Mrkva bez riedeniaJe ťažké si predstaviť zeleninovú záhradu bez mrkvy, pretože táto zelenina je užitočná a zahrnutá do receptov mnohých jedál. Ogorodniki si pamätajte, že rastúca mrkva je nepríjemná, pretože vyžaduje starostlivú starostlivosť, založenú na riedenie, zalievanie a pravidelné pliesňovanie. Avšak skúsení poľnohospodári vedia, ako pestovať túto zeleninu, aby sa mohla získať dobrá úroda bez veľkých ťažkostí.

Výsadba mrkvy bez riedenia je možná, hlavná vec je zvoliť pre seba vhodnú metódu výsevu semien. Zasiať mrkvu ryadochkami nie je žiaduce, pretože bude klíčiť príliš silno. Nemá zmysel nakupovať drahé semená a špeciálne granule, pretože to nezaručuje dobré výnosy.

Výsadba mrkvy bez riedenia so štipkou

Vintage z jednej posteleTáto metóda je jednoduchá a známa našim babičkám. K tomu sa uchýlilo, keď neexistovali žiadne moderné varianty výsadby mrkvy bez riedenia. Niekoľko semien zeleniny sa odoberie v šupke a osije sa ako reďkovka, pričom sa pozoruje medzera medzi každou dierou (asi 10 centimetrov).

Mozgová mrkva bude zväzky. Tento spôsob výsadby poskytuje viac záruk ako ostatné. Aj keď sú semená staré, existuje väčšia šanca, že aspoň jeden koreň bude rásť. Semená dobrej kvality dávajú viac ovocia, ale ani potom sa nemusíte naučiť, ako zasievať mrkvu, nie zúriť, videá hľadať a ďalšie informácie. Stačí stačiť, aby sa vyrastali väčšie mrkvy, keď vyrastali, a ponechali priestor pre zostávajúce koreňové plodiny. Roztrhanú zeleninu je možné zjediť alebo použiť na zelenú šalát. Zvyšné ovocie naďalej rastie a neporušuje sa navzájom. Vzhľadom na absenciu riedenia ich korene zostávajú nedotknuté a nepoškodené.

Tento spôsob výsevu vyžaduje veľa priestoru na posteli, pretože Bush sa ukáže ako pomerne veľký a šíriaci sa. Pre väčšiu kompaktnosť je možné ju zviazať.

Ako sadiť mrkvu na pásku

Vysádzanie semien na páskePrínosy civilizácie môžu výrazne uľahčiť život poľnohospodárov nákladných vozidiel. Vysádzanie mrkvy na páske je skvelý spôsob, ako pestovať túto zeleninu bez veľkých problémov. V predajniach sa predávajú špeciálne semenné pásky, na ktorých sú už lepené semená mrkvy. Technológia výsadby je veľmi jednoduchá: získaná páska sa pretiahne pozdĺž pripravenej brázdy a potom sa posype zemou. To je všetko, čo potrebujete vedieť, ako mrkvu zasadiť na pásku. Zostáva iba čakať na prvé výhonky a pravidelne ich odstrániť a napiť.

Môžete vytvoriť podobnú pásku sami. Aby ste to dosiahli, potrebujete papier, ktorý je uvoľnený v štruktúre. Najčastejšie sa volí toaletný papier, má už tvar pásky a môže byť použitý na drážky ľubovoľnej dĺžky. V otázke, ako sa na tobolke vysádza mrkva, nie sú žiadne osobitné ťažkosti. Potrebujeme vhodný druh semien, toaletný papier a pastu. Papier by mal byť rezaný pásikmi širokými o dva centimetre. Z pohára vody a čajovej lyžičky škrobu sa pripraví pasta. Ak je papier dvojvrstvový, môže byť stratifikovaný a semená môžu byť umiestnené dovnútra bez použitia pasty.

Príprava semien na výsadbuÚloha sadenia mrkvy na stuhe nie je obzvlášť ťažké, hoci namáhavé. Kvapky pasty by mali byť umiestnené na papier s intervalom 2,5 cm. Na hornú časť kvapky sa umiestni kvapka semien. Keď je výsevná páska pripravená, môžete ju poslať do záhrady. Skúsení letní obyvatelia vedia, ako na toaletný papier rastú mrkvu, aby priniesli veľkú úrodu. Za týmto účelom sa minerálne hnojivá pridávajú do vody, z ktorej sa vyrába pasta. Je pripravený vopred: v litre vody zriediť polievkovú lyžicu hnojiva, a potom si správne množstvo pripraviť pastu. Ak chcete ušetriť čas, toaletný papier sa nedá narezať na pásy, ale kvapky na oboch stranách.

