Šťavnatá lahodná reďkovka z vašej záhradyReďkovka je najstaršia koreňová plodina, ktorá získa 20 až 40 dní trvanlivý vzhľad v závislosti od rôznorodosti výrobných časov. Výsadba a starostlivosť o reďkev nespôsobuje ťažkosti ani pri absencii skúseností so záhradnou prácou. Ak chcete mať koreň na stole celé leto, mali by ste použiť niektoré špeciálne techniky.

Agrotechnika reďkoviek

Vysádzanie reďkoviek pod markeromPri pestovaní reďkovky potrebujete poznať nasledujúce funkcie:

  • kultúra odolná za studena s možným podzimným výsadbou;
  • pôda pod kultúrou by mala byť úrodná, ale bez čerstvých organických látok;
  • Dlhý svetelný deň vytvára podmienky na natáčanie na úkor liateho;

Ak chcete rastlinu a starostlivosť o reďkev v otvorenom poli, vyberte osvetlenú oblasť. Pred sejbou je pôda naplnená prerastým hnojom, komplexnými minerálnymi hnojivami a dobre sa vykopáva. Je lepšie pripraviť posteľ z jesene a zasiať stráviť zimnú sezónu alebo skoro na jar. V tomto prípade treba poznamenať, že semená sú umiestnené v drážkach do hĺbky 1 cm a zem nad nimi je zhutnená.

Pri pevných výsadbách je lepšie použiť značkovač s 5 x 5 cm zubami, potom sa semená položia do rovnakej vzdialenosti s rovnakou hĺbkou a zhutnením. Sadenice sa objavujú súčasne, riedenie sa nevyžaduje. Ako pestovať reďkovky si každý pestovateľ zeleniny vyberie sám seba. Je možné zasiať samostatné lôžko, aby markery z výhonkov tugovschozhim plodín alebo poke na okraji lôžok s inými plodinami.

Výsev osiva s rôznymi termínmi splatnosti sa dá získať z jednej plodiny v priebehu mesiaca. Takže reďkovka francúzskej raňajky bude potešiť krehké krehké mäso 20 dní po vzniku, a Icy raketa bude mať zrelosť komodity za 45 dní. Takto môžete mať na stole jednu čerstvú reďkovku od jedného obdobia výsevu do jedného mesiaca.

Ako získať ranej reďkovky

Zber skorých reďkoviekAk chcete mať svoj obľúbený root v máji, musíte sa o to postarať vopred. Vyberte miesto na otvorenom mieste na začiatku výsadby. Neskôr tu bude možné pestovať teplo milujúce plodiny. Existuje niekoľko spôsobov, ako pestovať reďkev z prvej plodiny v otvorenom teréne. Pri výseve je potrebné zvoliť čerstvé veľké semená odrôd skorého dozrievania. Sekacia rýchlosť 2-3 g / m 2. Semená výsev, v závislosti na regióne, sa vykonáva v rôznych časoch – podzimniy alebo skoro na jar v dočasnom prístrešku.

Podsieňový výsev sa uskutočňuje so stálym nástupom chladného počasia v predtým pripravených brázdách. Zhora je plodina pokrytá predtým pripravenou roztopenou pôdou. Na jar budú semená vliecť skoro, ako výhonky sa objavia na 2-3 stupne a môžu vydržať opakujúce sa mrazy na 6 stupňov. Ďalším spôsobom je zimná výsev. V zime sa z postele odstráni sneh, šíri sa brázdia a semená sú pokryté rašelinou vo vrstve 2 cm.

Zasnežená záhrada s reďkovkouZasadenie reďkoviek na zimu a zimu vám umožní získať prvú úrodu o desať rokov skôr, ako s metódou jarnej výsadby. Oblasť s časnými výhonkami je pokrytá poklesom teploty, ale častejšie sa nachádza nad dočasným lôžkom dočasný prístrešok z oblúkov.

Ak čoskoro reďkovky pestované ako obchod, najlepší spôsob, ako by sa sejbou semien s markerom a vzdialenosť medzi pásmi s kontinuálnym siatie 40-50 cm. Toto usporiadanie zaistí kultúrnu starostlivosť o rastliny. Celá oblasť je pokrytá filmovým rámom s vetraním. Skoré siatie na úrodnú pôdu, keď pôda rozmrazené v 2-3 cm. V prípade, že ráno mráz na zemi bola silnejšia ako tri stupne, rastliny napojená a pritenyayut pred slnečnými lúčmi dotknúť závod. Reďkovka rastie rýchlo, ak má dostatok vlhkosti a slnečného svetla. Vzorka koreňových plodín sa vyrába postupne, keď dozrieva.Zbierka skorých reďkoviek

Zasadenie reďkoviek počas leta

Častejšie sa výsev skorých odrôd používa v niekoľkých termínoch, každý letný mesiac. Ako pestovať reďkovku vo výške leta, keď je svetlý deň dlhší ako 12 hodín? Reďkovka by mala ísť do strelec vo výške leta práve kvôli spôsobu osvetlenia. Preto v lete umelo skráťte deň, pokrývajúci záhradnú posteľ s reďkovkou tmavou geotextíliou pozdĺž oblúkov. Nie je možné zakryť film, pretože slnko vytvorí neznesiteľné teplo pod krytom. Je potrebné, aby sa postele rozsvietili na 10-12 hodín, až potom môžete získať koreňové plodiny, nie šípku so semenami.

