Igor Lyadov s baklažánomČím dlhšie sa pozemok používa na pestovanie plodín, tým menej sa stáva plodná. Plodiny padajú, bez ohľadu na to, koľko úsilia sa investovali, ale to, čo možno pestovať, nie je spokojné ani s kvalitou ani kvantitou.

S rovnakým problémom a žije na Ďalekom východe krajiny Igor Liadov, rovnako ako mnoho záhradkárov vodivých niekoľko víkendov u jeho dači. Zmieriť s poklesom výnosu používaného v tvár v leteckej továrni, ktorý pracuje s najmodernejšími technológiami Liadov nie, a rozhodol sa vynaložiť všetko úsilie na obnovu úrodnosti pôdy a dosiahnutie vysokej produktivity pri čo najnižších nákladoch na pracovnú silu. To je pochopiteľné – pretože venovať sa vašim obľúbeným posteliam, letohráčom by mohlo byť len o víkendoch.

Technológia Igora Liadova

Výsledky pozorovaní, štúdium skúseností zahraničných kolegov a vlastná praktická práca na dvadsať štvorcových metroch boli rekordnou úrodou a vytvorením skutočne šikovnej záhrady. Technológia sa ukázala ako veľmi jednoduchá a na prvý pohľad podobná metóde amerického Jacoba Mittlayera, ktorý bol navrhnutý na konci 20. storočia.

Avšak na rozdiel od zámorských agronóm, ponúka na hnojenie rastlín používať iba minerálne prísady, Igor Liadov zvolila organické látky a dokonca vyvinuli zmesi jedinečný autorův rastlinných a tradičných hnojív: Rozmetadlá a vtáčí trus.

záhrada Igora Liadova

Generálom pre dva prúdy je konštrukcia vysokých postelí, krabičiek, naplnených vrátane, a zvyškov rastlín, ktoré prežili svoj čas. Preto na mieste nie sú žiadne hnusné kompostové hromady, každý sa ukrýva v úzkych lôžkach a okamžite začne profitovať.

Vlastnosti úzkych lôžok:

 • Šírka lôžok je 60 – 100 cm, čo už odporúča americký kolega Liadov.
 • Priechody na rovnakej šírke sú porovnateľné s hrebeňmi, sú 60 – 80 cm a môžu byť pokryté strešným materiálom, dlaždicami, obyčajným pieskom a pilinami. Ak je tráva osiata v uličkách medzi hrebeňmi, potom je pravidelne odsekávaná.
 • Poloha postelí je prísne od severu k juhu.
 • Ale steny škatúľ v záhrade Liadov môžu byť vyrobené z akéhokoľvek dostupného materiálu: dosky, guľatiny, bridlice, tehly alebo bloky, v závislosti od prác a možností kamionára.

Výhody inteligentnej záhrady Igor Liadov

Hlavnou výhodou tejto metódy je, že v porovnaní s tradičnou technológiou vzrastie takmer dvojnásobok výnosov na lokalite, keď sa plodiny pestujú na širokých poschodiach na úrovni pôdy.

I. Lyadov so zberom

Existujú však aj ďalšie pozitívne body, ktoré upozorňujú Lyadov na rastúci záujem letných obyvateľov:

 • Krabice sú odolné a ich údržba netrvá veľa času.
 • Úžasná záhrada Igor Liadov je vhodná k vode a vedie uvoľnenie.
 • Vlhkosť vnútri škatule nezostáva stagnovať, ale nie je zbytočná na zvlhčenie nepotrebných oblastí.
 • Nevyžadujú pracovné laboratórne plemená, najmä pri mulčovaní pôdy pod rastlinami.
 • Výsadby sú dobre osvetlené a aktívne vetrané.
 • Z lôžka nie je vylúhovanie živín.
 • Šetrí čas a úsilie pri kopaní webu.
 • Voľné hrebene by mali byť v hĺbke len sedem alebo desať centimetrov.
 • Plodina nie je ovplyvnená škodcami a chorobami rastlín.
 • Každý rok môžete ľahko meniť miesta výsadby a plánovať požadované okolie rastlín.
 • Chytré záhrady Igor Liadov kvôli výške lôžok dáva majiteľovi dacha skutočnú príležitosť na vysadenie sadeníc oveľa skôr.
 • Ak zakryjete škatuľu filmom alebo umiestnite plastové oblúky, záhrada bez ďalšieho úsilia umožní pestovať zeleninu v domácom, ale veľmi efektívnom skleníku.

