solárne panely na streche domuAko sa naučiť ako ušetriť peniaze? Táto otázka sa týka mnohých ľudí. Niektorí veria, že šetrenie si kupuje lacnejšie vybavenie, oblečenie, topánky, lacné auto, budovanie malého domu z tradičných stavebných materiálov. Odporúčame vám, aby ste konali trochu inak. Lepšie je kúpiť kvalitnú jednu, ako každoročne ju meniť alebo pravidelne ju opravovať.

Pri rozhodovaní o vykurovaní vašej krajiny alebo dávať, musíte venovať pozornosť energeticky úsporné ohrievače pre váš domov. Keď raz zaplatíte, ušetríte každú vykurovaciu sezónu na spotrebu energetických zdrojov. Bezpečnosť a kvalita vykurovania zaručujú výrobcovia.

obsah:

 1. Energeticky úsporné technológie pre domácnosti
 2. Prehľad energeticky úsporných ohrievačov
 3. Ako vybrať najlepší energeticky úsporný ohrievač pre váš dom?

Energeticky úsporné technológie pre domácnosti

Dom energeticky úspornýPre ekonomické vykurovanie veľkých domov a malých domových budov je potrebné používať moderné energeticky úsporné technológie pre domáce a ekonomické tepelné spotrebiče:

 1. Decentralizované vetracie systémy využívajúce nemecký keramický rekuperátor umožňujú pripojenie z bodu do bodu a neobsahujú zdrojovo náročné a komplexné kanalizačné ventilačné systémy. K dispozícii je kvalitné zabezpečenie priestorov s čerstvým vzduchom a vyčistenie priestoru zo znečisteného prúdu vzduchu.
 2. Plynové generátory sa používajú takmer vo všetkých miestnostiach.
 3. Energeticky úsporné kotly sa používajú ako prídavné zariadenie na vykurovanie domu.
 4. Solárne kolektory sú vynikajúcou možnosťou pre energetickú nezávislosť domu a zároveň poskytujú horúcu vodu a teplo po dobu najmenej 15 rokov.
 5. Tepelné čerpadlá vám umožňujú získať teplo zo zeme.
 6. Solárne elektrárne pozostávajúce z tenkých fólií majú vysokú kvalitu a spoľahlivosť v prevádzke. Sú schopní plne uspokojiť potrebu domu v elektrickej energii.
 7. Vstavané ionizátory vzduchu sa vyrábajú v Nemecku a používajú sa pre obytné budovy, ako aj pre hotelové komplexy a reštaurácie.
 8. Moderná izolácia – penové sklo sa používa na hydroizoláciu od základov až po izoláciu strechy domu.

Related  Prehľad ohrievačov s motorovou naftou

Prehľad energeticky úsporných ohrievačov

Aby sme mohli porovnať efektívnosť používania moderných zariadení pre vykurovanie, vypracujeme stručný prehľad o energeticky úsporných ohrievačoch pracujúcich podľa rôznych princípov.

infračervené

Stropné infračervené ohrievačHlavnou požiadavkou pre použité vykurovacie zariadenia je maximálny prístup k prírodným zdrojom tepla, účinnosť, hospodárnosť a komfort. Infračervené ohrievače sú rozpoznané spotrebiteľmi ako jedna z najlepších kvôli ich technickým vlastnostiam a schopnosti prenášať teplo na objekty.

Energeticky úsporné infračervené ohrievače Ekostar E800 stropná konštrukcia je možné použiť ako hlavný a jediný spôsob, ako ohriať vilu alebo dom. Dlhé infračervené lúče sa rozprestierajú na ploche viac ako 6 m2. Ak je miestnosť väčšia ako 12 m2, jednotky vykonávajú funkciu dodatočného vykurovania. Stropné modely IR ohrievačov sa môžu používať v miestnosti, kde sú malé deti. Pri inštalácii termostatu je priemerná spotreba energie 300 wattov.

Kremenné ekonomické ohrievače

Energeticky úsporné kremenné ohrievačePostupne náš život zahŕňa moderné modely bezpečné pre ľudí, kremenné ohrievače. Vzhľad energeticky úsporných kremenných ohrievačov je monolitická doska vyrobená zo špeciálneho roztoku s kremenným pieskom. Prístroj pracuje z elektrickej siete. Na výrobu vykurovacieho telesa sa používa špeciálna zliatina chrómu a niklu. V prostredí sa vyhrievací prvok nedostáva do kontaktu s vysoko kvalitnou izoláciou.

