Kvetenstvo oleja nesúceho reďkovkyTakmer každý želiar rastie v jeho záhrade pozemku reďkovky, aby mali na zimu v zásobách je veľmi užitočné a chutné koreňová zelenina, je zachránený pred ťažkým nachladnutím. Avšak, tam sú odrody, ktoré nie sú schopné vytvárať plody a ich cenné rozvetvený listov a kvetenstvo. Takéto druhy semien sa osijú, aby produkovali sýtené zelené hnojivá.

Vlastné kvality olejnínovej reďkovky

Zvláštne vlastnosti hnojivá známy olej reďkovka (Raphanus sativus. Var. Oleiformis). Táto rastlina je krížová, ročná. Táto kultúra tvorí koreň, ako normálny reďkovky, a preniká do pôdny kryt vyvinula silný koreňový systém, čím sa vytvorí na povrchu veľkého počtu listov.

zeleň olejnaté semená reďkovky

Reďkovka dosahuje výšku až dvoch metrov. Jej lístie je možné použiť na výživu, najmä často v domácnosti, ktoré sa pripravujú z jemných listov šalátov.

Ale zarastené stonky sú vynikajúce hnojivo pre pôdu, tzv. Siderata.

stonky olivy reďkovky

Táto kultúra nie je nápadná pre rastové podmienky. Nebojí sucho, chladné počasie alebo príliš vlhké podmienky. Nie je nevyhnutné, aby sa reďkovka vysadila v dokonale osvetlených slnečných miestach, dokonale sa bude produkovať plodina a tieňované oblasti.

rastie čas potrebný na vývoj od výsadby až po vzniku prvého kvetenstvo je štyridsať dní, a to poskytuje možnosť pestovať reďkovky niekoľkokrát priaznivé jar-leto-jeseň.

Čím neskôr sa reďkovka vysieva v pôde, tým viac sa dosiahne spotreba semien, ich klíčenina klesá. Desať metrov štvorcových je asi tridsať gramov semien.

Sejací materiál sa vysieva rozptýlením na určitú plochu semien a zapečatením bežnými ľahkými hrebeňmi do hĺbky asi dvoch centimetrov, aby sa dosiahlo vynikajúce klíčenie.

Účinok z použitia olivových reďkoviek

  • Výsev olivových reďkoviek je spojený najmä s túžbou zlepšiť štruktúru pôdy v záhrade a zvýšiť výživnosť všetkých potrebných živín a organických prvkov.
  • Dobre vyvinutý koreňový systém reďkovky podporuje zvyšovanie najužitočnejších minerálov v horných vrstvách pôdy, čo je nevyhnutné pre zeleninové plodiny, ktoré sa pestujú doma na bežných domácich pozemkoch.
  • Po výhonky dosiahnu svoje maximálne výšky a ottsvetut ich skosené a úsek s koreňmi vykopanej konvenčnou ručnou metódou pomocou záhradnej bajonet lopatami. Zelene, nie mozole stonky pripravení Green mletý hmotu, ktorá je kopal do pôdy. V prípade, že stopky sú kalené stagnovať a z nich pripraviť kompost.

Related  Skoré odrody zemiakov – všeobecné informácie

reďkovky

  • Orešová reďkovka veľmi efektívne zapĺňa pozemok, neumožňuje preniknúť na burinu, kvôli čomu sa na lôžkach nerieši nič okrem zeleniny a reďkoviek. Dnes je reďkovka vynikajúcou metódou kontroly buriny vo veľkých poľnohospodárskych oblastiach a poliach.

Kedy je najlepšie používať olejnaté reďkovky ako hnojivo?

husté výhonky reďkovky
Táto kultúra je najčastejšie pestuje na hlinitú pôdou, rašelinou, slabo kyslých miest, viníc, ktorý prispieva k deštrukcii malígnych patogénov na prízemí pôde, drôtovce a plesňových ochorení v čase troch do šiestich rokov, uvoľnenie bohaté pôdy a jeho odvodnenie, urýchliť iné kultúry rastu výhonkov , čo spôsobuje zlepšenú kapacitu vzduchu a vlhkosti.

Reďkev používa ako zelené hnojenie pre obohacovanie pôdy chýbajúce množstvo dusíka, draslíka, vápnika, fosforu, ako aj príliš kontaminované lokality burín, najmä burín bodkovaný listovú zeleninu. Ďalšou dôležitou vlastnosťou repky reďkovky je schopnosť chrániť pôdu pred vodnou a veternou eróziou najmä v jarných a jesenných obdobiach.

Video o rastlinách olejky ako vynikajúce voštiny