Sadenice podľa metódy Liadov pracuje niekoľko rokov, a s pravidelným doplňovaním zvyškov rastlín a riadne vykonať hnojenie jeho životnosti je ťažké určiť.

Keď sa úroda zozbiera, autor myšlienky odporúča zasiať rýchlo rastúce sideráty, ktoré ďalej obohacujú pôdu v krabici. Pri výsadbe však už nie je potrebné používať humus alebo hnojivo, v skutočnosti samotné lôžko je druh skladovania kompostu.

Related  Na našom webe rastú chlebové bôby

Ako je zrejmé, výhody záhrady Igor Liadov sú početné, ale existuje len jeden nedostatok. To je cena za prácu, peniaze a čas v prvom roku pri prechode na nezvyčajnú technológiu.

Vytvorenie posteľnej schránky

Postele v inteligentnej záhrade Igor Liadov sú postavené na jeseň a presne sa rozkladajú zo severu na juh a pre ich výrobu môžete použiť akékoľvek dostupné materiály z bridlice a dosiek na tehly alebo stavebné kamene.

Počas majstrovskej triedy, ktorú sám usporiadal Igor Lyadov, použil staré guľatiny, z ktorých bol dom postavený, a ozdobné dosky. Avšak pred zostavením schránky je dôležité vybrať vhodnú platformu a zarovnať ju.

postele z Liadova

Potom budú steny budúceho lôžka pevne, možno trochu hlbšie, zasadené do pôdy a dodržiavať pravidlo, že šírka krabice by nemala presiahnuť 120 cm. Dĺžka môže byť ľubovoľná.

Steny medzi sebou musia byť zrazené alebo skrútené, takže štruktúra má pevnosť, a dno výslednej škatule je položené lepenka, čo bude prekážkou všadeprítomných, trvalých burín.

lôžko

Potom, čo lepenka prichádza na začiatku tenkej vrstvy piesku.

hotové posteľ

A potom je krabica obložená vrstvou hrubých rastlinných pozostatkov. Nezabudnite na ochranu konštrukcie pred vlhkosťou a škodcami. Preto autor technológie odporúča ošetrovať drevenú škatuľu so stojanom, ale bezpečnú farbu na báze vody na vonkajšiu prácu.

lôžko

Keď je obraz dokončený, môžete úplne zaplniť koryto šťavnaté a jemné odpadu, vrcholky a listy zeleniny zozbieraných, pokosenej trávnik s trávou alebo slamy, odstránenie trvácich burín s koreňmi, ktoré by mohli dať výhonky. Laid hornej hnojovice a humus, kompost a zalievajú sa živín zmes bola pripravená podľa metódy autorovej Igor Lyadov infúzie. Horná vrstva s hrúbkou asi 10 cm je v krabici obvyklá pôda.

Treba poznamenať, že v severných regiónoch by mala byť krabica vyššia a v južných oblastiach, aby sa predišlo rýchlej strate vlhkosti, by mala byť nižšia.

bohatá úrodaJe dobré sa tieto lôžka zbaviť na miestach, kde je časté jarné zaplavenie pozemkov.

Related  Zalievanie a vrchný obliekanie mrkvy

Kvôli veľkej vrstve organických zvyškov okolo 30 cm v záhrade Liadov je konštantný proces opätovného viazania, čo znamená, že teplota v hĺbke krabice je zvýšená, ale nie kritická. Rastliny rýchlo uvoľnia priateľské výhonky a začnú prinášať ovocie.