Energeticky úsporné ohrievače pre vidiecke domy vážia len 10 kg a majú štandardnú veľkosť 34 x 61 cm, hrúbka dlaždíc je len 2,5 cm, výkon zariadenia je 0,5 kW. Jedno zariadenie stačí na vykurovanie miestnosti o rozlohe 8 m2. Po zapnutí ohrievača potrebuje sieť 20 minút na úplné zahriatie.

Pri veľkých miestnostiach je potrebné paralelné pripojenie viacerých monolitických kremenných zariadení (MKTEN). Systém základných modulov je vybavený termoregulátorom.

Úspory sú spôsobené takmer 100% konverziou elektrickej energie spotrebovanej v zariadení na tepelnú energiu.

Ak prídete do dacha len cez víkendy, keramický ohrievač vám pomôže udržať dom v teplote až 10 stupňov. Preto pred odchodom musíte nastaviť regulátor teploty a nechať zariadenie pracovať, čo je absolútne bezpečné. Energeticky úsporné vykurovacie zariadenia sa nikdy nezohrievajú na teplotu nad 95 stupňov.

Kremenné ohrievače nikdy neuzatvárajú alebo nevyvolávajú oheň.

Keramický elektrický vykurovací panel

Energeticky úsporný keramický panelAk máte záujem o domáce ohrievače, zvážte energeticky úsporné keramické vykurovacie panely Hibrid TM, ako alternatívne, nezávislé vykurovanie domu alebo vily. Na rozdiel od infračervených ohrievačov sa dosky dokonale vyrovnávajú s dosiahnutím vysokej rýchlosti zahrievania celej miestnosti, a nie jej samostatnej zóny. Nástroje plne spĺňajú ekonomické, technické, environmentálne a estetické požiadavky. Panely nevytvárajú žiarenie, elektromagnetické polia, ktoré umožňujú lepšie podmienky pre človeka. Princíp hybridnej prevádzky vám umožňuje zohriať miestnosť v krátkom čase.

Related  Budeme postaviť tehlový plot v našej vlastnej sile

Panely dokonale zodpovedajú tepelnému jemnému toku IR žiarenia a vynikajúcej tepelnej konvekcii. Často nás kladieme: “Koľko elektriny spotrebuje ohrievač tohto typu?” Jeden panel má výkon iba 375 wattov. Po inštalácii pod oknom alebo v blízkosti dverí ste prerušili prenikanie prúdu studeného vzduchu do miestnosti, čo umožňuje ušetriť až 54% úspor energie pri vykurovaní miestnosti.

Pri inštalácii do keramických elektrických vykurovacích panelov nie je potrebné inštalovať vykurovacie systémy, zariadenia kotolní. Zariadenia sú mimoriadne jednoduché a ľahko ovládateľné, vyznačujú sa vysokou úrovňou bezpečnosti pri výbuchu, odolnosti proti vode, protipožiarnej bezpečnosti a pracujú v automatickom režime a udržujú pohodlnú teplotu v ktoromkoľvek bode miestnosti.

Ako vybrať najlepší energeticky úsporný ohrievač pre váš dom?

Predstavili sme najmodernejšie a najlepšie energeticky úsporné vykurovacie zariadenia. Zostávať urobiť svoj výber. Každý model má svoje výhody a nevýhody. Hlavnou nevýhodou všetkých kvalitných moderných spotrebičov je vysoká cena, ale veľmi rýchlo sa vyplatí vďaka hospodárnej spotrebe energie ohrievača. Peniaze investované do prístroja sa vrátia a ohrievač spoľahlivo funguje ešte dlhšie, ohrieva váš dom.

Pri výbere zvážte tieto faktory:

 • Funkčný účel vykurovanej miestnosti.
 • Ideálny pomer záberov miestnosti a spotreby energie ohrievačov rôznych modelov.
 • Jednoduchá údržba a inštalácia.
 • Pomocné, základné alebo alternatívne vykurovanie.
 • Rýchlosť zahrievania miestnosti a možnosť neustálej podpory požadovanej teploty.
 • Bezpečnosť prevádzky.

Rozhodnite sa, aký druh energeticky úsporného ohrievača je lepšie kúpiť za dom, malý vidiecky dom, garáž, skleník. Berte do úvahy všetky odporúčania a nebojte sa nakupovať moderné spotrebiče namiesto starých modelov ohrievačov, ktoré boli používané dlhú dobu.

Prehliadka videa energeticky úsporného ohrievača HeatPlit