frezijos šalyjeDėl kvepiančių įvairių spalvų gėlių, frezija tapo viena vertingiausių augalų, skirtų pjauti. Nenuostabu, kad laisvojoje žemėje, už kurios panašios yra gladiolių ir lelijų rūpestis, frezijos, sodinimas ir priežiūra vis dažniau pasirodo priemiesčių zonose.

Augalinės frezijos atvirame lauke savybės

auganti frezija atvirame laukeAfrikos žemyno Frezija myli šviesą, šilumą, reikalauja laisvo dirvožemio ir reguliaraus laistymo. Galima tikėtis stabilaus vystymosi ir žydėjimo:

  • su šviesia diena, trunkančia ne mažiau kaip 12-14 valandų;
  • jei yra apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių ir vėjo;
  • esant oro temperatūrai nuo 18 iki 22 ° C.

Šurmulys apie šviesa ir temperatūros sąlygomis, ilgas laikotarpiai šilumos ir sausros, sukelti tam freza tuščių, indehiscent pumpurais arba visišką nesėkmę žydėjimo formavimas.

Sodinimo vieta yra parenkama taip, kad silpni augalo stiebai nekenktų vėjo, o švelnios gėlės nedegtų vasaros saulės. Net esant oro temperatūrai aukštesnei nei + 22 ºC, augalų biologinis ritmas yra sutrikdytas, o tai daro įtaką žydėjimo kokybei.

Auginant atvirame lauke, frezija geriau aklimatizuoja dirvožemyje su neutraliomis ar šiek tiek rūgščiomis reakcijomis. Sklypai su sunkiu tankiu dirvožemiu deoksidizuojami ir sumaišomi su smėliu, durpėmis. Organinėse ir mineralinėse medžiagose prastai dirvožemiai būtinai apvaisinti.

Augalai nėra šalčiui atsparūs. Rusijoje jie turi būti iškasti žiemą ir įdėti į žemę, kai kyla pavojus pakartotinėms šalims ir šalčiams ant dirvožemio. Jei pasėlys žemėje gegužės ar birželio pradžioje, frēzijos žiedai prasideda nuo liepos antrosios pusės iki rugpjūčio pabaigos. Tačiau tai galioja tik vidurinei grupei. Norėdami pamatyti frezijos gėles sodinant ir paliekant Sibire, šaknys nėra transplantuojamos svogūnėliai ir jau auginami kambariuose arba šiltnamiuose.

Svetainės paruošimas frezijai sodinti atvirame paviršiuje pavasarį

gėlės frezijos

Frezijos sodinimo vieta yra parinkta pilvo arba apsaugos zonoje, pasodinta pietinėje augalų krūmų ar medžių pietinėje pusėje. Toks natūralus barjeras išsaugos gėlės nuo vėjo ir vidurdienio saulės.

Net į sodinimui Freesia rudenį dirvos iškasti baigti durtuvu, atidžiai renkantis rhizomatous daugiamečių piktžolių. Tuo pačiu metu organinėms trąšoms yra taikomos grindų ar gėlių lovos. Pavasarį dirvožemis vėl iškasia, sutriuškina klodus. Apželdinimas skylė ar tranšėjos už lemputes padaryti gylį ir plotį apie 30-40 cm. Nors sodinimo gylis žymiai mažiau alsuoja palaidi, kurį lygiomis dalimis sodo dirvožemio, durpių, humuso ir smėlio duobę leis aktyviai plėtoti šaknų sistemą ir augalų.

Related  Kodėl jūsų kalatei išdžiūsta ir pasuko lapus

Frezijos svogūnėlių paruošimas lauko auginimui

svogūnėliai iš frezijosĮgytas arba saugomas po rudens kasimo svogūnėlių pradeda rengtis sodinti balandžio pradžioje. Jie pašalina kieto paviršiaus odą, o po pusvalandžio pasinerkite į fitosporino tirpalą ar kitą fungicidą. Ši atsargumo priemonė apsaugo svogūnelius nuo dirvožemyje gyvenančių putplaberinių bakterijų ir grybų.

30-45 dienų iki ateis laikas sodinti Freesia atvirame žemės pavasarį, lemputes dedami giliai durpių puodai alsuoja maistinių medžiagų dirvožemyje. Įterpimo gylis yra 5 cm, substratas šiek tiek suspaustas, po to laistomas. Kai padidėja oro drėgmė, freesia greitai atsibunda ir formuoja pirmąsias daigas. Dabar atėjo laikas perkelti lemputes į šviesą.

Svarbu, kad daigai neplėštų, kol jie nukrito žemėje, jie yra tankūs ir sveiki. Todėl, jei reikia, augalai aprūpina papildomą apšvietimą.

