Miesto odpočinku a samotyAltánok je užitočná, nevyhnutná, upokojujúca a príjemná budova, ktorá nikdy nebude nadbytočná vo dvore. Ide o ideálne miesto, kde sa môžu zhromaždiť priatelia a príbuzní, a altánok je stredom záhrady, na ktoré budú ľudia vždy venovať pozornosť. Takáto útulná budova bude neoddeliteľnou súčasťou udalostí alebo prístrešia pred dažďom. Existuje toľko štýlov založených na rôznych materiáloch. Takže rekreačná oblasť spája záhradu s krásnymi kvetmi a zeleninovú záhradu a dom sa nachádza v blízkosti. Päť návrhov na vytvorenie útulného hniezdiska na otvorenom priestranstve bude ideálnou voľbou pre realizáciu takejto budovy.

Originálne varianty altánov pre letné pobyty

Uvažujme o najjednoduchších variantoch výstavby odpočívajúceho miesta v letnej rezidencii. pre stavebníctvo sa používajú predovšetkým materiály z dreva.

Altánok pre dacha zo stromu s ružovým záhonom

Altánok pre dacha zo stromu s ružovým záhonomToto miesto bude vynikajúcou voľbou pre rekreačnú oblasť v každej záhrade. Kombinácia ružových a fialových odtieňov, dekorácia nočných svetiel – to všetko pomôže oživiť drevenú konštrukciu. Vložením do stoličiek a malým stolom vytvoríte pohodu. Najlepšie umiestnenie takého altánu je v blízkosti stromov alebo bližšie k záhrade, kde rastú kvety.

Útulný altánok v strede záhrady s plotom

Útulný altánok v strede záhrady s plotomTáto štruktúra bude vyzerať skvele, ak ju umiestnite vedľa vysokých kvitnúcich kríkov. Umiestnením veľkého živého plotu vedľa neho môžete odísť do dôchodku, aby nikto nevidí, čo sa deje v altánku. Ako plot, niektorí používajú kované sponky, takže miesto vyzerá najúspešnejšie, najmä v blízkosti jasných farieb.Arbor pri ružovej záhrade

Altán pre dacha so závesmi

Altán pre dacha so závesmiAk sa rozhodnete inštalovať štruktúru v blízkosti malého záhradného jazierka, potom môžu vzniknúť malé problémy. Faktom je, že pri vode sa zhromažďuje veľké množstvo hmyzu, najmä večer. Preto najlepším riešením tohto problému je nainštalovať altánok s závesmi alebo obrazovkami na záhrade. Takéto ochranné “záclony” pomôžu zbaviť sa zvyšku komárov, múch a iného nepríjemného lietajúceho hmyzu.

Krytá posedenie

Krytá posedenieSkvelé a útulné miesto, ktoré zaujme každého letného obyvateľstva. Originálnosť štruktúry spočíva v tom, že má tvar polyhedronu. Strecha spočíva na ôsmich alebo viacerých stĺpoch. V altáne nie sú ploty. To je len červené víno alebo brečtan, ktoré môžu byť umiestnené na vrchole altánok za dávať sa stane skvelým doplnkom k dizajnu. Toto je najzachovalejší druh, ktorý si ľudia dlho pamätajú. Ak idete pár metrov, potom budova vyzerá ako veľmi veľký červený pavúk. Ale nie je to strašné, ak sa chcete pozrieť na tento komfort, pretože v okolí je nádherný ruženec.

Elegantné altánok pre skutočnú dovolenku

Elegantné altánok pre skutočnú dovolenkuV blízkosti mosta, na druhej strane pobrežia, v blízkosti vody, medzi závesné rastliny, môžete nainštalovať altánok deluxe. Taký elegantný nápad je dobrým príkladom, ktorý zapadá do krajiny a jemného dizajnu. Vrcholom budovy je, že sa nachádza most, ktorý spája záhradu s východom na útulné miesto. Vzhľad priťahuje na druhej strane elegantný ľahký dizajn. Vo večerných hodinách svietia na mostíku a okolo altánia svietidlá. Do altánku sa dostanete len cez most. Tým, že položíte niekoľko záhradných postáv pozdĺž cesty, môžete vytvoriť rozprávku.