Odrody osiva mrkvy majú veľký význam pre úspech tejto metódy výsadby. Je potrebné uprednostniť vysokokvalitné semená odrôd, ale je najlepšie vyčerpané. Posledná odroda je semeno, umiestnené v špeciálnom dražé živín. Môžu byť tiež použité na obvyklé pestovanie mrkvy, jednoducho položením piluliek do jamky dva centimetre hlbokej. Nádoby môžu byť vytvorené pomocou tyče s špicatým koncom s priemerom jeden a pol centimetra. To je tiež dobrá voľba, ako zasiať mrkvu bez riedenia, video možno nájsť na internete.

Posteľ bez riedeniaVysádzanie mrkvy na páske je prospešné, pretože metóda má mnoho výhod:

 • príprava na výsev prebieha doma, a nie v teréne, čo výrazne uľahčuje proces výsevu;
 • vzhľadom na skutočnosť, že semená mrkvovej korene sú usporiadané na papieri v jednotnej vzdialenosti od seba, v pôde sa rovnomerne vysádzajú;
 • pretože všetky semená sú lepené na jednu pásku, v zemi sú v rovnakej hĺbke;
 • na rozdiel od bežnej metódy siatia sa semená spotrebúvajú 20 krát menej, zatiaľ čo výnos je oveľa vyšší;
 • vďaka krycímu materiálu je mrkva chránená pred mrkvou múkou, ktorá poškodzuje ovocie.

Sadiace stroje a sejačky pre mrkvu

Sejačka na mrkvuTieto zariadenia sa používajú na dávkovanie sejacieho semena. Sejačka na mrkvu je dizajn s dvoma kolesami a nádobou na osivo. Je tiež skvelé na pestovanie cibule a repy.

Sejačka pracuje nasledovne:

 • na prednom kolese sú tŕne, niekedy čepele, ktoré tvoria drážku vhodnej hĺbky;
 • v spodnej časti nádrže na osivo je otvor, cez ktorý vstupné množstvo potrebného množstva zasadenia vstupuje do drážky;
 • Pomocou hladkého kolesa sa lôžko vyrovná a mierne pošliapa.

Sejačky na mrkvu a inú zeleninu môžu byť rôzne v závislosti od funkčnosti:

 • vypočítané pre väčší počet riadkov;
 • Majú regulátor hĺbky a šírky drážok;
 • vybavené dodatočnou nádobou na hnojivá.

MrkvaZariadenie na pestovanie mrkvy je primitívnejšia. Jedná sa o plastovú nádobu valcového tvaru, kde semená zaspávajú. Spodná časť vysievača má otvor s regulátorom, cez ktorý sa osivo posiela na zem. Na hornej strane zariadenia je piest na pružine. Stlačením piestu sa otvára otvor a semená vypadnú. Aby sa nerozptyľovali, nádoba by mala byť ponechaná päť centimetrov od zeme.

Namiesto pestovania mrkvy môžete použiť bežnú injekčnú striekačku, ale nie vždy poskytuje rovnomerné výhonky, pretože nie je možné stlačiť piest s rovnakou silou.

Výsev mrkvy s vajíčkami

Zásobník na vajcia pre mrkvuTento spôsob výsevu možno nazvať najjednoduchším, pretože nevyžaduje žiadnu prípravu a vážne úpravy. Sekcia mrkvy pomocou buniek na vajcia sa vykonáva nasledovne:

 1. Vezmite dve papierové bunky z vajíčok, ktoré sú určené pre tri desiatky.
 2. Vložte jeden do druhého, aby bola štruktúra silnejšia.
 3. Stlačte ho na zem a vytvorte vzory lunet, kde je osivo umiestnené.

Vďaka výsevu mrkvy pomocou vaječných buniek je možné dosiahnuť optimálnu vzdialenosť medzi semenami a potom nie je potrebné riedenie.

Jednoduché a originálne spôsoby výsevu mrkvy sa stanú skutočným nálezom každého letného obyvateľstva. Ale aby bola úroda dobrá, rastlina by mala byť pravidelne oplodnená, vyčerpaná a napojená.

Zasadenie mrkvy so semenami – video