakanka suteikti šviesą, šilumą ir tinkamą puodą. Laistymas turėtų būti gausus tik auginimo sezono metu. Likusiam laikui “Calla House” nori būti vidutiniškai laistyti. Tačiau tai nereiškia, kad augalas nemėgsta purškimo. Jie turi būti reguliarūs, kad gėlė galėtų būti prisotinta pakankamai drėgmės.

Kai žydėjimo laikotarpis jau yra, laistymas turėtų būti sumažintas iki kartą per savaitę. Kai kurie ekspertai rekomenduoja šį metodą: sustabdyti laistymą nuo rugpjūčio, o tada vėl po 1,5 mėnesio.

Augantis kalas namuose

kala namasPradedantiesiems pageidautina laikytis klasikinio laistymo schemos. Vasarą rekomenduojama vieną kartą per savaitę valyti kalą, o nuo rugpjūčio pabaigos procedūra turėtų būti atliekama dažniau. Apskritai, augalas skiriasi šešėliai, todėl puodą galima rasti beveik bet kurioje buto dalyje. Vienintelis dalykas, kurį reikia apsvarstyti, yra tas, kad kalai nepatinka daug saulės spindulių.

Calella sodinukaiAuginant kalas, namų priežiūra supaprastinama tuo, kad šis augalas lengvai toleruoja kambario temperatūrą (ne aukštesnę kaip 20 ° C). Jei oro temperatūra kambaryje yra labai didelė, gėlė turėtų būti purškiama iš purkštuvo. Kartais jis gali būti išleistas į gryną orą, vengiant karščio saulės.

Kad žydėjimas būtų gausus, reikia pašalinti jaunąją šaknies kaklą, kuri atsiranda augimo procese.

Kodėl namuose negėrė kardas?

spalva kalaNegalima tikėtis, kad patalpų aplinkoje ji žydės gana dažnai. Tai paprastai vyksta du kartus per metus, tiksliau, tokiais mėnesiais kaip gegužės ir spalio mėn. Tačiau jei per nurodytus laikotarpius žydėjimas visiškai nebus arba gana pasyviai pasieks, tai gali būti rimtų priežasčių.

Related  Skindapuso rūšys ir veislės namų auginimui

Neigiami veiksniai, lemianti žydėjimą, yra šie:

  • dažni gėlių išdėstymo pokyčiai;
  • stiebagumbių augimas;
  • dažna transplantacija;
  • nepakankamas apšvietimas kambaryje;
  • menkas augalų šėrimas;
  • priežiūros taisyklių pažeidimas auginimo sezono metu.

Geriausias apsirengimas geriausiai tinka nuo sausio iki kovo mėn. Naudodami specialias priemones, tai neturėtų būti daugiau kaip kartą per savaitę.

palieka kalaKardelis auga namuose, labai svarbu jį apsaugoti nuo juodraščių. Pavasarį, jūs turėtumėte palaipsniui pritaikyti gėlių natūralią šviesą. Lapai, ant kurių atsirado geltona spalva, yra pjaunami. Jei netinkamai pasirūpinsite šiuo augalu, gali pasireikšti kai kurios ligos, tarp jų ir pilkasis puvinys, antraknozė ir kiti.