begónie záhradnéNa rozdiel od izieb begónie, jeho záhradná odroda je vynikajúca pre poveternostné podmienky a rastie dobre v záhradách a kvetinových záhradách.

Maľba tohto populárneho závodu môže byť veľmi rôznorodá – od bielej až po fialovú, gurmán a všetky odrody begónie záhrade možno vidieť na fotografiách v katalógoch záhradkárov a škôlkach. Záhradníctvo begónie je kompaktný kríky, ktorých výška nepresahuje 25 cm. Pokiaľ máte záľubu tejto rastliny, a chcete pestovať sami, musíte vedieť, ako vykonávať výsadbu a starostlivosť o Begonia záhrada. Táto rastlina je náladový a toleruje chyby.

Výsadba záhradných begónií

Begónia akejkoľvek odrody je svetlo milujúca rastlina, avšak pri výsadbe druhov záhrad by sa mali vyberať tieňované oblasti. Priame slnečné žiarenie nepriaznivo ovplyvňuje vývoj rastlín a kvitne horšie.

Po určení miesta pre kvitnúce rastliny, čakajte na jún, pretože to je mesiac výsadby záhradné begónie. Počasie sa stáva teplo a konštantné a pre tepelne milujúci rastlinu je mimoriadne dôležité, pretože dokonca aj menšie mrazy alebo nízke teploty môžu zničiť záhradnú begóniu.

Vysádzanie na otvorenom pozemku môže sadenice begónia, kúpil vopred v špecializovanom obchode, alebo nezávisle pestované zo semien doma.

Seedling Seeds

Potrebujeme:

  • zem;
  • Semená záhradných begónií;
  • Hrniec alebo krabica pre sadenice.

semenoSemená vysokokvalitných záhradných begónií sa zasielajú vo februári v semenákoch plných pôdy. Vyrába sa samostatne, miešaním rašeliny, piesku a listov v pomere 1: 1: 2. Sezóny begónie sú veľmi malé, takže nie sú postriekané, ale len mierne sa valcujú do mokrej pôdy.

Krabice so semenami sú pokryté sklom a umiestnené na teplom mieste. Voda by mala byť aplikovaná, keď pôda vyschne, úhľadne, inak malé semená môžu byť umyté vodou. Za týždeň sa stanú výhonky begónie a vo veku 2-3 týždňov je potrebné ich ponoriť do samostatného hrnca. Výsadba sadeníc zo záhradných begónií sa uskutočňuje vo vzdialenosti 2 cm od seba. O mesiac neskôr sú segónky begónie vhodné na pestovanie v samostatných diapozitívach.

V prvom roku kvitnú begónie. Avšak, aby sa začiatok kvitnutia, musíte použiť zakúpené sadenice s púčiky, ktoré sa objavili.

Related  Skoré odrody zemiakov – všeobecné informácie

Starostlivosť o záhradné begónie

Pri sadení v otvorenej záhradnej begónie primeru špicatý do rašeliny otvoru a kompost alebo ich nahradiť akékoľvek minerálne hnojivo s draslíka a fosforu. Po výsadbe musí byť pôda nutne rozliať vodou, čo urýchli zakorenenie sadeníc.

Starostlivosť o záhradné begónie zahŕňa pravidelné uvoľňovanie pôdy v blízkosti plantáží, ktoré poskytnú koreňovému systému kyslík. Rastlina dobre rastie len vo vlhkej pôde, takže výsadba vody raz za tri dni, čo závisí od poveternostných podmienok. So zriadením suchého a horúceho počasia by sa posypanie begónskej záhrady často muselo po zavlažovaní nevyhnutne uvoľniť. Nedovoľte, aby voda stagnovala, pretože to spôsobuje hnilobu koreňov rastliny. Na účely prevencie, pri výsadbe na dne otvoru, položte akýkoľvek drenážny materiál – expandovaná hlina, veľký riečny piesok, štrk atď.

Listy begónie nepotrebujú ďalšie postrekovanie, naopak, kvapky vody spôsobia im nenapraviteľné škody, pretože spôsobujú vzhľad hnedých škvŕn. Na jeseň, v predvečer zimovania, sa zavlažovanie zastaví.

Zimná starostlivosť

Hľuzová BegóniaNa začiatku októbra musia byť hľuzy záhradných begónií kopané na zimovanie. Po prvé, stonky rastlín sú rezané, pričom výšku pahýľa 3 cm. Dug hľuzy vysuší Begonia záhrady za dva týždne miestnosti. S hľuzami odstráňte zvyšky pôdy a stoniek, vložte ich do úložnej skrinky a zakryte pieskom.

 

Kontajner uchovávajte s hľuzami na chladnom mieste. Na uloženie malého množstva hľúz je vhodná chladnička.

Reprodukcia záhrady begónie

Na konci zimy môžete začať klíčivé begónske hľuzy. To je dobrý spôsob, ako zvýšiť množstvo sadivového materiálu pre kvetinovú záhradu. Nalejte vlhký piesok do malej škatule a nechajte begóniové hľuzy. Keď sa objavia prvé výhonky, hľuzy sa odrežú tak, aby na každej ich časti zostala aspoň jedna oblička. Rezy sú posypané drveným dreveným uhlím, sušené na pár hodín a potom sa vysadia v kvetináčoch výsadba semien begónie. Starostlivosť o také sadenice je podobná tej, ktorá sa pri pestovaní begónie zo semien.

Každý rok pestovatelia begónie v záhrade rastú. Živiny takéto rastliny sa hromadia veľa, takže každý rok a kvety sú stále väčšie.

Napriek skutočnosti, že záhradné begónie sú pestované v otvorenom teréne, možno ho použiť pre terénne úpravy terasy, vyzdobiť parapety a balkóny. Pestovanie tejto rastliny ako kultivácie vône vôbec neovplyvňuje nádheru jej kvitnutia.

Related  Malina: správne pristátie a starostlivosť o ňu

Video: ako rásť a starať sa o begóniu