Kalmondin ant palangėsCalamondin arba, kaip jie tai vadina kambario citrusų natūra, tsitrofortunella yra hibridas, gautas iš tarp Kinkanas ir mandarinų mylimo perdavimas daugeliui gurmanams. Augantis “Kalmondin” namuose leidžia ne tik papildyti kolekciją egzotiška kultūra, bet ir gauti ryškius mažo dydžio vaisius.

Būtent dėl ​​jų augalas gavo populiarų vardą “aukso oranžinė”. Mažas kvepiančių vaisių kiekis gausiai padengia karūną ir kartais atrodo nerealus. Todėl gėlių augintojams-pradedantiesiems kyla klausimas: “Ar galiu valgyti Kalmondiną?”

Kalmondine vaisiaiSuapvalintas, plonas skonio ir sultingas kordas, vaisiai yra valgomi. Bet laukti mandarino saldumo šiuo atveju nėra verta. Geltonai-oranžinės spalvos minkštimas yra rūgštus arba net karti, tačiau žievelė, kaip ir kumkato, yra saldus ir labai kvapnus.

“Kalmondine” priežiūros ir kultivavimo ypatumai

Įvairūs Kalmondin fructifiesTalpoje esantis augalas formuoja kompaktišką krūmą arba elegantišką štampavimo medį, nors lauke pasėlyje kartais pasiekiamas penkių metrų aukštis. Paprastai namuose, citrusinių vynuogių sode:

 • gerai auga;
 • turintis vaisių;
 • jis gali būti dauginamos auginamos ar sėklos.

Šiandien, kambarinių augalų mėgėjams siūloma augalų ne tik monofoninė lapija, bet ir įvairios formos, kuriose net ir vaisiai turi neįprastą dryžuotą spalvą.

Antroje pavasario pusėje citrusiniai žydi, o karūna padengta labai kvapnomis žvaigždžių formomis baltos spalvos gėlėmis. Augalui reikalingas rankinis apdulkinimas, po kurio susidaro daug kiaušidžių.

Net mažas mėginys, turintis tinkamą šėrimą ir laistymą, nepraras jo ir gali žydi, kai jo šakose vis dar nepasiekiami vaisiai. Apie diskomfortą ar augimo sąlygų pažeidimus Kalamondin signalizuoja lapijos praradimą.

Jei nesiimsite tinkamų priemonių, augalas mirs. Kaip rūpintis Calamondin? Kokie yra šios kultūros palaikymo ir priežiūros reikalavimai?

Rūpinimasis citrusinių gėlavaisių namuose

Po pirkimo Kalmondin turi būti persodintasPirmą kartą, kai lapų nurimas ir kritimas, gėlių augintojas gali susidurti keletą savaičių. Faktas yra tai, kad egzotinių daugiamečių augalų nėra lengva pritaikyti, o kai perkeliate iš parduotuvės į butą, jis keičiasi:

 • oro temperatūra;
 • drėgmė;
 • drėkinimo vandens sudėtis;
 • apšvietimas.

Related  Kokia priežiūra reikalauja paparčio?

Be to, blogos sveikatos priežastys ir nesėkmingas citrusinių žiedadulkių žūties nutraukimas gali būti vaisių medžio išeikvojimas iš ilgo buvimo parduotuvėje ar netinkamos priežiūros. Todėl augalas yra geriau transplantuoti, išnagrinėjęs ir išvalęs negyvų arba supuvusių fragmentų šaknų sistemą. Karūną galima padengti pakeliu, kad dirbtinai padidintų drėgmę ir sukurtų šiltnamio rūšį.

Žiemą Kadangi egzotiškos kultūros yra neabejingi saulei, jų vietą reikia rasti šviesioje pusėje. Tiesa, prieglobstį nuo tiesioginių degimo spindulių dar reikia rūpintis.

Žiemą nusipirktas “Kalmondin” yra apsaugotas nuo galimų brėžinių ir nedelsiant pritvirtintas prie fito lempos, kad būtų pratęstas dienos šviesos laikas. Ir ateinančiomis žiemomis reikia apšvietimo.

Namuose auganti Kalmondin nereikalauja, kad gėlininkas palaikytų ypatingą temperatūrą. Augalai, jei laikomasi visų citrusinių žiedadulkių priežiūros taisyklių, lengvai toleruoja karštą sezoną, o jų optimali temperatūra yra:

 • Vasarą 18-24 ° C;
 • 12-16 ° C žiemą.

Kalmondin bonsaiAugalai yra higrofiliniai ir gerai reaguoja į purškimą, todėl jie gali išgyventi šilumą. Šaltuoju metų laiku tokia dažna dirvožemio drėgmė nereikalinga.

Viršutinis padažas gali būti tradicinis, kartu su laistymo ir lapų. Papildomame maitinime kalamandinai reikalingi ištisus metus, ypač dažnai ir gausiai auginamų vaisių.

Jei jums rūpi namuose Calamondin praktikos lapus šerti, laistymo geriausia daryti ant lapų atgal, kad nebūtų sugadinti blizgus lapų plokščių išvaizdą. Tokios procedūros atliekamos vakare, kad saulės spinduliai sudegino vietas, kuriose lašai krenta.

Sėklų dauginimasis ir žolių dievų auginimas iš auginių

“Kalmondin” auginimas iš sėklų yra kruopštus verslas ir reikalauja išskirtinio kantrybės, nes pirmieji vaisiai gali būti sugadinti tik septyniolika metų. Norėdami gauti naujų citrusų kopijų, taip pat galite naudoti auginius.

Augantis Kalmondinas iš sėklųTačiau čia taip pat yra ir spąstų. Norėdami kirtimų įsitvirtinti, jums reikės:

 • laisvas substratas įsiskverbia į apyteklius ūglių dalis;
 • šiltnamio efektą sukeliančių dujų šildytuvas
 • išlaikyti temperatūrą apie 23-25 ​​° C;
 • ilga šviesos diena.

Related  Naudingos savybės neįprastos ženšenio šaknies

Augalai ir šaknys geriausiai tinka nuo gegužės iki birželio, kai lengviausiai yra numatyti šias sąlygas. Po šaknų formavimo, jaunieji kalvagūnai sodinami savo vazonuose.

Kalmondin persodinimo puodų pasirinkimas turėtų atsižvelgti į augalo dydį ir augančią šaknų sistemą. Todėl geriau pasiimti birių konteinerių, kur medis bus patogus bent vienerius metus.

Jauni Kalmondin sėjinukaiPerduodant molinę komą į naują konteinerį, svarbu, kad jis nepažeistų. Ir dėl perteklinės drėgmės nutekėjimo puodo dugne sukurkite galingą drenažo sluoksnį. Apskaičiuokite jį taip, kad diegdami šakninę sistemą dirvožemio sluoksnyje, šaknies kaklelis, kai pildomas, yra virš substrato paviršiaus.

Dirvožemio auginimas Calamondin mišinys pagamintas iš žemės iki gatavų dekoratyvinių kultūrų papildomai su humuso arba komposto iš tas pats, du kartus humuso ir smėlio suma siekiant suteikti purumą,. Po to, kai priekinis Kalmondin reikia laistyti, ir pirmas maitinimas atliekamas tik po mėnesio.

Vaizdo įrašas apie “Kalmondin” priežiūros funkcijas