alycha Tsarskaya v záhradách RuskaAlycha Tsarskaya bola chovaná v Rusku ako výsledok chovu. Toto je nízky strom s kompaktnou korunou priemerného obdobia dozrievania. Alycha je dostatočne mrazuvzdorná, mierne poškodená chorobami a škodcami. Plody sú okrúhle, žlto sfarbené, dozrievajú uprostred leta. Záhradkári zaznamenajú vynikajúcu chuť, šťavnatú, s miernou kysnutosťou.plnohodnotné perie Plody sú dobre zachované, čo vám umožňuje bez problémov prepravovať.

Vlastnosti odrody

Tsarskaya kvety čerešneTí, ktorí chcú pestovať čerešňovú slivku, by mali byť vopred oboznámení s popisom a fotografiami tejto odrody. Kvitnúci strom je veľmi dekoratívny a bude ozdobou jarnej záhrady.

Alycha Tsarskaya je samooplodná odroda. Ak chcete získať plodinu na mieste, je potrebné vysádzať opeľujúce stromy.

Najlepšie opeľovače pre čerešňovú slivku sú považované za ovocné odrody čerešnej slivky, napríklad odrody Kuban kométy, Naidena, Mara, darček Petrohradu.

Ako si vybrať sadenice a miesto na výsadbu

slivky z čerešnej slivkyPred nákupom by ste mali pozorne prehliadnuť sadenice. Nesmie dôjsť k poškodeniu a stopám huby. Kořenový systém dobrých sadeníc sa vyvíja, korene sú zdravé, nie hnilé.

Rôzne čerešňové slivky Tsarskaya chýba v spoločnosti Rosreestr, preto je lepšie zakúpiť materiál na pestovanie v škôlke.

ovocie na džem, kompóty, želéStagnácia stromov podzemnej vody nemôže stáť, ich výška by nemala byť väčšia ako 1,5 metra.

Ak je podzemná voda blízko k povrchu, slivka by mala byť zasadená na kopci a je potrebné zabezpečiť dobrú drenáž.

Najlepšie miesto na pestovanie čerešňových sliviek Tsarskaya bude južná strana chránená pred vetrom.

Ako pestovať slivku správne

pravidlá vysádzania čerešnej slivkyPristávacia jamka na vybranom mieste by mala byť vopred vyhĺbená, aby sa zmenšila zem. Pripravte pôdu: záhradná pôda sa zmieša s rozmnoženým hnojom alebo kompostom, pridá sa popol, fosfor a draselná hnojivá. Pre kyslé pôdy pridajte hasiacu vápennú alebo dolomitovú múku. Drenáž sa naleje do dna jamy, z pripravenej pôdy sa vytvorí mohut, na nej sa vysadí sadenica a korene sa opatrne rozširujú. Potom vylejte zvyšnú pôdu a zhutnite ju. Hrdlo sadeníc musí byť nad úrovňou terénu. Po vysadení sa mladý strom hojne polieva pozdĺž kruhu s blízkym sudom.

Správne vysádzanie kráľovskej slivky a dobrá následná starostlivosť zaručí dlhú životnosť stromu a bohatú ročnú ovocnosť.

Starostlivosť o strom

odpovede na náležitú starostlivosťStarostlivosť o čerešňovú slivku je jednoduchá – pravidelné zavlažovanie v suchom období, sanitárny prameň a tvorba jesenného prerezávania, kŕmenie a ochrana pred škodcami. Poškodenie v podstate húsenice mora-jedlík. K ochrane proti nim je kmeň stromu zabalený do poľných pásov, pravidelne zbiera pod stromami mrhoľ. Pred kvitnutím môže byť koruna ošetrená prípravkom z mory.

Related  Strávime zelené prerezávanie hrozna v lete

Účinným nástrojom môže byť výsadba pod stromčekom rastlín, ktoré odpudzujú motýle a húseníky z mol – pelyň, tansy, nechtíka lekárskeho alebo nechtíka.

Správne prerezávanie tiež znižuje pravdepodobnosť poškodenia múky zo slivky.

Na každej fotografii zdravého ovocného stromu je zrejmé, že koruna nie je zahustená a rovnomerne osvetlená slnkom. Rozptýlené výsadby a včasné postrekovanie fungicídmi zabráni ochoreniu moniliózy v slivke – bežnej mykotickej chorobe. V skupinách výsadby pre veľký rast, každý strom potrebuje 9-12 metrov štvorcových.

cherry slivkovej sadyAk je oblasť charakterizovaná mrazivými zimami, pred začiatkom chladného počasia je potrebné pobudnúť kruh s blízkym spodkom kompostom, lístkovým sardinkom a lapnikom.

Výsadba čerešňových sliviek Tsarskoy – to je dobrá voľba každého záhradníka. Výnosný a nenáročný strom bude dlho poskytovať skutočne royal ochutnávacie ovocie v lete a množstvo kompótov, džemov a želé na zimu.

Úžasná čerešňa v záhrade – video