Zber mrkvy v UraleKeďže mrkva v Urali sú dlho vysadené, zdá sa, že všetky rysy kultúry sú už známe. Čo si na to myslíte? Problémy, ktoré sa vyvíjajú až dodnes, preto potrebujú nejako riešiť. Mrkva mrkva, drôt, múčnatka … Na ochranu zeleniny pred chorobami a škodcami môžete získať kvalitné vitamínové výrobky na stole a pomocou niektorých agrotechnických techník. Tak, ako pestovať dobrú mrkvu v nepokojných klimatických podmienkach Uralov?

Voľba výberu

fialová mrkvaJe dobré, že mrkva nie sú rajčiaky, nebudú trpieť malými mrazmi. Preto sa pri výbere semien väčšinou nevyskytujú veľké problémy. Hoci existuje veľa odrôd. Stojí za pozornosť informácie uvedené na vreciach o dozrievaní a schopnostiach dlhodobého skladovania:

  • Ak chcete pestovať dobrú mrkvu pre zimné skladovanie, je lepšie vybrať ruské odrody, odvodené z našich klimatických podmienok.
  • Zelenina predčasne dozrieva, v ktorom chudobný lezhkost, pestuje na zviazaných produktoch a snaží sa jesť v lete alebo realizovať. V druhom prípade sú dovezené hybridy dobre hladké a hladké, ako pri výbere.
  • Existujú odrody mrkvy rôznych časov osiva, zvyšok je vašou voľbou. Môžete pestovať koreňové plodiny s kôrou fialovej farby, s chuťou orechov, bez jadra, okrúhle, odolné voči chorobám, praskaniu a ….

Kedy sa pestovať?

Mrkva v krajine UralovRegión Ural nie je malý, klimatické podmienky v rôznych častiach sú výrazne odlišné. Zvyčajne sa táto kultúra snaží zasadiť čo najskôr. Avšak vysadzovanie mrkvy v príliš skorom období výsevu môže viesť k neskoršiemu vzniku klíčenia a spomaleniu rastu. Je potrebné počkať na to, aby teplota zeme dosiahla teplotu aspoň 7 ° C. V južných Uraloch sú takéto podmienky už v apríli.

Výsledok nesprávnej prípravy lôžokV strednej Urali sa mrkva zvyčajne vysadzuje na začiatku mája, ak v tomto čase sneh padne. Ale neskoršie vysadenie (do konca mája) je pomerne úspešné, ak rastliny majú dostatok vlhkosti na rast a pôda pre mrkvu bude náležite pripravená. Takéto koreňové plodiny sú mimochodom lepšie zachované.

Príprava lôžok

Mali by byť pripravené na jeseň. K vrcholom koreňových plodín potom neohýbejte, musí sa s terénom zaobchádzať menej ako bajonetový bajonet. Nemôžete pridať čerstvé organické – zelenina získať škaredé tvar. Na všetkých druhoch pôdy, s výnimkou piesku, môžete pridať piesok, na mokrej pôde nalejte trochu zrelý kompost. Príprava záhrady je jednoduché aj pre začínajúceho záhradníka, ale ak niečo nie je jasné, nájdete video “Sadenie mrkvya uvidíte.

V strednej časti Uralu a severne od hrebeňa (približne 1 m široká, ľubovoľná dĺžka) je vysoká (až 35 cm), najmä v oblastiach s blízkym výskytom podzemných vôd, na juh – ako obvykle. Na zimu by hrebeň bol dobre pokrytý mulčovaním, potom na jar po jeho odstránení bude pôda uvoľnená a mäkká, rovnako ako mrkva miluje.

Ako pestovať?

  • Výsev mrkvyNormálne pristátie. Najjednoduchší, lacný a možno aj najefektívnejší spôsob je vysadenie semien, ktoré nie sú pripravené výrobcom, z najjednoduchšej papierovej tašky. Z nákladov – náklady na semená a 1 ampulka lieku Epin-Extra. Semená sú položené na handričke (bavlne), zabalené na všetkých stranách okraja a po dobu 2 minút ju ponoríme do pripraveného roztoku Epinu (3 kvapky na ½ šálky vody). Stláčame z prebytočného roztoku a po 3 – 4 hodinách ho posielame, aby sme si ľahli, umyli sme ju v čistej vode, položili sme na tanieriku a sušili ju. Vysádzanie mrkvy prechádza ako obvykle: do drážok cez hrebeň (kompaktný, krok asi 10 cm, hĺbka až 3 cm). Stane sa, že prvý nárast nastane počas jedného týždňa. Potom budú musieť pohrať s decimace a mrkvou mucha nie prenikol v záhrade, je žiaduce, aby zakryť horná časť netkanej textílie (najmä v čase kvitnutia čerešne – v tomto ročnom období je tu mrkva lietať).
  • Výsadba granulovaných semien. Oveľa ľahšie sa pestujú: granule majú veľkú veľkosť. Bohužiaľ, nie všetci výrobcovia vyrábajú výrobky vysokej kvality, a často sa stáva, že zrnité semená vôbec nezačnú. Nemôžu byť spracované s drogami, oni rastú dlhšie, vyžadujú, aby pôda bola vždy vlhká. A ak budete mať šťastie a získať dobré semená, ktoré sa rýchlo zdvihnú a budú dobre rásť, mrkva z nich rásť občas jednoducho gigantické, a preto menej chutné. Rovnaké závery možno vyvodiť z toho, že sa na páske vysádza mrkva.
  • Spájanie kĺbov. Môžu byť usporiadané s cibuľou alebo cesnakom. Získame dvojitý prínos: cibuľka chráni mrkvu pred mrkvou a naopak. Ale cibuľa a cesnak dlho pred čistením už nie sú napojené, potrebujú suchú pôdu a mrkva rastú v tejto dobe, potrebuje vlhkosť. Pokročilí záhradníci rozdeliť posteľ pozdĺž: na jednej strane (najlepšie mierne zvýšené) dal cibuľu, a na druhej – mrkva. A dokonca aj tieto postele sú ťažšie zahrnúť do striedania plodín – sú viac.

Iné spôsoby výsadby

Je možné porozumieť malými semenami a iným spôsobom: vložiť ich na pastu na toaletný papier, vytvoriť domáce granuly, miešať s pieskom, suchou kriedou, rozliať čaj … Experiment!

Dva spôsoby, ako vysadiť mrkvu v záhrade – video