Usporiadanie skleníku na záhrade podľa metódy Igora Liadova

 1. Na dlhých stranách postele proti sebe navzájom, vo vzdialenosti nie viac ako jeden meter, sú nainštalované kolíky.
 2. Na týchto kolíkoch umiestnite na konce plastových rúr tak, aby cez lôžka dostali oblúky.
 3. Štruktúra je pokrytá fóliou alebo iným materiálom, ktorý dostáva teplé kryté lôžko na skoré pestovanie širokej škály zeleninových plodín a bobúľ.

skleníkSystém úzkych lôžok používaný v zeleninovej záhrade Igor Liadov umožňuje predĺžiť rastlinnú vegetačnú dobu a získať stabilne vysoké výnosy, nevenuje pozornosť počasia a charakteristikám záhradného pozemku.

Je dôležité, aby sa na zabezpečenie vetrania a správneho priestoru vysádzali rastliny na takýchto lôžkach tak rozloženým spôsobom. Veľké plodiny, napríklad kapusta alebo baklažán, sú vysadené v dvoch radoch a menšie, ako je reďkovka alebo cibuľa, v štyroch.

Dodatočné obloženie kuchynskej záhrady

Autor techniky sa domnieva, že je možné obnoviť plodnosť zmesi v krabici nie pomocou chemických prísad, ale pomocou špeciálne pripravených infúzií, ktoré obsahujú kvasinky a mliečne baktérie. Kvety môžu slúžiť ako kvas pre zmes.

Pri troch litroch studne vyberte päť lyžičiek cukru a balíček suchých pekárskych kvasníc. Kvapalina po dvoch alebo troch dňoch fermentácie sa môže pridať k celému kontajneru, je lepšie ho uchovávať v chlade, aby huby neumierali.

Recepty na kŕmenie od Igora Liadova

Všetky recepty sú navrhnuté pre kapacitu 200 litrov. Kompozície trvajú najmenej jeden týždeň, a ak sa používajú, rozvedú sa, aspoň dvakrát, v prípade rastlinného zloženia a ešte viac pri použití hnoja alebo hnoja.

 1. Pre prvú zmes budete potrebovať:
  • lopata preosievaného popola;
  • polovica vedra s hnojom alebo trusom vtákov;
  • vedra z prehnanej slamy alebo padlých listov;
  • lopatka sôch, humusu alebo kompostu pereprevshego;
  • lopata čistého piesku;
  • jeden liter fermentovaného mliečneho výrobku alebo srvátky;
  • tri litre chvály.
 2. Pri druhej infúzii dve tretiny naplnia nádobu burinou alebo kosením trávy, pridajte dve lopatky preosievaného popola. Teraz môžete zmes naliat ‘vodou a uzatvoriť sud s filmom. Po dvoch týždňoch je produkt pripravený, ale pred použitím je chovaný 1 až 10.
 3. Tretia zmes obsahuje jednu tretinu suda hnoja alebo hnoja, ktorý sa nalieva čistou vodou a trvá až dva týždne. Infúzia hnoja sa zriedi 1 až 10 a zmesou s kvapkou v pomere 1 až 20.

Related  Holandská technológia pre jahody

Zemiaky a kapusta z Liadova

Korene rastlín v nádhernej záhrade Igor Liadov sú vždy vybavené všetkým potrebným pre rast a plodnosť a oxid uhličitý produkovaný baktériami nie je premárnený, ale okamžite prichádza k koreňom. Jeho úlohu zohráva teplo uvoľnené, čo dáva príležitosť získať zaručené skoré úrody.

Mrkva a jahody

Ekologické poľnohospodárstvo, pre ktoré hovory Liadov, vám umožní zabudnúť na chemických prísad, vykonávať jemné orbu a majú vždy užitočnú kvalitu plodov svojej práce, a nie myslieť si, že potom, čo rastie na pôde stráca svoju úrodnosť a čoskoro sa stal skúpe.

Video: Igor Lyadov rozpráva o svojej záhrade (pozri 40 sekúnd).