Vitamín šťavnaté reďkev ovocie na vašom webeJaponská verzia reďkovky je všeobecnejšie známa ako reďkovka daikon alebo sladká reďkovka. Pre Japonsko je táto kultúra rovnako dôležitá ako zemiak pre Rusko. Daikon obsahuje mnoho sacharidov, ale je to diétny produkt. Zelenina sa konzumuje v nasolenej a vyprážanej forme, používa sa na varenie šalátov bez varenia. Existuje mnoho druhov daikónov. Existujú odrody guľaté a predĺžené formy koreňovej plodiny, s červeným, fialovým a bielym mäsom.

Kedy je potrebné dať Radish Daikon

Zvýšená reďkovka daikon vysadená v júliDaikon je termofilná kultúra. Pri zasiatí na začiatku jari rastliny prežiť pôdu mínus teploty, ale okamžite začať strieľať. Ak si myslíte, že skorá úroda je zle skladovaná, je pochopiteľné, prečo sa v nepriaznivom podnebí reďkovka daikon pestuje na jesennú a zimnú spotrebu.

Pre vegetariánov a tých, ktorí sledujú ich hmotnosť, reďkovka daikon je perfektne vyvážený výrobok, ktorý obsahuje 21 kalórií na 100 gramov buničiny.

Zasadenie daikonu sa uskutočňuje v júli, aby sa získali plné koreňové plodiny na jeseňové mrazy. Rastú daikon, keď je oslobodený od vyčerpávajúcej kultúry postele začiatkom júla. Na reďkev sa nepodarí používať odrody farieb – Minovas, Summercross, Fang slona, ​​Drak.

Požiadavky na starostlivosť o pôdu na reďkovku

Letné sadenie reďkovka daikonNajlepším predchodcom pre daikon je jahoda. Zvyčajne uprostred leta sú zničené staré kríky, záhrada je naplnená čerstvými hnojivami. Priblíženie hrebeňa nie je potrebné. Musíte odstrániť zeleninu z kríkov a nechať korene na hnojenie pôdy.

Záhradná vrtačka musí robiť otvory v miestach výsevu a naplniť ich úrodnou pôdou. Koreňová plodina môže preniknúť do zeme až na 60 cm a táto hĺbka by mala byť vybavená jedlom. Vzdialenosť medzi koreňovými plodinami by mala byť 40-50 cm.

Každý koreň môže dosiahnuť hmotnosť 5 kg a veľkosť 60 cm. Preto vzácne výsadba rastlín im umožňuje neostať navzájom.

Vynikajúca úroda reďkovky daikonV každom hniezde sa niekoľko hrách vysije, aby opustili najsilnejšiu rastlinu. Decimácia sa vykonáva postupne, keď rastliny vyvíjajú. Starostlivosť o reďkev zahŕňa:

  • odstraňovanie burín;
  • zriedenie výhonkov;
  • pravidelné zavlažovanie;
  • kontrola škodcov.

Related  Vyberte si pre svoje záhradné fazuľa

Aby sa zabránilo výskytu kôry na zemi, pôda okolo rastlín by mala byť mulčovaná. Súčasne zostáva prázdny priestor v blízkosti výstupu listov. Ak sa koreňová plodina počas plnenia vyvýši nad povrchom zeme, mala by byť vysadená ako mrkva. Už na začiatku augusta, pre rýchly rast rozety, musí byť rastlina doplnená infúziou kuriku.

Tu je reďkovka pestovaná na posteliPestovanie reďkoviek daikon je potrebné vedieť, že je napadnutý rovnakými škodcami ako na kapustu. Preto popolček a popraskanie podsypki a poprašovanie pomôže zabrániť infekcii plantáže škodcami.Zelná kapusta Caterpillar

Systematické spracovanie celej záhrady od škodcov s použitím biologických prípravkov zlepší zem, zvýši imunity rastlín.

Jedným z škodcov reďkovky je slimákZároveň je potrebné vytvoriť podmienky na ochranu koreňových plodín pred poškodením zemiakmi – drôtmi, jastrabmi alebo lopatkami. Akékoľvek porušenie koreňového obalu spôsobuje, že je nevhodné na uloženie.

Ako chrániť rastlinu pred kvitnutím a skladovaním koreňových plodín

Šťavnaté plody reďkovky DaikonNatáčanie radikálneho daikona je túžba dať potomkovi. Príroda položila biologický cyklus vývoja rastlín a s dlhým dňom je povinná začať reprodukciu. Preto môže umelé vytvorenie dvanásťhodinového dňa zachrániť rastlinu od uvoľnenia stopky. Ale ak je súčasne nedostatok vlhkosti, zahustenie výsadby, šípy sa objaví z týchto dôvodov.

V deň pred zberom by sa mala lôžko naliat tak, aby bol ďalší deň ľahšie odstrániť rastlinu z vlhkej pôdy bez poškodenia. Daikonová reďkovka, ktorá bola odstránená v suchom počasí, by mala byť vysušená, zem z nej odrezaná a stopky odrezané. Udržujte koreňovú zeleninu na nízkej teplote v pivnici. Ak je koreň uložený v chladničke, musíte ho zabaliť do polyetylénu alebo potravinového filmu.

Použitie ríše Daikon

Reďkovkový šalát s daikonomV priebehu skladovania sa aktivita koreňových enzýmov zvyšuje. Preto sa na jar stáva hodnotným vitamínovým doplnkom. Hodnota daikonu je nielen v užitočných živinách, ale aj v jeho liečivých vlastnostiach. V procese rastu táto zelenina nezískala škodlivé látky z pôdy.

Related  Fotografie s popisom odrôd orechov

Nemá ostrú chuť reďkovky a nevykazuje chuť reďkovky. Preto pokrmy z neho sú príjemne chutné bez nadmernej ostrosti. V potravinách a používa mladé zelené ako doplnok vitamínov v šaláte. Daikon podporuje asimiláciu iných potravín, odporúča sa pre diabetikov.

Bez ohľadu na to, ako užitočná je zelenina, ale pre tých, ktorí už získali choroby vnútorných orgánov, je potrebné pred zapnutím daikonu vo vašom menu konzultovať ošetrujúceho lekára. Nadmerné používanie daikonu dokonca zdravou osobou vedie k veľkej tvorbe plynu v čreve.

Video o vysadení spoločnosti Daikon začiatkom augusta