slivková odroda broskyňaDnes záhradníci sú k dispozícii málo alebo nie predtým známych odrôd sliviek a iných plodín z kôstkového ovocia. Nie je prekvapujúce, že majitelia pozemkov domácností sa zaujímajú o slivku Peach, opis odrody, fotografiu rastliny a jej plodov a zvláštnosti pestovania.

Po prvé, táto škála domácej slivky priťahuje pozornosť s veľkým ovocím medového odtieňa s jasne červenou a ružovou červenou. Pôvodný vzhľad nielen predurčil názov odrody, ale spôsobil aj rozšírenú mylnú predstavu. Mnohí sa mylne domnievajú, že rastlina je hybridom broskyne a slivky.

Kultúrne kultúry plodov dokonale podliehajú prekročeniu medzi druhmi a poskytujú úrodné potomstvo s týmito alebo inými črtami rodičov. Avšak broskyňová slivka sa vzdialene podobá zamatovému južnému ovocia, o čom svedčí podrobný popis a fotografie rastliny.

Rozmanitosť broskyňových sliviek

bohaté operenieNapriek veľkolepému vzhľadu, vynikajúcim vlastnostiam dezertov a veľkému množstvu ovocia sa rastlina nemôže pripísať novým. Po prvý raz bola odroda broskyňovej slivky opísaná v roku 1830. Až doteraz nebolo dosiahnuté ani miesto, kde sa pestovali prvé sadenice, ani druhy použité na chov. Je zrejmé, že kultúra je západoeurópskeho pôvodu a pred viac ako storočím sa nazývala červená nektárinka alebo Royale Rouge.

Teraz, keď výber urobil dlhú cestu vpred, tento druh sa zriedka vyskytuje pri výsadbe. Avšak počas sovietskej éry sa odroda odporúčala na kultiváciu v južných oblastiach, medzi ktoré patrili republiky Zakaukazu a Severného Kaukazu, Moldavsko, čiastočne Ukrajina, ako aj Kuban a Stavropol. Na sever kvôli nízkej zimnej odolnosti boli rastliny zmrazené a neposkytli požadovanú úrodu.

Pri dodržiavaní pravidiel výsadby a opúšťaní drezu Peach vytvára stredné alebo vysoké stromy s dobre odvodnenou korunou strednej hustoty. Mladé sadenice v porovnaní s už ovocnými rastlinami vykazujú vysokú mieru rastu, ktorá sa spomaľuje na 5-7 rokov. V tom čase sa na buketových vetvách objavil prvý vaječník.

Related  Ako rýchlo a jednoducho natrvalo zbaviť púpavy na záhrade

Po prvé ovocné stromy plodia plodiny nestabilne, ale postupne sa indexy vyrovnávajú a zvyšujú. Vo veku 15 rokov dozrievanie skorého obdobia dozrievania poskytuje až 50 kg masovo zrejúceho, takmer neklesajúceho ovocia. V závislosti od regiónu a poveternostných podmienok sa úroda od druhej polovice júla do druhej polovice augusta.

plum broskyňovej plodinyPri posudzovaní fotografie slivky broskyňa má rastlina veľké oválne listy s tupým, sotva rozpoznateľným špičkou. Listová doska, na rozdiel od broskyne, nektárinky a marhule, je mierne pubescentná, podobne ako mladé výhonky tohto roka, rovnako ako husté krátke stopky, na ktorých sú vaječníky pevne držané. Okraje listu sú výrazne zúbkované.

Podľa opisu odrody a fotografie broskyňovej slivky má veľké kruhové alebo oválne oválne plody mierne stlačené na vrchole. V priemere sa hmotnosť jednej slivky s hrubou pevnou kožou, na ktorej je umiestnená neznačiteľná šev, rovná 45-50 gramom. Avšak prípady, keď hmotnosť plodu v teplých rokoch a s dostatočným množstvom potravy dosahuje 70 gramov, nie sú nezvyčajné.

Farba slivky závisí od poveternostných podmienok. Hlavná farba pokožky pokrytej modravým voskovým povlakom je zelenožltá. Ale ak je ovocie dostatočne na slnku, vytvorí sa na ňom jasne ružovo-červená ruža, ktorá dokáže pokryť takmer celý povrch.

