kľúčikPo aplikácii biologických a chemických hnojív na pôdu sa môže rastlina dostať do stresovej situácie, ktorá môže ovplyvniť jej vývoj. Rastlina potrebuje ochranu, ktorú poskytuje hnojivo zirkón.

Zirkón je použitý ako regulátor tvorbu koreňov, rast, kvitnutie a plodenie, a tiež, že má vlastnosti vyvolávajúce rezistenciu k chorobám izbových rastlín a záhradných plodín. Zloženie zirkónu umožňuje vyrovnať všetky stresujúce situácie, ktoré sa objavujú v závode.

Základom hnojiva a jeho hlavnou zložkou je rastlinný extrakt – fialová echinacea.

Tieto látky nemajú nepriaznivý vplyv na životné prostredie, zvieratá a ľudí. Zirkón je kompatibilný s takmer všetkých biologických insekticídov a MMA (látky, ktoré chránia rastliny pred nárazmi hmyzu) a fungicídy (látky, ktoré bránia hubových chorôb rastlín). To je hlavnou výhodou oproti iným obdobným hnojivo.

žatvyZirkón sa účinne používa pred výsadbou semien v pôde, v dôsledku čoho sa drobenie výhonkov zo semien uskutočňuje o týždeň skôr. Použitie tohto typu hnojiva zvyšuje odolnosť voči teplotným zmenám domáce a vonkajšie prostredie, a na zmeny v chemickom zložení pôdy.

Pokyny na použitie zirkónu. Tvorba riešenia

Príprava zirkónového hnojiva by sa mala vykonať bezprostredne pred výsadbou. Je povolené uložiť hotovú látku na 3 dni na miesto, ktoré nie je prístupné slnečnému žiareniu. V tomto prípade musí byť voda v roztoku okyslená kyselinou citrónovou (1 g citrónovej šťavy na 5 litrov vody). Najviac ako deň môžete riešenie uložiť vonku.

zirkónové hnojivoV prípade stratifikácie zirkónu v ampulke sa má mierne pretrepať, aby sa liek úplne rozpustil na homogénnu kvapalinu. Zároveň by táto teplota nemala byť nižšia ako teplota v miestnosti a mala by byť 18-23S.

Podľa pokynov pre aplikáciu hnojiva zirkónu, hlavné riešenie pre zalievanie záhradné plodiny:

 • Na kŕmenie uhoriek sa používa 5 kvapiek zirkónu / 1 liter. Roztok sa má infúzi asi 8 hodín.
 • Na namočenie semien zeleniny sa použilo 10 kvapiek zirkónu / 1l. voda. Roztok sa má infúziť asi 6 hodín.
 • Na nasiaknutie kvetinových semien sa používa asi 40 kvapiek (asi jedna ampulka) zirkónu / 1 liter vody. Roztok sa má infúziť počas 6 až 8 hodín.
 • Na oplodnenie zemiakov sa pripraví roztok 20 kvapiek zirkónu / 1 liter. voda. Roztok 100 kg sa vypočíta. hľuzy.
 • Gladiolus hľuzy je potrebné čerpať roztokom 20 kvapiek zirkónu / 1 liter. voda. Výsledné riešenie trvá asi deň.
 • Žiarovky rôznych farieb sa oplodňujú silnejším roztokom – 1 ampulka zirkónu / 1 l. voda. Roztok trváte pri izbovej teplote asi 18 hodín.
 • Pre odrezky všetkých druhov ovocných stromov je potrebné pripraviť roztok 1 ampulky zirkónu / 1 liter pre hnojivo. voda. Potom je potrebné použiť až 12 hodín. Aplikujte na pôdu okolo odrezkov stromu.
 • Pre rôzne iné typy sodno-záhradných plodín a rastlín podiel univerzálne použitie – zirkón 20 kvapiek zriedenej v litri vody a trvať 20 hodín Potom sa roztok môže byť použitý ako hnojivo ..

Related  V lete vyrábame jablká

postrek Existuje iný spôsob ako nanášať zirkónové hnojivo – postrek počas vegetačného obdobia. Prebieha výhradne ráno, skôr než sa objaví slnko na oblohe. Ráno by malo byť bezvetrie, pretože vietor môže odfúknuť hnojivo a jeho využitie nebude účinné. Také ošetrenie rastlín sa uskutočňuje jedenkrát počas 7 dní.

Postrek niektorých záhradných plodín sa uskutočňuje pomocou nasledujúcich roztokov v pomere kvapky zikrónu / množstva vody:

 • Koreňové plodiny – 8k / 10l. Vykonáva sa po objavení prvých rastlín zo zeme.
 • Zemiaková kultúra – 13k / 10l. Vykonáva sa na začiatku vývinu a keď sa objavia prvé stretnutia.
 • Uhorky – 4k. / 1l. Vykonáva sa raz iba na začiatku vývinu (keď sú aspoň 3 plné letáky).
 • Kapusta (biela a farebná) – 14k. / 10l. Udržuje sa so začiatkom tvorby hlavy.
 • Paradajky – .. 4k / 1L hnojivo na výsadbu sadeníc zavádza do pôdy na jedno použitie, a sa opakuje, keď prvý, druhý a tretí kefu.
 • Paprika, baklažán – 4 k. / 1 ​​liter. Postrek sa uskutočňuje po výsadbe sadeníc a počas výskytu prvých púčikov.

Po jednoduchých inštrukciách a odporúčaniach si každý letný rezidenci môže variť, rovnako ako zirkón zavlažovať svoje záhradné a záhradné plodiny.

Počas používania lieku používajte ochranné prostriedky a štandardné bezpečnostné opatrenia. Všetky práce by mali byť vykonávané v maske na rukách musí mať rukavice na nohy – topánky na hlave – klobúk, na tele – kabáty, ochrana očí je nutné nosiť ochranné okuliare.

Aplikácia zirkónu pre vnútorné rastliny

riedenie roztokuVeľmi často zirkón ako hnojivo sa používa pre rastliny vo vnútri ako rastový stimulant. Prvýkrát sa používa na prípravu roztoku na namáčanie semien alebo na napájanie žiaroviek, výhonkov, odrezkov počas transplantácie.

Roztok na namáčanie semien sa pripravuje v pomere 1k zirkónu / 300 ml. voda. Roztok sa infúzi 16 hodín.

Pozor prosím. Ak chcete namočiť semená zeleniny, je potrebná nižšia koncentrácia zirkónu, a nie rastúce kvety. Je nevyhnutné prísne dodržiavať odporúčania s pokynmi na balení.

rastlinyNa urýchlenie rastu odrezkov je potrebná jedna ampulka zirkónu na liter vody. Musíte trvať až 14 hodín. Táto látka sa tiež účinne používa na zvýšenie pupenkov bublinkových izbových rastlín (1 ampulka / 1 liter vody), ale len musí upraviť roztok na 24 hodín.

Related  Fotografie a opis spoločných a jedinečných odrôd vodných melónov

Ak sa zirkón používa na zavlažovanie interiérových rastlín, musíte si uvedomiť veľmi jednoduchý pomer, ktorý nepoškodí: 1 ampulku / 10 l. vody alebo 4 k / 1 liter. voda. Jedná sa o univerzálne zavlažovacie riešenie pre kvetináče.

Zirkón je ekologické hnojivo v porovnaní s inými druhmi. Použitie zirkónu je to, že je použitý na kŕmenie a stimulovať rast záhradu a izbové rastliny, a tiež pomáha eliminovať stres a rastliny prispôsobiť novým podmienkam.

Video o zirkónových hnojivách