Sodinimo freesia sėklos

frezijų sėklų sodinukaiKaip ir daugelis susijusių rūšių, frezijos gali būti dauginamos sėklomis. Nuo sėjos momento iki pirmųjų pumpurų atsiradimo turėtų praeiti mažiausiai 8-9 mėnesiai. Jei rudenį auginsite frezijai, pavasarį augalai, kurie jau įgijo stiprumo, yra vežami į sodą.

Sėjimas atliekamas iš anksto apdorojus kalio permanganatu arba fitosporino sėklomis 3-4 mm gylyje. Geriausias rezultatas gali būti pasiektas namų šiltnamyje, kur lengviau išlaikyti aukštą dirvožemio ir oro drėgmę. Kol pasirodys ūgliai, dirvožemis sudrėkinamas purkštuvu. Tada galite kruopščiai laistyti ir būtinas rudens-žiemos laikotarpiu apšvietimas. Sodinti freesijas atvirame lauke ir rūpintis jais nesiskiria nuo rūpinimosi augalais iš suaugusių svogūnėlių.

Frēzijos sodinimas ir lauko priežiūra

frezijos priežiūra atvirame laukeFraziazės sodinimo sąlygos gėlių bare regionuose, kuriuose yra puikios klimato ypatybės, įterpiami skirtingais laikais. Vidutinėje juostoje ir Maskvos rajone sodinamos frezijos dirvožemyje ir rūpinasi augalais prasideda gegužės viduryje.

Jei egzistuoja šalčio tikimybė, pasiūlę augalai turėtų būti palikti namuose kelias savaites.

Svogūnai yra pasodinti 3-5 cm atstumu vienas nuo kito. Frezijos nesudaro sodrus krūmas, todėl daugiau dekoratyvinis efektas gėlių lova gali būti sodinami mažuose gumulėlių nuo 10 iki 15 vienetų, nepamirštant suteikti patikimas parama stiebų.

Related  Sužinokite apie juodųjų pupelių naudą ir žalą

Norint supaprastinti sėjomainą atvirame lauke, kai sodinami pjaustytuvai, tarp eilių palikite bent 15 cm.

sodinamosios svogūnėlės iš frezijosSvogūnėlių įdėjimo gylis priklauso nuo jų dydžio ir dirvožemio savybių.

  1. Apie lengvą smėlingą priemolį, Frezija palaidota 10-12 cm.
  2. Laisvoje derlingoje sodo vietoje lempos apačia turi būti 7-9 cm gylyje.
  3. Gilumoje frezijos dirvožemyje sunkiausia sukurti šaknų sistemą ir duoti daigą. Čia svogūnai sodinami 5-6 cm gylyje.

Priežiūra už freziją auginant lauke

Frezija myli drėgmęNuo sodinimo iki bulvių kasimo rudenį, gėlėms reikia laistyti, atsipalaiduoti dirvožemyje, pašalinti piktžoles ir sudėtingą viršutinį padažu.

Dėl silpnumo šerkšnų stiebučių, turinčių pumpurų masę, freesijų atveju būtina numatyti atramas.

Atrodytų, kad tokia priežiūra beveik nesiskiria nuo rūpinimosi lelijomis, rainelėmis, gladioliais. Tačiau frezijos auginimas, taip pat jo priežiūra atvirame lauke, kelia tam tikrų sunkumų.

Faktas yra tas, kad frezijos žydėjimas vyksta tik esant žemesnei nei + 22 ºC temperatūrai. Siekiant užtikrinti, kad lapai ir gėlės nebūtų drėgmės trūkumo, oras turi būti nuolat šlapias, augalams labai sunku toleruoti staigius dienos ir nakties temperatūrų svyravimus. Dėl šių savybių gėlė dažnai auginama šiltnamiuose arba šiltnamiuose.

Atidarytoje žemėje frezija vakare reguliariai laistoma šiltu vandeniu, bandant neapsukti gėlėmis ir dar neatverti pumpurų. Drėkinimas prasideda iš karto po sodinukų atsiradimo ir baigiasi praėjus 2 savaites prieš iškasant svogūnus.

Dėl papildomos tręšimo gėlių gali būti naudojamas kompleksinių trąšų dekoratyvinių ir žydinčių augalų prieš žydėjimą arba padaryti mišinį su azoto vyrauja ir yra arčiau vasaros naudoti kalio ir fosforo priemonėmis viduryje.

Siekiant, kad lemputė būtų geriau subrandinta, o augalas pasidarė raudonai, išplako vieną po kito arba supjaustė grupes. Puokštės pjovimui tinkamos žiedynai su dviem ar daugiau atviromis korolijomis. Galite sutrumpinti arba pašalinti grybelių ar kenkėjų pažeistus lapus. Svogūnų kasimas atliekamas rudenį, nuo rugsėjo iki spalio, prieš nakties šalčių atvykimą.

Related  Viskas apie graikinių riešutų aliejaus naudingąsias savybes

Frezijos svogūnėlių paruošimas sodinimui – video