ohnisko na svoje letné chateMisky na oheň rýchlo získavajú popularitu. Oni predlžujú čas, ktorý môžeme stráviť na čerstvom vzduchu, poskytujúci pohodu a teplo v chladných večerných hodinách. Ľudia boli vždy priťahovaní bezpečnosťou, teplom, atmosférou a širokými kulinárskymi možnosťami, ktoré ponúka táborák. Použitie misiek na táborák v záhradách je moderná a pohodlnejšia alternatíva k bežným ohňom.

Ako používať misky na táboráky

ohňom v rekreačnej oblastiDnes ľudia používajú záhradné ohničky na stretnutia so svojimi rodinami a priateľmi, na varenie na grile a na vytvorenie nezvyčajného objektu na zdôraznenie originality dizajnu krajiny.

mobilné táborákNiekedy je miska umiestnená pre jednoduché pohyby medzi hlavnými zónami záhrady. Napríklad hostia budú mať radosť z prechodu z jedálne alebo bazéna na táborák a späť.

Tipy pre vytvorenie

misku na oheň a relaxačnú plochuAk sa rozhodnete vybudovať ohňu na záhrade, dôkladne premýšľajte o veľkosti a umiestnení ohnivého krbu. Napriek tomu, že si môžete robiť dizajn dosť objemový stredný priemer misy používané v záhrade, je asi 1 m. Tieto rozmery zahŕňajú lemovanie a vonkajšie misy pre ohňa a spaľovací oblasti. Najpohodlnejšia vzdialenosť od ohňa k nohám, ležiaca na okraji vonkajšej steny, je 25-30 cm.

vysoká ohňaAk je misa usporiadaná tak, že je na rovine so zemou, ľudia ju budú musieť krčiť, aby pocítili teplo. Preto, ak chcete, aby vonkajšia stena ohňa slúžila súčasne ako sedadlo, urobte to asi 50 cm vysoký.

Nevytvárajte pohár príliš vysoko, pretože ľudia sa nebudú cítiť pohodlne opierajúci sa o prameň a ohnisko nemôže vyzařovať dostatok tepla na ohrev zvyšnej zóny.

Miesto a počasie

táborák miska väčšie ako mĎalšie odporúčania na výstavbu misy na krb sa týkajú rozloženia voľného priestoru okolo neho, ako aj charakteristiky počasia:

  • rozmery oblasti okolo misy;
  • ružový vietor;
  • požiarnej bezpečnosti.

Ako veľká by mala byť oblasť, ktorú ste pridelili sedadlám? Niektorí majitelia požiarnikov sa domnievajú, že vzdialenosť 2 metrov je dostatočná na to, aby umožnila ľuďom odísť, ak sa stanú horúcimi. V prípade, že priemer konštrukcie je väčší ako 1 m, odporúčame nechať okolo 5 m voľného priestoru.

dekoratívna kalichová misa pri rybníkuSkontrolujte si vetrovú ružu pre vašu oblasť. Neinštalujte Kostrová misu, kde vietor neustále fúka: po prvé, že bude ťažké zapáliť oheň, a za druhé, hostia budú mať vždy vyhnúť lietajúce tvárou v tvár dymu.

Ak plánujete stacionárne lavice alebo stoličky, nedávajte ich príliš ďaleko od ohňa. Usporiadajte ich tak, aby ste sa cítili pohodlne a teplo.

kalich misa v kombinácii so stolomUpozorňujeme, že v niektorých regiónoch je zakázané budovať otvorený požiar, aby sa zabránilo požiaru alebo znečisteniu ovzdušia. Pravdepodobne budete potrebovať povolenie od hasičov, pretože sa chce uistiť, že nevezmete ohňu na drevenej verande alebo príliš blízko horľavých previsnutých konárov alebo lístia.táborák pri bazéne

Nápady na misy na táboráky

Existuje veľa druhov požiarnych pohárov pre záhradu. Najjednoduchšou a najdôležitejšou možnosťou je nakúpiť hotový dizajn v miestnom obchode. Zvyčajne je vyrobený z ľahkého kovu a je vybavený mriežkou s krytom z iskier. Návrh je mobilný a dá sa ľahko pohybovať po záhrade.

metal ohniskoAk sa rozhodnete urobiť šálku sami, nič nemôže obmedziť let fantázie. Môžete použiť tehly, betón, kameň, kov, alebo kombináciu všetkých týchto materiálov.

kamenná misaMiska hladkého betónu vo forme pologule je tiež obľúbenou možnosťou. Vyzerajú moderne a drahé.betónová kalichová misa

Môžete tiež vytvoriť stôl s ohnivým pohárom v strede. Tento dizajn má oblasť táborového ohňa a široký okraj, okolo ktorého sú umiestnené dosky a príbory. Stôl môže byť štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly a dokonca aj v tvare písmena L. Nepotrebujete drevené kachle. Existujú všetky druhy plynu a propánu, ktoré slúžia ako vynikajúca alternatíva a ľahko sa používajú.stôl s ohňom

Mnohí odborníci v oblasti krajinného dizajnu sa špecializujú na výstavbu záhradných misiek na ohňostroje. Poznajú všetky stavebné predpisy a ako urobiť stavbu bezpečnú pre vás.

jednoduchá nízka misa na táborákyAk sa rozhodnete postaviť ohňový pohár sami, musíte byť veľmi opatrní, aby sa plameň a iskry nedostali do okolitých objektov. Na spodnú a bočnú stenu misy použite žiaruvzdorný tehlový a protipožiarny tesniaci krúžok. Postupujte podľa výkresov a pokynov vypracovaných odborníkmi, potom sa vaša tvorba stane zdrojom tepla a pohody, kde sa chcete vrátiť znova a znova.

Návrh požiarnych táborov – video