odroda aktinidiaExistuje viac ako tucet odrôd aktinidia, medzi ktorými sa Actinidia Dr. Shimanovsky stala veľmi populárnou. Popis odrody vám povie, ako správne vysadiť rastlinu, postarajte sa o jej získanie bohatej úrody.

popis

Actinidia kolomikta Doktor Szymanowski – výzdoba akéhokoľvek miesta kvôli jeho dekoratívnym lístie. To rástlo rastlina má podobu kríkov, vínnej révy, ktoré dosahujú dĺžku najmenej 2 m (za priaznivých podmienok rastu, ich dĺžka môže dosiahnuť 5-20 m). Hlavnými charakteristickými znakmi odrody mrazu je (až do -40 ° C), spestrením, ženského typu rastliny, samoopelivé (napriek tomu, že to bude bohatý plodina je zasadený a všetky mužské inštancie).

pestovanie

Vzhľadom k svojej dekoratívne Actinidia Dr. Szymanowského samoplodnye často zasadil pozdĺž stien domov, altány, po nastavení pomoci vo forme hroznového mreží. Počas pristátie je potrebné dodržiavať ploty a stien budov (mala by byť 1,5 m a 2 m, v danom poradí). Medzi rastlinami je vzdialenosť 1,0 – 1,5 m.

rozmanité listy aktinidieOkrasná rastlina vzhľadom k svojej listy, maľoval v bielej a ružovej a zelenej farby a na jeseň získanie žltej, ružovej alebo červenej, fialovej odtiene. A čím jasnejšie osvetlenie, tým intenzívnejšie sfarbenie listov. Je pozoruhodné, že charakteristická farba farby sa objavuje až po dosiahnutí 2-3 rokov veku.

kvety aktinidiaPodľa opisu odrôd Actinidia Dr. Szymanowského 5 rokov (v máji a júni) začína kvitnúť, vyrábajúce malé biele kvety (s paličkou a žltými tyčinkami) s citrónovou vôňou. Doba kvitnutia je 20 dní.

Ovocie Actinidia Dr. ShimanBobule sa objavujú v auguste (to vyžaduje 130 dní bez mrazov). Plodenie strednej intenzity. Priemerná veľkosť ovocia je približne 2,5 cm dĺžka, hmotnosť – až 3 g. Bobule sú pokryté zelenou kožou, majú sladkú a kyslou buničinou a vôňu pripomínajúcu ananás alebo jablko. Akonáhle ovocie dozrieva, padnú.

Vysádzanie a starostlivosť

aktinidia lekár Shimanov na chateSprávne vysadenie a udržiavanie aktinidie kolomiku Dr. Shimanovsky je veľmi dôležité na to, aby rastlina rástla zdravá a poskytla dobrú úrodu.

Najlepšie rastliny umiestnite v penumbre. V mladom veku sú sadenice odolné voči odtieňom, ale s rastom potrebujú slnečné svetlo.

Actinidia nemá rád stagnáciu vody a vápna, takže nemôžete ju pestovať na miestach, kde sa môže hromadiť vlhkosť.

Zemina pre aktinidiu by mala byť mierne kyslá alebo neutrálna, ľahká, plodná, kŕmená organickými hnojivami.

Koreňový systém rastliny sa nachádza 25 cm od zeme. Preto musí byť pôdna vlhkosť neustále monitorovaná, aby sa zabránilo nadmernému vysychaniu. Nedostatočné zavlažovanie spôsobuje pokles listov. Okrem toho je dôležité mulčovať kruh v blízkosti vodného kameňa alebo rašeliny. Uvoľnenie nie je potrebné.

Z opisu odrody aktinidia, Dr. Shimanovsky, je jasné, že rastlina potrebuje podporu vo výške 2,5 m.

Vzhľadom na to, že aktinidia nechce byť odstránená z tapisérií, mali by byť silné z odolných materiálov, aby slúžili viac ako jeden rok. Najlepšie zo všetkého, ak je to dizajn, ktorý si môžete položiť a dať dohromady s vinič a posypať v zime.

Postup orezania sa vykonáva na odstránenie zlomených, chorých výhonkov, ako aj na zabránenie zahustenia korunky, čo znižuje výťažok rastliny. Zvyčajne zostávajú 3 viniči na krovine a sú rozložené pozdĺž mrežoviny.

Actinidia sa používa pri vareníPrerezávanie sa uskutočňuje koncom mája alebo začiatkom júna po ukončení toku jarnej šťavy, alebo na jeseň, keď sa časti zakryli zahradnou hmlou. Hlavné viniče aktinidie by sa mali aktualizovať každé 2-3 roky. Po dosiahnutí veku 7 až 10 rokov sa aktinidia odreže, pričom ponechá iba pahýľ 30-40 cm.

Na začiatku jari nie je prerezávanie vykonané, pretože aktínia môže vyčerpať šťavu a zomrieť.

Actinidia sa používa ako na varenie na varenie rôznych sladkostí, tak aj ako okrasná rastlina, na pestovanie altánkov, stien, živých plotov.

Rastú na doterajšej doterajšej videotelefónke