Tabuľka na odtienenie reďkoviek v leteLetné teplo zabraňuje vylievaniu, nadmernému vysychaniu zeme, prispieva k výskytu škodcov, ktoré zožierajú listy, kŕmia koreňovými plodinami.

V lete by mala byť lôžko vlhké, voľné a neustále posypané popolom alebo tabakovým prachom. Žiadny insekticíd nemôže byť použitý na kultúre s predčasným dozrievaním.

Keď je reďkev zasadený druhýkrát, záleží na ochote majiteľov, aby každý deň odolali svetelnému režimu. Ak je príležitosť zabezpečiť zalievanie a svetlo deň, vo výške leta, koreňovej plodiny možno pestovať pomocou non-fluttering odrôd. V horúcich dňoch je však nalievanie slabé. V tieni reďkovka uvoľní veľa zelene na úkor veľkosti hlavy. Zasadenie semien reďkoviek v júni je iracionálne.

Výsadba reďkovky v júli je viac v súlade s jeho biológiu. V druhej polovici mesiaca teplo už klesá, kratšie ako slnečný deň a chladnejšie ako noc. Preto v auguste dostávajú novú vlnu lahodnej koreňovej zeleniny. Výsadba a starostlivosť o reďkev v otvorenom teréne končí koncom septembra, keď sa zozbierajú veľké korene neskorých odrôd na zimné skladovanie.

Reďkovky pestované v leteAk chcete dostať reďkovku v septembri, zasadenie reďkovky by malo byť vykonané začiatkom augusta. Lôžka, ktoré boli uvoľnené z cibule na okraji, nemohli byť lepšie. Sú dobre ochutený hnojivom, voľne a čas pred nástupom chladného počasia stačí na získanie komerčnej reďkovky. Príchytka v auguste a začiatku septembra sa praktizuje v oblastiach s teplým podnebím. Priaznivý vývoj koreňových plodín nastáva aj začiatkom októbra. Trans-Uralský región musí zastaviť vegetáciu v prvej polovici septembra. Z týchto klimatických podmienok prichádza plánovanie načasovania osiva reďkovky na skladovanie.

Skleníkové pestovanie reďkovky

Reďkovka v skleníkuSibírske podnebie neumožňuje uskutočniť prvé plodiny pred májom. Preto je v tejto oblasti bežná skleníková metóda pestovania jaranov v tejto oblasti. Reďkovka je predchodcom paradajok a papriky v stacionárnych skleníkoch. Výsev sa uskutoční v apríli, aby sa do polovice mája dostali prvé koreňové plodiny.

Pri pestovaní reďkovky v skleníku je dôležité:

  • vyberajte presne odrody zo skleníkov, ktoré nie sú zapálené na svetlo;
  • zabezpečiť osvetlenie rastlín;
  • včas odstrániť sadenice reďkovky;
  • vetranie, zavlažovanie, uvoľňovanie sú povinné.

Ak nie sú v súlade s podmienkami pestovania a starostlivosti o reďkovky rastie veľa zelene na úkor okopanín, ale skleníkových reďkovky listy sú jemné a vhodné pre šaláty.

V Japonsku sú listy reďkovky považované za najhodnotnejšie vitamínové zelene a sú nimi konzumované.

Získanie osiva reďkovky

Krabice so semenami reďkovkyReďkovka je každoročná kultúra, takže môžete získať semená sami. Za týmto účelom sa semenníky pestujú prostredníctvom sadeníc. Pestované v kontajneroch semenníkoch transplantovaných do otvoreného terénu zriedka 30 cm a v uličkách 70. Rastliny sú kŕmené fosfor-draslík hnojivá a ochranu proti škodcom.

Dosky získané na Bush sa v septembri zožltnú. Takéto stonky sú odrezané, dosazarivayut a sušené počas dvoch týždňov a mlátiť. Na Sibíri sa semenník pestuje v kontajneri, v septembri sa dostáva do skleníka a pestuje sa v uzavretom priestore. Mleté semená sú kalibrované a ponechávajú iba tie veľké.

Video o malom trik pri výsadbe reďkovky