So zrelou, pripravenou na odstránenie slivka šťavnatá buničina s nádherným zlatým odtieňom. Kameň je malý, sploštený, ľahko oddeliteľný, čo v kombinácii s dobrým vkusom hovorí o hodnote odrody. Aromatické sladké a kyslé slivky môžu byť úspešne použité ako čerstvé, tak ako surovina na prípravu džemu, džemu, kompótov a iných kulinárskych výrobkov.

Vďaka hustému odlupovaniu a hromadnému dozrievaniu sa broskyne odrody Peach ľahko prepravujú a skladujú na krátky čas. Jediným nedostatkom kultúry je nízka zimná odolnosť, ktorá neumožňuje pestovanie odrody bez rizika ani v regióne centrálneho černozemu.

Related  Choroba sliviek a boj proti nim, fotografia vďaka záhradke

Plum Peach Michurina

slivka Peach MichurinaJe zrejmé, že v roku 1904 I. Michurin začal vytvárať podobný druh vlastného výberu, pretože vedel o červenej južnej slivke a chcel získať odrodovejšiu odrodu. Ako základ, vedec vzal kameň bielej slivky, priniesol z farmy Samara Reshetnikov. Keď sa sadenica rozkvitla, opyloval ju americká odroda Washington. Rastlina, pomenovaná slivka Michurin Peach, prvýkrát priniesla ovocie až v roku 1921.

Plody tejto kultúry majú guľatý alebo okrúhly tvar. Na žltej farbe s jemným nazelenalým nádychom si môžete všimnúť:

  • plytký šev;
  • modravý vosk, ľahko vymazaný, keď slivka padne do rúk alebo pri kontakte s iným ovocím;
  • Bledá rozmazaná červenkastá farba, menej výrazná ako červená odroda Peach.

Hmotnosť je škodlivejšia než slivka je 35-45 gramov. Pod tenkou pokožkou skryté sladké, obsahujúce až 11% cukru a veľmi málo kyseliny, šťavnatá buničina s výbornou chuťou. V zásade sa ovocie používa na čerstvé potraviny, ale môžu sa stať výbornými surovinami na spracovanie do kuchynských jedál a ovocných konzerv.

V porovnaní s južným náprotivkom má Michurinskaya slivka nižší výnos. Z dospelého stromu s hustou korunou a výškou 3-4 metrov môžete zhromaždiť až 15 kg sladkého dezertného ovocia. V tomto prípade začína plodnosť o 1-2 roky neskôr a zber sa nevykonáva v júli, ale v auguste a na začiatku septembra.

zrelé slivkyNapriek existujúcim nedostatkom slivky Peach Michurina je oveľa odolnejšia zima a môže udržateľne priniesť ovocie v regiónoch Voronež, Kursk, Belgorod a na juhu. Na severe, napríklad v oblasti Tambov, mladé výhonky často nezreagujú a nezmrazujú, čo znižuje výnos a spochybňuje účelnosť pestovania odrody.

Vlastnosti výsadby a starostlivosti o slivku broskýň

slivková broskyňaRovnako ako všetky ostatné kamenné plody, slivka potrebuje náležitú starostlivosť, ktorá začína výberom miesta na pestovanie.

Pre rýchle zakorenenie a úspešný rast sa nachádza slnečná, chránená oblasť vetra s ľahkou úrodnou pôdou. Je potrebné vziať do úvahy, že rastlina, ktorá je vhodná na zavlažovanie, netoleruje blízkosti podzemných vôd.

vysádzanie sadenice sliviekNajväčšou nevýhodou ovocnej plodiny je však jej nízka odolnosť voči chladu. Z mrazu najprv trpia mladé sadenice, ktoré by mali byť chránené pred zimou. Je dobré, ak má strom prirodzenú ochranu pred vetrom, napríklad stenou konštrukcie, plotom alebo plotom. Fotografie slivky broskyňa a opis odrody hovoria, že vaječník je tvorený na malých buketových vetvách. Ak je rastlina dobre zima, na jar to poteší svieže kvitnúce.

Related  Prehľad populárnych hybridných odrôd uhoriek s fotografiou a popisom

Ale nečakajte na bohatú úrody, ak sa nestaráte o sadenie odrôd, ktoré môžu olínať tieto ovocné stromy vopred. K opeľovačom odrody broskyňa možno považovať Peachova za kvitnúcu súčasne odrody Renklady a Wengerky, rovnako ako Anna Shpet a Mirabel Nancy. Stromy-opeľovače by mali byť v blízkosti, v prístupnosti pre včely, preniesť peľ z jednej rastliny do druhej.

Pravidlá starostlivosti o slivky – video