marhuľové plodiny v strednom pásme RuskaStredná oblasť Ruska je charakterizovaná zasneženými miernymi zimami, s krátkodobými mrazmi až do -30, vlhké teplé leto, mierne kontinentálne podnebie. Pochádzajú z južných okrajov marhule, pristátie a starostlivosť v strednom pruhu si vyžaduje špeciálnu. Európska pláň zahŕňa oblasti z Bieloruska do regiónu Volga, od hraníc oblasti Arkhangelsk až po oblasť Chernozem. Na severe je rozsah obmedzený na taigu, na juhu až po lesnú stepu.

Požiadavky na marhule

marhuľa na chateAk prinášate sadenice z južných oblastí krajiny, nebude to za extrémnych podmienok prežiť, alebo strom nebude prinášať ovocie. Preto sa výsadba v strednom páse marhule a starostlivosť vykonáva s prihliadnutím na miestne podmienky. Zavádzajú sa nové odrody prispôsobené miestnym klimatickým podmienkam, nazývané pásmové. Sú pestované v škôlkach, od kostí s koreňovým stromom alebo s prioriou na sadeníc.

Nie každá pôda a terén je vhodná na pestovanie marhúľ. Zimná odolnosť pásových odrôd je obmedzená, stromy potrebujú ochranu pred zimnou teplotou a zmenami chorôb. Uznáva sa, že je možné pestovať marhuľovú záhradu, ak sa pri výsadbe a starostlivosti o marhule v strednom pásme pozorujú vonkajšie faktory:

 • na pristátie sa vyberie svah s maximálnym osvetlením počas dňa;
 • Podzemná voda by mala ležať na nízkej úrovni, nie skôr ako 2 m od povrchu;
 • by mali byť krídla od severného vetra, steny domu, plot alebo ochranný plášť;
 • vyberte sadenice, po ktorých nasledujú samozhášavé odrody v zimnom období;
 • Pôda musí byť teplá, plodná s veľkým počtom dážďoviek.

Ak vyzdvihnite miesto na pristátie do výšky 70 cm nad zemou, kopec sa zahreje rýchlejšie. Korene stúpajú vyššie od podzemnej vody. Na zvlhčenie je usporiadaná tanierika. Dospelé marhule nevyžaduje časté zalievanie.

Výsadba marhule záhrady

ochrana pred mrazom a hlodavcamiKaždý záhradník sníva o čo najrýchlejšom získavaní prvej úrody zo sadeníc. Možno, ak je výsadba marhule na jar v zásobníku typu stromčeky na razníkoch. Ako zásoby používame slivkovú slivku, miestne odrody, ktoré nezmrazujú. Marhule sú očkované v úrovni 1,2-1,5 m od základne. Očkovanie v kmeňu v tejto výške chráni kmeň marhule pred oplzovaním – strasti moskovských stromov. Zlepšenie zimnej odolnosti a marhule. Ako štep môže používať pásové odrody. Tieto semenáčky predávajú v kontajneroch. Potrebujete zakúpiť sadivový materiál iba v škôlkach.

Related  "Prestige" na spracovanie zemiakov

sadeníc v škôlkachVysádzanie marhúľ v strednom páse je možné vykonať sadenicami zónových odrôd s otvoreným koreňovým systémom. Najlepší čas na výsadbu je koniec apríla. Mladá rastlina musí byť chránená pred opakovaným mrazom. Vyberte si rastliny miestneho chovu s opuchnutými, ale zatvorenými obličkami. Takáto sadenica sa bude produkovať za 4-6 rokov.

výsadbu marhule v strede jazdného pruhuMôžete udržiavať vysušené kosti z miestnych stromov a na jeseň sadiť marhule. Aby ste to urobili, pripravte výkop, naplňte ho voľnou úrodnou pôdou, položte kamene, posypeme zeminou a kaša so slamou alebo seno. Prirodzená stratifikácia prechádza a na jar budú rásť mladé sadenice, ale nie všetky. Výsadba a starostlivosť o sadenice je vytvoriť korunu, poskytnúť podmienky pre rýchly vývoj a ochranu pred chorobami a škodcami.

Zvláštnosťou starostlivosti o marhule je potreba regulovať zber a tvorbu ovocného stromu počas jeho života.

