Kŕmne prepelice so zmiešaným krmivomPri udržiavaní akejkoľvek hydiny zohráva rozhodujúcu úlohu dobrá výživa, ale dvojitým optimálnym výberom dávok sú potrebné rýchlo rastúce prepelice malého rozsahu. Zmiešané krmivo pre kriedy je ideálnym riešením, ktoré umožňuje nielen zjednodušiť menu mnohokrát, ale aj uľahčiť starostlivosť o domáce zvieratá.

Mláďatá sú rýchlo získava výšky a hmotnosti, a dospelí niesť a replikovať v prípade, že kontinuálne a vo veľkom množstve, sú potrebné množstvo tukov, bielkovín a sacharidov, minerálnych látok a vitamínov.

Všetky tieto zložky sú nevyhnutne zahrnuté v plnom krmive pre prepelice, ktorých zloženie je špeciálne vybrané a vyvážené v súlade s chuťou a potrebami vtáka.

Zloženie zmiešaného krmiva pre prepelice

Nestrelci potrebujú kŕmne zmesi bohaté na bielkoviny

Dnes existujú obidve univerzálne zlúčeniny a tie, ktoré sú orientované v tomto alebo v tom veku. Je to spôsobené zmenami v potrebách tela pre rastúce kurčatá, mladé mäso alebo prepelice.

Jedným z najdôležitejších prvkov sú bielkoviny, obzvlášť hydiny potreboval mesiacov, kým mláďa aktívne rastie, a potom za nosnice na znášanie vajec mohli mať nepriaznivý vplyv na zdravie vtákov a dlhodobo udržať vysokú úroveň:

  1. Od okamihu vylodenia z vajíčka na 30 dní života by prepelica mala dostávať kŕmne zmesi obsahujúce asi 24 až 27% bielkovín, a to nielen zeleniny a živočíšneho pôvodu.
  2. Počas nasledujúcich dvoch týždňov sa hydine ponúka krmivo s mierne zníženým obsahom bielkovín. Je dobré, ak v zmiešanom krmive bude prepelica obsahovať 17 až 24% bielkovín.
  3. Dospelý hospodársky subjekt, ktorý chodí na mäso, je kŕmený zmesou 16-17% bielkovín.
  4. Nesuški dostávajú asi 21% bielkovín z celkového množstva krmiva.

Množstvo sacharidov určuje energiu pochádzajúce z vtáčej potravy. Ak je potravina uzavreté správne, a ponúkol nízku kalorickú stravu, je ťažké očakávať, že mladí prepelice budú teraz tempo rastu, zatiaľ čo dospelí budú aktívne produkujú potomstvo.

Kureniec v klietkeHlavným zdrojom živín a energie v krmivách pre prepelice sú obilniny. Z bežných zŕn na výrobu hotových zmesí a domácich krmív sa najčastejšie používa kukurica, pšenica, proso a jačmeň. S ovosom, obzvlášť nečistené, stojí za to byť opatrnejší. Hrubé veľké časti povrchov semenného náteru môžu upchať pažerák malých vtákov, spôsobiť bolestivé stavy a dokonca aj smrť kriedy.

Related  Ak zistíte, prečo utečú brojlery, môžu byť chované kurčatá

Nemenej dôležitá v zložení kŕmnych zmesí pre prepelice minerálne látky, aminokyseliny a vitamíny. Ďalej zrná, ktorých cieľom je uspokojiť túto potrebu, prísady, ako sú cenné koláče a jedlo sú bohaté na vitamíny a kvasiniek enzýmy, zeleného krmiva, mleté ​​škrupiny kamennej soli a kriedy.

Kŕmenie domácich prepelíc zmiešaným krmivom

Kompletné krmivá pre k prepeliu sú vhodné v tom, že:

  • ľahko sa ukladajú a dávajú vtákovi;
  • v ich zložení je všetko potrebné pre úplný rozvoj a udržanie zdravia;
  • je ľahšie kontrolovať skutočnú spotrebu, bez obáv, že niektoré zvieratá budú hladné.

Extrémne výhodné a efektívne trojstupňové kŕmne systémy “start-growth-finish”, určené na kŕmenie prepelíc od narodenia až po porážku.

Možno jedinou nevýhodou zmiešaného krmiva pre prepelice je cena výrobku. Je vyššia ako náklady na jednotlivé komponenty alebo na mokré krmivo, ktoré sa používajú pri chove tohto druhu hydiny.Zloženie krmív pre prepelice

Plné krmivo pre rast od 22 dní

Plné krmivo pre prepelice od 42 dní

Ak je tento faktor rozhodujúci pri výbere spôsobu kŕmenia, hotové zmesové krmivo sa môže kombinovať so zeleným alebo mokrým mäsom, čo znižuje množstvo suchých potravín.

Krevietá môžu byť kŕmené kŕmením brojleromNa farmách, kde kurčatá chovajú, a dosť krmivá pre tento druh vtákov môžu byť uložené, pretože to je celkom možné, kŕmenie prepelice krmiva brojlerov. Ale je potrebné vziať do úvahy rozdiel v spotrebe bielkovín a navyše zaviesť do hydiny strave po dobu 2 gramov bez tuku jogurt Quail denne, alebo používať iné proteínové doplnky.

Existuje veľa hotových vidličiek dnes pre prepelice. Ale pri výbere zmiešaného krmiva je lepšie uprednostňovať drobivé zmesi alebo zlúčeniny s najmenšími vo forme granulátov. Táto vlastnosť je spôsobená malou veľkosťou vtáka.

Zmiešané krmivo pre prepelice s vlastnými rukami: recepty a výber zloženia

Ak z nejakého dôvodu nie je drůbeľ schopný použiť hotové zmesové zmesi, môžete si krmivo urobiť sami. Vo väčšine fariem, ktoré sa zaoberajú údržbou a chovom prepelíc, ​​je tu všetko potrebné, od zrna po kriedu a kvasnice.

Related  Оптимална температура за држање пилића у првим данима живота

Príprava krmiva vlastnými rukamiAko príklad ľahko sledovať štruktúru to uvedené na obale hotového jedla, so zameraním na plemene a veľkosti vtáka alebo miešať s vašou ruke krmiva pre prepelice predpisu uvedeného v tabuľke. Táto zmes sa dá považovať za univerzálnu a vhodnú na kŕmenie vtákov rôzneho veku.

Príprava zmiešaného krmiva pre prepelice – video