Rašelinový hrniecProces rastu sadeníc akejkoľvek rastliny doma nie je ľahká úloha a vyžaduje súlad so všetkými potrebnými podmienkami, ktoré sú prijateľné pre klíčenie semien. Veľa majiteľov chaty a záhradných pozemkov vynakladá značné úsilie na pestovanie silných a odolných rastlín, ktoré následne prinášajú vynikajúce plodiny a krásne kvety. Prečítajte si článok: sadenie korenie na sadenice!

Výsadba rastlín so sadenicami skracuje obdobie vegetatívneho rastu v otvorenej pôde a prináša obdobie zberu niekoľkokrát bližšie. Zvlášť použiteľné sadenice v chladných územných klimatických zónach, kde je letné obdobie oveľa kratšie v porovnaní s teplými okrajmi.

Obzvlášť dôležité pri výseve je výber nádoby, ktorá by nemala byť príliš hlboká a ťažká, ale zároveň priestranná a pohodlná na prepravu a prepravu. Profesionálny záhradník vždy uprednostňuje pestovanie sadeníc v samostatných formách, aby sa predišlo potápaniu.

Na trhu pre letné obyvateľov úplne nový produkt – rašeliny hrnca na sadenice, ktoré sú pohodlné kontajner pre jeho pestovanie. Pohodlie – to je prijateľné pre vlastníctvo vlastníka pozemku, rašelina platí viac, aby pri pristávaní v otvorenom teréne vytvoriť správne podmienky pre optimálny rozvoj výhonkov a dodržiavanie minimálneho poškodenia koreňového systému.

Rašelina nádoby môžu byť veľmi rôznorodé forma – kruhové, štvorcové, vo forme kelímkov a celého prierezu tvaru hrnca, s možnosťou kusu alebo blokových aplikácie, ktoré majú veľmi rozdielne parametre priemerom a hĺbkou: 100 x 100 mm, 90 * 90 mm, 80 x 80 mm, 70 * 70 mm, 60 * 60 mm, 50 * 50 mm, s hrúbkou steny od 1,5 mm do 2,5 mm.

rašelinové nádrže

Obaly na kvalitu rašeliny sú balené v zabalenej podobe, aby sa zachovali správne skladovacie štandardy a zabránilo sa predčasnému starnutiu.

rašelinové nádrže

 Hĺbka a priemer rašelinových pohárov pre sadenice a hrnce sa vyberá z výpočtu hodnoty budúcej výhonky rastliny. Vo všeobecnosti sa na obale vždy uvádzajú indikácie na klíčenie semien, z ktorých plodiny môžete použiť túto alebo uvedenú formu.

sadenice v rašeliniskách

Pozitívne a negatívne aspekty aplikácie rašelinových kvetín na pestovanie sadeníc

Pestovanie klíčky v rašelinových kvetináčoch je úplne nová metóda a často vyvoláva veľa otázok o možnosti použitia rašelinových obalov.

Related  Petunia Gioconda – snažíme sa o krásnu

Výhody rastúcich sadeníc v rašeliniskách sú nasledovné:

  •  rašelina na sadenice – ekologicky a biologicky sterilná schopnosť klíčenia a vývoja koreňového systému;
  •  použitie rašeliníkovej nádoby na sadenice zahŕňa výsadbu na otvorenom priestranstve priamo v nádobe, ktorá sa pod pôsobením vlhkosti rozloží a následne rozpustí v priebehu jedného mesiaca, hnojenie pôdy;
  •  rašelinové obaly neobsahujú semená rôznych burín a patogénnych mikroorganizmov;
  •  Klíčovacia kapacita semenného materiálu v rašeliniskách je zaručená stopercentne;
  •  Pri presádzaní sadeníc do zeme zostane koreňový systém neporušený;
  •  pri preprave rastlín pôda v nádrži nevysychá;
  •  výhonky sadeníc majú príležitosť dostať vyváženú stravu s potrebnými minerálnymi a organickými látkami;
  •  Rastliny sú úplne chránené pred napadnutím rôznymi nepriaznivými mikroflórami;
  •  pestovanie sadeníc v biologicky čistom sadre rašeliny umožňuje zvýšiť plodinu o tridsať percent a získať ju dvakrát tak rýchlo, ako keď sa vysádzate obvyklým spôsobom.