Nachádzajú sa ovocie v oblasti Ural a Sibír

marhule v Uraloch a SibíriAž do nedávnej doby amatér demonštroval na výstave darčeky dávať marhule, zahanbil miestnych záhradníkov, vyčítal, že priniesol ovocie, ktoré si kúpil. Bol to miestny nadšenec Nikolai Pavlovich Pitelin z Čeljabinsk. Začal zavádzať marhule nie Urals s použitím ako semienka pre podnož semi-kultúr miestnej stanice – zercelles.

Už šesť rokov hľadal materiál na výhonok. V roku 1992 od Khabarovsk dostali odrezky odrôd Khabarovsk a Akademik a zasadil ich pre 6 letných miestnych sadenice. Potom dostal oddelené odrody od prvých vrhov a zaviedol Krasnojarsk – Seraphim a Amur.

V dôsledku toho získali miestne odlíšené odrody, odrezky z ktorých boli distribuované amatérom pre záhradníkov. Marhule v Urali sa zakorenili. V najchladnejších zimách, keď boli stratené jablká a čerešne, prežili marhule. Ale počas obdobia kvitnutia je ťažké ich chrániť pred opakovanými mrazmi, ktoré nie sú v Uraloch nezvyčajné. Z desiatich rokov boli marhule plodné 6-krát, v zostávajúcich rokoch zažívala zber kvetu. Zároveň však utrpeli jabĺčky, hrušky a slivky.

V oblasti Uralska sa odporúča pestovanie:

 • odroda Amur, stredne veľký strom, s plodom o hmotnosti 30 g, sladký, výnos do 40 kg v priaznivých rokoch čiastočne samozhášaný;Amur do Uralu
 • odroda Serafim, plody s hmotnosťou do 30 g, buničiny mierne mäsité, sladké a kyslé, výnos až do 30 kg odrody samozhŕňajúce;marhuľa Seraphim
 • odroda Khabarovsk, silné, rozľahlé, výnos do 35 kg, samo-hojenie rýchlo, ovocie na stupnici palatína 4 body;marhule Khabarovsk
 • akademik, silný, ovocie až do hmotnosti 55 g, chuť 4 body.Akademik v Uraloch

Related  Pepper odrody sladké hrubé steny s fotografiou a popisom

Vysádzanie marhúľ v Sibíri, v oblasti rizikového poľnohospodárstva, sa vykonáva aj miestnymi márnicami. Ivan Leontievič Bajkalov sa štyridsať rokov podieľal na šľachtiteľstve, v meste Khakassia bola založená škôlka s ovocným stromom Minusinsk. Bajkalovova práca na zdokonaľovaní miestnych odrôd nevytvorila prielom, ale ako zásoba sa používajú v regiónoch Ural a Južnej Sibír.

Existuje však niekoľko odrôd, ktoré sú zimne odolné, vychádzajú z kvitnutia od opakujúcich sa mrazov a používajú sa pri ďalšom chovom:

 1. Sibírska Baikalová vznikla na základe neznámej odrody dovezenej z Ďalekého východu. Odroda bola vytvorená v Chakasii na súkromnom pozemku, zaregistrovanom v roku 2002 štátnym registrom. Strom je 3,5 m vysoký, rozprestretý, nie zahustený, ovocné puky typu kytice.
 2. Východosibírsky – hybrid z obyčajných a manchuriánskych odrôd. Funkcia – kvitne v polovici mája. Plody 25-35 g, chutné, jadro je sladké.
 3. Northern Lights je hybrida tretej generácie, spolu s Matyuninom. Hybrid má vysokú odolnosť voči mrazu. Meruňkové kvety v druhej dekáde mája, listy z opakujúcich sa mrazov.

marhule v záhrade ŽelezovZvláštnosť pri pestovaní sibírskych marhúľ pri výsadbe je iba na kopcoch a pôda by mala stačiť, aby korene v zimnom období nezmrazili. Výsadba niekoľkých odrôd je povinná, pretože neexistujú žiadne zóny samoplodnyh odrôd. Na krúžku nie je povolená žiadna obriezka. Potrebujeme chrániť zdravie stromu, ktoré je ťažké prežiť v sibiřských podmienkach.

Marhule v strednom pásme Ruska – video