hruška odrody Talgar krásaObdivovať, skôr, ako budete hruškovú krásu Talgar – popis, fotografie nemôžu priniesť chuť a vôňu ovocia. Predstavte si však teplú váhu na dlani a vôňu, ktorá pochádza z zrelého ovocia. Tento zázrak je uložený celú zimu a stáva sa dokonca ešte chutnejším. Len neskoro s ťažbou. Rastliny vo vašej záhrade rôzne hrušky Talgar krása – tento strom má mnoho výhod!

Popis odrody

zber Talgar krása plemenoRozmanitosť Talgar krása – výsledok výberu Kazachstan vedcov. Základom novej odrody bola hruška Forest beauty, opeľovače – hrušky Conference, Goverla a obľúbená Clappa. Nová odroda predstavuje stredne veľký strom. Talgarská krása nemá sebestačnosť, takže opeľovač potrebuje. Je lepšie, ak sú to samotné hrušky, ktoré vytvorili, konferenciu alebo goverlu.

Kmeňové ramená vychádzajú z kufra v pravom uhle. Pobočky, ktoré rastú a prinášajú ovocie, klesajú, z ktorých je strom pristál. Kôra je šedá, šupinatá. Tento strom má vysokú zimnú odolnosť, pestuje sa v európskej časti Ruska všade.

Buk ovocných stromov – chorôb a škodcov. Jednou z najdôležitejších vlastností kultivaru Talgar krásy podľa popisu a fotografie je jeho odolnosť voči škodcom a chorobám. Je dôležité, aby škraba na tomto druhu hrušky nefungovala. Znižuje počet chemických úprav na minimum, čo znamená, že ovocie padne na rodinný stôl.

veľké ovocieKrása Talgar sa uskutočňuje 5 rokov po výsadbe. Ovocie je pravidelné. Strom nie je náročný na starostlivosť, rastie na chudobných pôdach, ale podobne ako ostatné hrušky, má rád slnečný otvorený priestor a nízky podzemný stôl. Kŕmenie a napájanie pridáva zber a ovocie je sladšie. Charakteristiky kultivaru Talgar sú len pozitívne.

Plody sú veľké, predĺžené, krásne tvarované, trochu pripomínajúce fľašu so skoseným dnom. Hmotnosť jedného vzorku je asi 200 g. Hladká svetlozelená hruška s červenou farbou vyzerá krásne. Subkutánne body vytvárajú tajomný vzor. Buničina je jemne zrnitá, šťavnatá, chrumkavá. Nie všetci milovníci si to uvedomujú. Ale každý súhlasí, že ovocie je jednoduché, ale chuť počas skladovania sa zlepšuje.

Hruška na skladovanie by sa mala odstrániť skôr, ako dozrieva. Ak zrelé ovocie visí na strome dlhú dobu, dužina sa stáva hnedou, chuť sa zhoršuje. Zber talgarskej krásy v septembri.

Obdivovať fotografiu hrušky Talgar krása, zaťažený zberom:bohaté plodiny

Agrotechnika hrušky, ktorá zoradila krásu Talgar

Starostlivosť o ovocný strom a sadenice je iná. Strom pre dospelých trpezlivo toleruje dočasné nepriaznivé situácie. Mladá sadenica po dobu 5 rokov by mala položiť základ pre budúce ovocie. Ale niektoré operácie pri výsadbe a starostlivosti o hruškovú krásu Talgar si vyžadujú osobitnú pozornosť:

  • správne pristátie;
  • zalievanie a vrchný obväz;
  • prerezávanie;
  • ochranné opatrenia;
  • prístrešok na zimu.

Napriek nepríjemnosti dospelého stromu musí byť sadenica obklopená starostlivosťou. Zdravý dvojročný človek s rozvinutým koreňovým systémom sa ponorí do vody na deň alebo 36 hodín.

Jamy sú vykopané na slnečnom svahu, na severnej strane je potrebné pristátie nového prístaviska. Pit do hĺbky 1 m vybavený drenážnou vrstvou kameňov, rozbité tehly, pokryté pieskom, pohon v podpornom stope. Z úrodnej pôdy sa naleje hromada a na ňu sa narovnávajú korene. Posypeme korene úrodnej pôdy o niekoľko centimetrov, potom môžete naliať zmes superfosfátu a draselnej soli. Korene by pri zavlažovaní nemali pri kontakte s hnojivami vypaľovať chemické látky. výsadba sadenícPôda na koreňoch je zhutnená, pritaptyvayut tak, aby miesto šteňa bola nad zemou. Miska na zalievanie mulčovanie.

S cieľom podporiť mladú sadenicu sa vkladá do krajiny. Nemalo by to byť železná tyč alebo rúra – v zime je zima. K drevenému stĺpiku nie je hlbšie, môžete mierne zahaliť koniec na stávku, vyberte modřín. Pri mulčovaní, v blízkosti kmeňa by mal byť voľný priestor – z intertrigo.

Zavlažovanie sa vykonáva počas celej sezóny. Za týmto účelom sú kruhové drážky vyťažené. Až 2 kefy vody na strom. Pôda by mala byť vlhká, ale nie mokrá. Sadenice sú napojené 3 krát týždenne, stromy – 4 krát za mesiac. V prvom roku sa sadenice nie sú hnojené. Neskôr, na jar, suchá močovina alebo dusičnan amónny je zapustený do pôdy do drážok s malou hĺbkou. Pri napájaní hnojivo bude kŕmiť pôdu. Po zbere stromu je kŕmené kompostom a sú uvedené fosforové a draselné hnojivá.

Pre zime hrušky v zóne rizikového záhradníctva sa predem vyčistené a vyblednuté stromy zahrievajú. Dobrá netkaná textília je špeciálna netkaná textília. Dáva stromu dýchať a chráni ho.

dobre upravené stromyTvorba stromu začína druhým rokom a zostáva jediným ústredným únikom. Pri prerezávaní odstráňte vnútorné vetvy tak, aby sa nezhoršila korunka.

Ochranné opatrenia zahŕňajú povinné ošetrenie fungicídmi a zelený kužeľ, zachytenie pásov na strome a pasce s vôňou fermentovaného ovocia pre hráča.

Ak sa staráte o hruškovú krásu podľa popisu, obrázok zobrazí približne tento výsledok:plodnosť mladého stromu

Všetka práca sa spláca stokrát, s radosťou z bohatej ročnej úrody hrušky krásy Talgar.

Video o chutí hrušky Talgar krása