Napriek pozitívnym aspektom použitie inovatívneho spôsobu pestovania sadeníc zeleniny a kvetov, v tomto spôsobe, to má svoje nevýhody spojené s tým, že mnohí výrobcovia v úspornom rašeliny môže ponúknuť spotrebiteľovi vadný výrobok, v rámci ktorého veľká časť je lepenka.

Hrubá vrstva papiera je hustejšia ako prírodná rašelina, čo môže byť vážnou prekážkou rozvoja koreňového systému rastlín a jeho rozkladu v pôde. Preto pri výbere kapacity v obchode by ste mali starostlivo vyhodnotiť jej vzhľad. Z toho, čo je vyrobené, je schopnosť veľmi ľahko určiť dotykom. Rašelinový hrniec je krehký a porézny, lepenka – príliš hustá a lisovaná.

Pokyny na použitie rašelinových obalov pre správne pestovanie sadeníc

Prvé známy s rašelinovými balíkmi vždy spôsobuje vznik otázky – ako používať rašelinové hrnce na sadenice?

Pred priamym použitím rašelinových kvetín na zamýšľané účely sa namočia do roztoku minerálnych a organických hnojív a potom ich nechajú vyschnúť.

S cieľom pomôcť budúcim výhonom vytvoriť úplný koreňový systém a zničiť hradbovú stenu, môžu vytvoriť malé otvory, skvelý spôsob – použitie puncher.

Samotná pripravená pôda s použitím organických prvkov alebo kúpená v obchode pre záhradkárov a chovatelov nákladných vozidiel sa naleje do hrncov. Zároveň musí zachovať svoju vzdušnosť a nie byť príliš hustá.

Related  Koreňová petržlenová vňať zo skúseností ekologického poľnohospodárstva

sadenice v rašeliniskách

Každé semeno určitej kultúry sa pestuje v hrnci v závislosti od času na siatie a parametrov hĺbky s dodržaním agrotechnických podmienok. Rašelina je vynikajúcim prostriedkom pre priľnavosť klív a výhonkov, ako aj žiaroviek.

kvety v rašeliniskách

 Zavlažovanie sadeníc v rašelinových kvetináčoch má svoje vlastné charakteristiky častého a napučaného charakteru. Pri vykonávaní tohto postupu je striekačka veľmi vhodná.

Kvôli lepšiemu klíčeniu rastlín sú hrnce pokryté fóliou a vystavené teplému miestu (20-25 ° C).

Použitie rašeliny hrnca záhradník neodstraňuje ťažkostí kalenie sadeníc než sadenice zvyknuté na prirodzených klimatických podmienkach rastu, takže je silnejší a odolnejší.

Široká distribúcia rašelinových kvetín poskytuje plnohodnotný opis ich užitočného a pohodlného využitia v praxi mnohými obyvateľmi letnej sezóny. Vzhľadom k dodržanie všetkých predpisov a pravidiel pre používanie kontajnerov, zručných záhradkárov získať dobrý výsledok svojich aktivít na pôde, najmä pozitívne reagovať poľnohospodárov, ktorí majú na výsadbu sadeníc celé pole.

Ak si môžete kúpiť nízko kvalitné biologické obaly, očakávaný účinok je oveľa nižší, čo samozrejme zasluhuje negatívnu reakciu.

Dnes, vedieť o rašelinovej nádobe všetky potrebné nuansy, je potrebné dodržiavať ich, a pestované sadenice s vlastnými rukami prinesie len hodný úrodu.

Video: pestovanie sadeníc metódou Dmitrija Slavgoroda