Arbor – najlepšie miesto pre náladu, oddych a pokoj

Miesto rodinného odpočinkuTakýto obrovský priestor na otvorenom priestranstve vytvorí pekné a čarovné miesto na záhrade, neďaleko záhrady. Najdôležitejšou vecou je rozhodnúť sa, kam inštalovať altánok, pretože jeho umiestnenie bude závisieť od typu a dizajnu celej chatovej oblasti všeobecne.

Použite tieto materiály na vybudovanie rekreačnej oblasti, aby nevyzerala hrubá, ale naopak, mäkká a harmonická. V tomto prípade mnohí radšej kupujú skutočné drevo, žiadne kované konštrukcie, len prírodný materiál.

Po usporiadaní altánu pre dacha bude potrebné vyskúšať pôdu. Mal by byť vhodné na umiestnenie budov na ňom. Niektoré pozemky nie sú vhodné na to, aby na ne položili niečo vrátane relaxačných zón. Kvalita pôdy bude závisieť od veľkosti konštrukcie, druhu základov, ktoré sa majú položiť, a od výberu stavebného materiálu.

Forma miestnosti môže byť absolútne ľubovoľná: trojuholníkový, štvorcový, obdĺžnikový alebo šesťhranný. Treba však pripomenúť, že čím viac rohov, tým širšie je altánok sám. Tu je už potrebné vypočítať veľkosť, na základe počtu ľudí, ktorí budú mať odpočinok vo vašej dacha.

Otázka nábytku vo vnútri altánku

Prútený nábytok v altánkuMnoho ľudí dáva prednosť nábytkom len v lete, nie je to každý, kto chce kupovať stoličky a stôl oddelene na trvalom základe. Zvyčajne podobná zóna bez jediného kresla vyzerá bez života. Preto je najlepšie nakupovať špeciálny prútený nábytok, ktorý bude vyzerať harmonicky. Teraz bude záhrada vyzerajú oveľa farebnejšie, a altánok, ako ideálny doplnok, sa stane zvýraznením.

Vlastná výstavba altánu na súkromnom pozemku

Výstavba altánu s vlastnými rukami na chateSprávny postup činností je zárukou, že výstavba malého “raja” bude slúžiť dlhú dobu. Tu je najjednoduchší algoritmus, ako inštalovať krytú rekreačnú oblasť:

 1. Zamyslite sa nad plánom “projektu”. Najprv sa snažte nakresliť papier alebo staviť na počítači, na internete nájdete hotový dizajn.
 2. Vypočítajte všetky potrebné materiály. Okamžite zakúpte všetko, čo potrebujete na inštaláciu. Môžete si kúpiť všetko buď cez internet, čakať na objednávku v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov, alebo si môžete kúpiť materiály sami v špecializovanom obchode.
 3. Označte územie, na ktorom sa nachádza altánok.
 4. Určite miesto pre nadáciu.
 5. Postupný vývoj štruktúry rámca podľa zvoleného “projektu”.
 6. Montáž podlahy, nadmorská výška.
 7. Montáž strechy a plotu.
 8. V prípade potreby použite zábradlie, schody, veranda atď.
 9. Pokiaľ je to potrebné, elektrický kábel sa vloží do hriadeľa.
 10. Výber nábytku a jeho nákup.
 11. Vyhotovenie konštrukcie rekreačnej oblasti. Výsadba rastlín, Montáž príslušenstva.

Nábytok z prírodného stromuAltánok je úžasné miesto, ktoré mnohí nazývajú skutočný raj, kde si môžete odpočinúť, sedieť, pozerať sa na západy slnka, stráviť úsvite alebo len rozprávať o niečom zaujímavom. V každom elitnom krásnom dome bude podobná štruktúra na dvore, ktorá nikdy nebude zbytočná. Rekreačná oblasť je priamo uprostred zelene a skutočného čistého vzduchu – je jedinečná a zdravá. Nie je ťažké vytvoriť miesto, kde sa ľudia neskôr stanú. Je oveľa ťažšie si vybrať štýl, dizajn, farbu a tvar. V každom prípade, bez ohľadu na to, aký altánok pre dacha, bude stále vyzerať harmonicky v každej záhrade a zeleninovej záhrade.

Jednoduchý plávajúci altán – video